Kirtan mela: sekmadienį Kauną džiugins transcendentinis šėlsmas

artworks-000058423157-7m1gnn-t500x500

Džiugi žinia! į Lietuvą atvyksta žymus mantra meditacijos (skr. kirtano) atlikėjas iš Indijos – Ajamil prabhu. Jau šį sekmadienį, 12 valandą, Kaune, Init salėje (Laisvės al. 30A), muzikantas kvies visus bendram transcendentiniam šėlsmui renginyje “Kirtan mela”.

Ajamil prabhu – tai keliaujantis vienuolis, muzikantas, jau daugiau kaip 40 metų vedantis kirtanus Indijoje, Argentinoje, Brazilijoje, Kanadoje bei daugelyje kitų šalių. Jo grojami vingiuojantys muzikos ritmai, dvasinės mantrų vibracijos ir charizmatiška šilta siela bei šypsena sužavi visus klausytojus.

Festivalyje taip pat dalyvaus Balarama.lt skaitytojams jau gerai pažįstamas Anantara prabhu – Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas, konsultuojantis žmones dvasinės praktikos, šeimos, psichologijos, sveikatos ir kitais klausimais. Jis skaitys paskaitą apie tikrąją laimę ir tai, kas ją iš mūsų vagia.

Tai kas gi tas kirtanas?

Tylioji jogos meditacija šiandien jau yra gerai žinoma visame pasaulyje. Tačiau pastaruoju metu pastebima nauja tendencija – lyg sprogimas sklinda kirtano virusas. Kirtanas – tai skirtingas jogos ir dvasines praktikas vienijanti mantra meditacija. Šiai meditacijai pasitelkiamos ypatingos mantrų bei muzikos vibracijos, sujungiančios kolektyvinę sąmonę ir pasiekiančios pačias širdies gelmes.

Mistinė vienijanti kirtano patirtis leidžia labai lengvai ir nepaprastai giliai patirti savo dvasinę prigimtį, todėl nė vieno nepalieka abejingo. Kirtanas yra atliekamas vienu iš tradicinių lietuviškų sutartinių dainavimo metodų: vedantysis padainuoja mantrą, o visi dalyvaujantys ją atkartoja. Mantrai pritariama įvairiais muzikos instrumentais.

Mantra meditacija

Mantra – tai sanskrito žodis, reiškiantis „nuraminti protą“. Ritmingas kolektyvinis mantros kartojimas nuramina protą ir leidžia sielai harmonizuotis, susiliesti su visos egzistencijos šaltiniu. Kirtano meditacijai įtaką daro kiekvienas dalyvaujantis. Kuo dėmesingiau ir kuo atviresne širdimi kiekvienas dalyvis klausosi ir kartoja mantrą, tuo gilesnė ir labiau apvalanti būna medituojančiųjų patirtis.

“Kirtan Mela” Kaune

Kviečiame atmesti visas proto abejones ir kartu išbandyti šią transcendentinę kelionę į savo vidų. Vienos dienos festivalis “Kirtan mela” garantuos ne tik smagiai praleistą laiką, bet ir įvairiaspalvius vidinius virsmus.

Programoje:

  • kelios valandos transcendentinės kelionės dainuojant kirtaną;
  • Anantaros prabhu paskaita “Kas iš mūsų vagia laimę?”;
  • ypatingas senovinis Vedų ritualas “Gaura arati”;
  • prasadas – pašventinto vegetariško be galo skanaus maisto vaišės. :)

Ajamil prabhu Lietuvoje svečiuosis jau nuo trečiadienio; “Kirtan Mela” – baigiamasis jo turo po Lietuvą renginys. Susidomėjusiems turu daugiau informacijos čia.

 

Pagrindinė nuotrauka iš Maxmp3.co