Ko nedaro brandūs vyrai?

beard-1845166_960_720

Panašu, kad mes, kaip visuomenė, pamiršome kai kurias svarbias vertybes ir dėl to mūsų vystymasis kažkuriame etape sustojo. Mes įsitikinę, kad negali būti skirtumo tarp vyriško elgesio ir egocentrizmo bei šovinizmo. Kai kurie žmonės sako, kad suaugę vyrai elgiasi kaip išlepinti vaikai. O tiesa yra ta, kad sulaukus maždaug 25 metų jums už nugaros jau bus pakankamai gyvenimiškos patirties, kad galėtumėte elgtis kaip suaugęs brandus žmogus.

Labai nedaug jaunų žmonių ir dar mažiau suaugusių, kad ir kaip liūdnai tai neskambėtų, žino, ką iš tikrųjų reiškia būti brandžiu vyru. Brandus vyras – stiprus, pasitikintis savimi ir rūpestingas, drąsus gynėjas, dėmesingas klausytojas. Žmogus, kuris mokas spręsti problemas ir nebijo gyvenimo sunkumų. Tai – šeimos galva. Juo galima pasikliauti.

Pasitikinčiam savimi vyrui, kuris jau kažką suprato apie gyvenimą bei kuris supranta, kad yra atsakingas už kitus žmones ir kuris turi konkrečias vertybes, nebūdingas nepatyrusio, nebrandaus ir silpno žmogaus elgesys.

Štai keli dalykai, kurių brandus vyras niekada nedarys.

 1. Jis neleis, kad baimė užkirstų kelią jo laimei ir pasisekimui

Baimė – ar tai būtų baimė suklysti, būti atstumtam, ar baiminimasis gauti pylos – tai būtent tas dalykas, kuris verčia laikytis vyrus nuošaliau. Gyventi baimėje, būti nuolankiam ir niekada nepasinaudoti atsivėrusiomis galimybėmis – visa tai neigiamai atsiliepia žmogaus karjerai, meilės sferai, santykiams, moralinei būsenai. Brandus vyras žino, kad baimė egzistuoja visada, tačiau taip pat jis žino, kaip ją įveikti.

Jis per daug nesvyruodamas išeis iš savo komforto zonos ir surizikuos, netgi jei tokio veiksmo rezultatu taps smūgis jo savimeilei ar koks nors diskomfortas. Brandus vyras gyvena ant savo komforto zonos ribos ir nuolatos žengia į neištirtas teritorijas už tos zonos ribų.

 1. Jis nepradės kažko daryti tik tam, kad kam nors įtiktų

Tikriausiai tenka sutikti žmonių, kurie pradeda darbuotis, kad padarytų įspūdį savo moteriai. Ar vyrų, kurie išsuka iš pasirinkto kelio, kad pasirodytų protingesniais ir dar labiau patiktų bosui bei kolegoms. Brandaus vyro visiškai nejaudina, ką apie jį pagalvos aplinkiniai. Toks vyras vadovaujasi nuoširdžiu troškimu tapti geresniu, įgyti naujų žinių ir tobulėti ta kryptimi, kurią jis pats pasirinko.

Jis užsiima sportu, kad būtų sveikesnis ir stipresnis, skaito knygas ir lanko kursus, kad išplėstų žinias ir sugebėjimus sferose, kurios jam atrodo naudingos ir įdomios. Kitaip sakant, jis žino, kas jis yra ir ko jis nori, o taip pat gerbia ir vertina kitų žmonių nuomonę, vadovaudamasis tik tuo, ką laiko geriausiu pasirinkimu.

 1. Jis nepiešia savo vaizduotėje idealios moters paveikslo

Daugybė santykių subyra, kai nebrandūs vyrai suvokia, kad idealios moters vaizdinys, kurį jie užkėlė ant pjedestalo ir kuriuo visą tą laiką žavėjosi, neatitinka realybės. Daug vyrukų nueiną ilgą kelią nuo pavydaus susižavėjimo iki beprasmiškos neapykantos moterims, kai jų apgauti lūkesčiai nepasiteisina realių moterų pasaulyje.

