Kas gyvenime iš tiesų svarbu

cookie-jar-2911184_960_720

Kartą vienas dėstytojas, ruošdamasis filosofijos paskaitai, priešais save dėliojo įvairias mokymo priemones. Prasidėjus paskaitai jis, netardamas nė žodžio, paėmė didelį, tuščią stiklainį ir pradėjo į jį dėti golfo kamuoliukus. Visus sudėjęs jis pasiteiravo studentų, ar, jų manymu, stiklainis jau pilnas. Visi sutiko, jog stiklainis pilnas.

Tada dėstytojas paėmė dėžutę, pilną mažų nugludintų akmenukų, supylė juos į stiklainį ir lengvai jį papurtė. Akmenukai nusirito į tuščius tarpus tarp golfo kamuoliukų. Dėstytojas ir vėl paklausė studentų, ar stiklainis pilnas. Studentai pritarė, pilnas.

Tuomet dėstytojas paėmė dėžutę su smėliu ir supylė jį į stiklainį. Savaime suprantama, smėlis užpildė visus likusius tarpelius, o dėstytojas dar kartą paklausė, ar stiklainis pilnas. Studentai vienbalsiai atsakė „taip“.

Galiausiai dėstytojas iš po stalo ištraukė du puodukus vandens ir visą vandenį supylė į stiklainį, visiškai užpildydamas ertmę tarp smėlio smiltelių. Studentai juokėsi.

Ši analogija yra tiesiogiai susijusi su mūsų gyvenimu. Ji padeda suprasti, kaip mes renkamės tai, kas mums iš tiesų yra svarbiausia.

Šis stiklainis visiškai atspindi mano gyvenimą. Golfo kamuoliukai tai man svarbūs dalykai – Dievas, guru, santykiai su atsidavusiaisiais, sureguliuotas gyvenimo būdas. Jei visa kita prarasčiau ir gyvenime teliktų tik šie dalykai, mano gyvenimas vis tiek būtų užpildytas.

Akmenukai simbolizuoja kitus dalykus – materialias galimybes ir pan., kurias taip pat galima panaudoti tarnaujant Dievui. O smėlis yra visa kita – tiesiog smulkmenos.

Jeigu pirmiausiai į stiklainį supilsime smėlį, tuomet neliks vietos nei akmenukams, nei golfo kamuoliukams. Lygiai taip pat ir gyvenime. Jei išeikvoji visą savo energiją smulkmenoms, niekada neturėsi laiko dalykams, kurie tau iš tiesų yra svarbūs.

Jei skirsime dėmesį dalykams, naudingiems mūsų dvasiniam gyvenimui, reiškia, pasirūpinsime, kad į stiklainį pirmiausia keliautų golfo kamuoliukai – dalykai, kurie iš tiesų yra svarbūs. Teisingai sudėliokime prioritetus. Visa kita tiesiog smėlis.

O jei prisiminsime vandenį, na, jis rodo, kad nesvarbu, koks užpildytas būtų mūsų gyvenimas, visada jame rasime vietos maldai ar keliems papildomiems Maha mantros ratams.

Dhirašanta Gosvamis

Redagavo Lina Šimelionytė