Kodėl meditacija gali pakeisti pasaulį?

Meditacija gali pagerinti mūsų miegą, sumažinti stresą, padaryti mus ramesnius, padėti susitvarkyti su gyvenimo konfliktais labiau susitelkus. Tačiau tai nėra tikroji meditacijos dovana.

Meditacija skirta pažadinti mumyse tikrąjį potencialą, kad galėtume suprasti, kas mes, koks mūsų santykis su visomis gyvomis esybėmis, su gamta. Protas yra lyginamas su veidrodžiu. Kai žiūrite į veidrodį, tikitės pamatyti save. Tačiau jei tas veidrodis padengtas per ilgus metus susikaupusiu dulkių sluoksniu, įvairiais teršalais, jūs jame negalite pamatyti savęs. Viskas, ką ten matote, yra ta nešvara, tos dulkės ir galvojate, jog tai jūs. Meditacija skirta nuplauti proto veidrodį, kad galėtumėte matyti save tokį, koks iš tiesų esate. Ir kiek matote save tokį, koks esate, galite matyti ir visą pasaulį tokį, koks šis yra iš tikrųjų. Tada visas gyvas būtybes galite matyti tokias, kokios jos yra iš tiesų. Kai išvalome savo širdis nuo arogancijos, gobšumo, savanaudiškų aistrų, pavydo ir iliuzijų dulkių, tada siela suspindi. Ji nušviečia mūsų protą, o per mus ir visą pasaulį.

Jei turite milijoną dolerių, tai išsprendžia visas 1, 2, 5 ar 100 dolerių vertės problemas. Visa tai įskaičiuota. Taigi panašiai, kai per meditaciją pažadinama sielos meilė, tikrosios sielos prigimties nušvitimas, tada įtampos sukeliamos problemos, sunkumai dėl nepakankamai blaivaus mąstymo, miego sutrikimai bei kiti panašūs dalykai savaime išsisprendžia. Meditacijos tikslas yra pažadinti aukščiausią kiekvieno žmogaus potencialą, t. y. pažadinti dievišką meilę.

Radhanath Svamis

Iš anglų kalbos vertė Milvydė Paškevičiūtė