Moterys yra tokie pat žmonės, kaip ir vyrai – jos turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, puikias charakterio savybes ir atleistinus trūkumus, savo troškimus ir savas baimes. Brandus vyras tai žino. Būtent dėl to jis su moterimis jaučiasi kur kas paprasčiau. Jis žvelgia į jas kaip į lygias sau, žmogiškąją prasme, o tai skatina sveikus ir tikrus santykius.

 1. Moters žodžiai ir elgesys neįvaro jo į aklavietę

Be to, kad brandus vyras laiko moterį sau lygia, jis taip pat žino paprastą faktą: moterys ir vyrai yra pakankamai skirtingi tam tikrose sferose. Pavyzdžiui, biochemine, psichologine ir socialine prasmėmis. Mes skirtingai auklėjami, netgi mūsų smegenų struktūra skirtinga. Brandus vyras supranta, kad moterys bendrauja, pykstasi ir yra emociškai priklausomos.

Būtent dėl to tokį vyrą sunku įvaryti į aklavietę ar įsiutinti moteriškomis kalbomis bei elgesiu, ir tai yra daugiau, nei sugebėjimas žvelgti į dalykus skirtingais aspektais. Esmė slypi giliame moteriškos širdies ir jos kūno kalbos pažinime.

 1. Jis nepyksta ir neįsižeidžia

Barniai vyksta tarp šeimos narių, draugų, mylimųjų, kolegų. Tai neišvengiama, jeigu su kažkuo praleidžiate pakankamai daug laiko. Tačiau akivaizdus brandos požymis – sugebėjimas atvėsti po kivirčo ir paleisti visus negatyvius jausmus. Iš brandaus vyro jūs išgirsite: „atleisk, buvau neteisus“, „pamiršk, visa tai neturi jokios reikšmės“ ar „visa tai jau seniai praeityje“. Toks vyras atsiprašo ir eina toliau. Jeigu jūs užslėpsite pyktį, tai tik apnuodysite savo santykius ir susilauksite bėdos.

 1. Jis nejaučia jokių abejonių dėl savo išvaizdos ir stiliaus

Yra dar viena didelė problema – daug vyrų nepasitiki savimi dėl išvaizdos, elgesio, dėl rengimosi stiliaus. Šis nepasitikėjimas gimdo įvairias baimes, nerimą, pyktį, o tai negatyviai veikia gyvenimą, daugelį jo aspektų. Nepasitikintys savimi vyrai bijo eksperimentuoti su savo išvaizda, kadangi bijo pasirodyti „subobėjusiais“.

Pasaulis vystosi, o mados smarkiai keičiasi. Dabar egzistuoja begalė aksesuarų, kuriais naudotis gali abi lytys. Brandus vyras pasitiki savo išvaizda ir unikaliu skoniu bei stiliumi, ir jo nejaudina kelių žmonių, kuriems tai nepatiko, nuomonė.

 1. Jis nenutolsta nuo savo šeimos

Kai mes suaugame, vis akivaizdesnė tampa būtinybė išsaugoti tvirtus šeimos ryšius. Dažnai šeimos nariai negali kartu būti nuolat. Tačiau juk dauguma mūsų visiškai gali sau leisti pabūti daugiau laiko su tėvais, artimaisiais, žmona, vaikais.

 1. Jis niekam neleidžia savęs įbauginti

Egzistuoja didžiulis skirtumas tarp agresyvumo ir atkaklumo, ir nebrandūs vyrai šio skirtumo nesupranta. Brandus vyras turi pakankamai savigarbos, savikontrolės ir pasitikėjimo savimi, kad nustatytų kontroliuotų ribas. Jeigu kažkas daro jam spaudimą, bando išstumti į užribį, šis vyras laikysis savo, skleisdamas stiprią energiją. Jo neįmanoma priversti daryti tai, ko jis nenori, ir jis nesėdės nieko nedarydamas, kai aplinkiniai jį žemina. Nėra būtinybės griebtis grubumo ar riksmų, jis sugeba išspręsti problemas neprarasdamas orumo ir pasitikėjimo savimi.

