Karalienės Viktorijos laikų grožio patarimai

323fd7debd51d8ddc835a71bea7fe132

Chi chi chi, jaunoji panele, gal norėtum paragauti arseno? Ak, kodėl kratai savo galvelę? Atrodai kiek sutrikusi.

Žinoma, šiandien arseno dieta, skirta grožiui puoselėti, skamba kiek patrakusiai, tačiau XIX-ojo amžiaus moterys tikrai jį valgė vardan šio tikslo!

Radau keletą karalienės Viktorijos laikų grožio patarimų, žemiau pateikiu jų sąrašą.

Tik MALDAUJU, MALDAUJU, nebandykite to namuose!

1. Turėtumėte būti išblyškusi. Labai labai išblyškusi! Kuo blyškesnė jūsų oda, tuo geresnį vyrą gausite.

Balta oda reiškė, kad moteris priklauso aukščiausiems visuomenės sluoksniams, todėl dailiosios lyties atstovės be galo stengėsi visais įmanomais būdais išlaikyti odą būtent tokią.

Tam, kad jūsų oda atrodytų it iš pieno nulieta, galite išbandyti štai ką: venkite saulės (visai joje nesirodykite!), gerkite actą ir naudokite švino pagrindu pagamintus dažus. Vis dėlto jei oda dar nėra pakankamai blyški, o jums dar liko pinigų, įsigykite nuodų (arseno, kreidos ar skalūno) ir valgykite juos mažomis dozėmis. Nuodai tais laikais buvo gana brangūs, todėl tik turtingos moterys galėjo sau leisti tokią prabangą.

Galima klausti, kodėl tiesiog nepasinaudojus veidui skirtais dažais tam, kad jis atrodytų blyškesnis? NE! (Štai čia judame tolyn, į kitą punktą)

2. Jokio matomo makiažo.

Nejau nežinojote, kad tik artistai ir prostitutės gali dėvėti makiažą? Mieloji, juk po tokios dozės nuodų ir po to, kai nesirodėte saulėkaitoje dešimt metų, jūsų oda pakankamai daili!

Tiesa, aukštuomenės damos šiek tiek makiažo naudojo: paprastai jos apsiribodavo švelniu raudoniu ant skruostų ir šlakeliu pudros, padedančios išvengti odos blizgėjimo. Bet tik tiek! Apie daugiau net nesusimąstykite!

3. Plaukai

Plaukai – kaip tik tai, kuo turėtumėt didžiuotis! Rūpinkitės jais, puoselėkite karališkiausiais būdais. Tik nekirpkite.

Jei norite suteikti plaukams papildomo purumo, įsisekite dirbtinių plaukų sruogų. O jei jau esate pasiruošusi šukuosenai, sukelkite plaukus ir formuokite kuodą ar kasas. Smulkios it kūdikių garbanėlės padės akcentuoti kaktą. Neretai tų laikų moterys suglostydavo ar įvairiais aliejais sutepdavo savo plaukus tam, kad suformuotų glotnų stilių. Man rodos, plaukai buvo bene vienintelis lengvai (ar bent pakankamai lengvai) puoselėjamas Viktorijos laikų grožio atributas.

Turbūt tiek.

Dabar tikrai esate pasiruošusi susivarstyti savo batus, įsisprausti į korsetą, pasipuošti (būtinai tokia tvarka, kaip nurodėme) ir sudaužyti kokio nors džentelmeno širdį.

Norite puoštis kaip Karalienės Viktorijos laikų gražuolės? Sėkmės! Siūlau keletą nuotraukų įkvėpimui.

 

Straipsnis Frederick Schumann, Kaizerwhatever.wordpress.com