Kaunieti, pažink Armėniją iš arčiau!

armenai

Ką esate girdėję apie Armėniją? Jei jūs vienas tų, kurių jaunystė žydėjo dar sovietmečio laikotarpiu, turbūt Armėniją prisimenate su nostalgij      a. Tolima ir pilna kaukaziškų nuotykių. Na, o jei Jūs vienas tų, nepriklausomybės vaikų, greičiausiai galėtumet net iš miegų pažadintas išvardinti visas Europos Sąjungos šalių sostines, tačiau paklaustas apie Armėniją giliai susimąstytumėt.

Jų kraštas neatrastas ir nepažįstamas. Su tuo dažnai susiduria ir patys Lietuvoje gyvenantys armėnai. Daugelis Lietuvoje gyvenančių armėnų, jaunosios kartos atstovų, nėra nei karto buve savo tėvų ar senelių gimtinėje. Tačiau atiduoda visą savo širdį ir daugybę pastangų armėnų kultūros puoselėjimui. Ši šalis kultūriškai turtinga ir be galo įdomi. Ji kaip ir visas Kaukazo regionas, geografiškai priklauso Azijai, tačiau kultūriškai ir istoriškai artimesnė Europai.

Norėdami pasidalinti savo aistra, žiniomis ir patirtimi, net kelios Kaune gyvenančios armėnų kartos kviečia miestiečius į nemokamą kultūrinį vakarą „Armėnija iš arčiau“, kurio metu skambės armėnų tautybės kompozitorių kūriniai, tautinės melodijos, bus pristatytas etninis kostiumas, šokiai, papročiai ir kulinarija.

Kartais norint pažinti naują, dar neatrastą kultūrą nebūtina vykti į kitą pasaulio kraštą.

Nemokamas renginys vyks Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 58, Kaune), gruodžio 5 dieną (šeštadienį) 16 val.

armenu afisa

Daugiau informacijos:

Agnė Kairytė-Timinskienė

Kauno įvairių tautų kultūrų centro projektų vadybininkė

Tel./faks. 8-37-426680, mob. 8-638-48055, agnes.kairyte(eta)gmail.com