 1. Jis nesiskundžia ir nenusimena, kai akis į akį susiduria su sunkumais

Pralaimėjimo nuotaikos ir skundai – dalykai, kuriuose brandus vyras nemato prasmės. Tam jis paprasčiausiai neturi laiko. Susidūręs su sunkumais, toks vyriškis lieka susikaupęs, įsigudrina suteikti pagalbą, žvalinti kitus ir ieško problemos sprendimo. Neretai, kad išspręstum problemas, tenka kažką paaukoti ir gerokai padirbėti, tačiau tai ne tas dalykas, nuo kurio toks vyras išsisukinėtų. Jis laikosi labai paprastos taisyklės – reikia arba surasti konstruktyvų problemos sprendimą, arba tylėti, kol jis nebus surastas. Dėl to šalia esantys žmonės jaučiasi visiškai saugūs ir išsaugo pozityvią nuotaiką.

 1. Darbas jam – ne kažkas nuobodaus, su kuo tenka susitaikyti

Tuo metu, kada kai kurie žmonės žvelgia į darbą kaip į būtinumą, reikalingą, kad „prasimuštum“, o po darbo eina namo ir užsiima tuo, ką mėgsta, brandus vyras atsiduoda darbui visu šimtu procentų. Jis visada ieško naujų galimybių tobulėti, kurios leidžia karjeroje pakilti laipteliu aukščiau.

Tokio tipo vyrai suvokia, kad yra nuo jo priklausomų žmonių, dėl to jo karjera yra pirmaeilis uždavinys. Nuolatinis tobulėjimas ir noras daugiau uždirbti – visa tai tam, kad galėtum leisti sau pačiam ir savo artimiesiems gauti tai, ko jiems reikia. Tai ir yra tokio vyro pagrindinis tikslas.

 1. Jis nebijo veikti ir priimti sudėtingus sprendimus

Kiekvieno iš mūsų gyvenime bent kartą ateina laikas, kai tenka priimti sunkius sprendimus. Kad įveiktume bėdas, kartais tenka greitai mąstyti ir įjungti savo sugebėjimą veikti reikiamu momentu. Brandus vyras su savo viršininku iš anksto aptars kopimo karjeros laiptais galimybes. Jis pasistengs atkalbėti draugą tuo atveju, jei tas sumąstė kokią nors kvailystę, net jeigu draugas dėl to supyks.

Toks vyras greičiau pats rizikuos, bet apsaugos savo artimuosius arba paaukos savo komfortą, jeigu tai užtikrins jų laimę. Tai nereiškia, kad brandus vyras visada žino, ką reikia daryti, kad jis pajėgus susidoroti su bet kokia sudėtinga situacija. Tačiau jis tikrai pasistengs padaryti viską, ką gali, kad gautų trokštamą rezultatą.

 1. Jis nekelia sau nerealių tikslų

Kai kurie žmonės neretai nusivilia ir nuleidžia rankas, nes dar pradžioje išsikėlė sau nepasiekiamus tikslus. Vienas pagrindinių brandos aspektų yra kaip tik sugebėjimas teisingai vertinti savo galimybes, būti sąžiningu pačiam su savimi, o tai leis kelti sau realius tikslus. Brandus vyras yra pakankamai kantrus, kad nors ir lėtai, tačiau užtikrintai eitų link savo tikslų.

 1. Jis neleidžia savo ego jį užvaldyti ar veikti impulsyviai

Tikru vyro brandos požymiu galima laikyti jo sugebėjimą kontroliuoti savo ego, o taip pat, prieš ką nors padarant, gerai viską apgalvoti. Toks vyras supranta, kad jo veiksmai gali turėti nemalonių pasekmių, dėl to stengiasi viską apskaičiuoti į priekį, kaip patyręs šachmatininkas.

Pavyzdžiui, jis žino, kad žygis per parduotuves gali jam sukelti finansinių sunkumų mėnesio pabaigoje. Jis suvokia, kad pykdamas ir neatleisdamas, blogiau padarys tik pats sau.

Štai toks turėtų būti brandus vyras. Siekiant tokiu tapti, reikėtų išmokti nedaryti visų išvardintų dalykų. Niekas nėra tobulas, kiekvienam iš mūsų, tikriausiai, vertėtų su savimi padirbėti ir pasistengti tapti geresniu.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė