Katerina Dorokhova – įkvepiantis skaisčios mados pavyzdys

BG9S_pSN3nY

Šiais laikais mada Vakaruose diktuoja labai savitas taisykles. Vis daugiau vyriško garderobo atributų – nuo kelnių iki oficialių kostiumų – tampa moters drabužinės dalimi. Štai kodėl kartais tampa sunku atskirti, ar prieš jus einantis žmogus yra moteris, ar vyras. Be to, taip pat tampa nelengva sutikti moterį, kuri ir savo stiliumi, ir gyvenimo būdu skleistų kuklumą, švarą bei skaistą. Tačiau rusų mados žurnalistė, vegetarė konditerė, buvusi garsi modelė Katerina (Jekaterina) Dorokhova yra viena iš šių retų moterų.

Katerina Dorokhova gimė 1992 metais Kaliningrade, Rusijoje. Daili, skaisti išvaizda ir viliojanti figūra iškart atkreipė į ją modelių agentūrų dėmesį. Iš pradžių mergina nenorėjo atsidėti šiai profesijai, tačiau vėliau persigalvojo ir pasirašė sutartį su tarptautine modelių agentūra. Vis dėlto per labai trumpą laiką ji pajuto, kad viliojantis profesionalios modelės gyvenimas su prabangiais automobiliais, vilomis, podiumų šviesomis, išaugusiu vyrų dėmesiu ir nesuskaičiuojamais drabužių kiekiais iš tiesų slepia trapią merginą, prispaustą pasiutusio tokio gyvenimo ritmo ir pamiršusią apie šį savo prigimtinį trapumą. Katerinai atrodė, kad šis verslas tiesiog naikina visą jos pasaulį. Štai kodėl ji nutraukė savo karjerą ir pradėjo visiškai naują gyvenimą.

Metusi modelės darbą, mergina atsidėjo savęs paieškoms. Ji troško atrasti būdų, kaip atskleisti savo moterišką prigimtį; taip paieškų lauke atsirado Vedos ir jų praktikos. Kelias į moteriškumą Katerinai prasidėjo stiliaus pokyčiais. Mergina atsisakė viso, kas buvo labai būdinga jai, modelei: kelnių, džinsų, trumpų suknelių ir pan. Vietoj jų spintoje įsikūrė suknelės, sijonai ir skarelės – visi šie drabužiai suteikė jos stiliui elegantiško kuklumo. Šiandien spalvingos ir madingos nacionaliniais rusiškais motyvais padailintos skaros – neatsiejama kasdienio jos stiliaus dalis.

Kaip Katerina pasakoja daugelyje savo interviu, toks stilius padeda moteriai išreikšti savo vidinę švarą ir pirminį, originalų grožį. Ji vadina tai „skaisčia mada“. Sukūrusi grupę, pavadintą „Skaisti mada: kelias į moteriškumą“, viename iš populiariausių socialinių tinklų Rusijoje, mergina greitai pastebėjo, kad ši inciatyva, skleidžianti moteriškumo ir kuklumo idėjas, moterims labai įdomi.

Jos sukurta grupė tapo labai populiari, merginos iš visos Rusijos ėmė joje publikuoti savo pačių stiliaus, aprangos nuotraukas, kuriose jos dėvi kuklius, bet madingus drabužius, galvą dengia skaromis. Be to, Katerina sukūrė savo mados liniją, pavadintą jos vardu – „Katerina Dorokhova“. Ji kuria neįtikėtino grožio ilgus sijonus, sukneles ir kitus moteriškus aksesuarus. Mergina prisipažino – kurti drabužius ne taip lengva, kaip gali pasirodyti, tačiau ji įkvėpimo semiasi iš kitų rusų mados įžymybių, pavyzdžiui, iš Ulyanos Sergeyenko, Miroslavos Duma, taip pat ieško idėjų rusų „knyaginų“ (princesių), gyvenusių XIX amžiuje, atvaizduose.

Dar vienas ryškus pokytis Katerinos gyvenime – vegetarizmas. Mergina visiškai atsisakė mėsos, žuvies, kiaušinių ir netgi juodosios arbatos bei kavos, nes, pasak jos, šie gėrimai yra nuodingi ir veikia moters kūną kaip narkotikai. Šiandien Jekaterina yra žinoma ir kaip konditerė – ji gamina vegetariškus saldumynus „H&T Sweets“ kompanijoje.

Katerinos pavyzdys įrodo, kad kuklumo ir moteriškumo puoselėjimas šiais laikais gali būti žymiai patrauklesnis už apnuoginto moters kūno demonstravimą.

Iš anglų kalbos vertė ir pagal straipsnį “Scarf ladies: Catherin Dorokhova” parengė Lina Staponaitė.

Nuotraukos iš originalaus straipsnio. Pagrindinė nuotrauka iš Vk.com Katerinos profilio

Daugiau nuotraukų stiliaus įkvėpimui: Katerinos Dorokhovos Instagram.com profilyje