Kaip „susimauti“ sėkmingai?

kaip susimauti sekmingai

„Noriu būti turtingas! Įžymus! Trokštu pasiekti aukščiausius rezultatus!“ Nuostabu. Šis straipsnis kaip tik jums. Be to, turiu vieną gerą naujieną. Jūs tikrai galite visa tai pasiekti! Norite sužinoti kaip? Skaitykite toliau. Smagu, kad norite pasiekti savo svajones, patirti jų rezultatus. Egzistuoja tai padaryti padedantys laiko patikrinti dėsniai. Pradėkime nuo jų.

Pirmiausia: reikės daug klysti. Taip, taip – daug klysti. Be to, teks išmokti klaidas suvokti ne kaip tragediją, o kaip galimybę augti ir keistis. Jei studijuotumėte sėkmingiausių pasaulio žmonių biografijas, lengvai pastebėtumėte vieną visus juos vienijantį bruožą. Visi šie sėkmingi žmonės daug dirbo, kad pasiektų išsvajotas aukštumas. Kitas bendras jų bruožas – tai, kad jie visi taip pat darė daug klaidų ir iš jų mokėsi.

– Tai ką, turiu tapti nevykėliu, kad būčiau sėkmingas?

Labai svarbu save priimti tokį, koks esi. Kiekvienas turime sukaupę „Everesto kalną“ – silpnybių ir trūkumų krūvą. Jei apie ją nuolat galvosite taip: „Aš nemoku to, nesugebu ano, man niekada nepavyksta, aš beviltiškas“, tuomet galima tik palinkėti jums sėkmės… ironiškai. Galima pragyventi visą gyvenimą siekiant tapti tuo, kuo nesame. Tačiau ką iš tiesų reikėtų daryti?

Priimkite save tokius, kokie esate. Jūs – nuostabi asmenybė. Kitos tokios, kaip jūs, nėra! Taip, jūs galite ir netgi turite klysti. Tai jūsų kelias. Tik klaidos gali žmogų užauginti ir subrandinti. Jos būtinos. Žmogus, kuris nedaro klaidų ir iš jų nesimoko, akivaizdžiai turi problemą: jam visada teks savo sėkmę prarasti. Tvari, ilgalaikė sėkmė pasiekiama tik asmenybei augant – taigi klystant. Nebijant klysti, priimant savo klaidas ir mokantis iš jų.

Psichologas Olegas Gadeckis savo knygoje „Likimo dėsniai“ pataria išmokti kiekvieną problemą ar klaidą paversti pačių didžiausių galimybių ištakomis. Turime išmokti skaudžius įvykius priimti kaip brangias pamokas: analizuoti jas, mokytis, atleisti sau. Žinoma, atleisti sau – tai ne tingėti ir galvoti, kad viskas bus gerai, nieko keisti nereikia. Atleisti sau reiškia priimti tai, kas jau įvyko, ir iš to ko nors išmokti.

– Na gerai, gerai. Perskaitysiu rekomenduojamą knygą, pradėsiu kitaip žiūrėti į pasaulį… ir ką, greitai tapsiu sėkmingas?

Tikrai ne – tikra sėkmė greitai neateina. Tai natūralus – vadinasi, lėtas – procesas. Todėl jei norite pasiekti sėkmę, teks laikytis režimo ir kasdien žengti mažus žingsnelius, kad artėtumėte prie savo svajonių.

Kokie tie maži žingsneliai? Pradėkime nuo pradžių. Paimkite lapą popieriaus ir jame surašykite visas savo svajones bei ilgalaikius tikslus. Dar kartą ramiai juos perskaitykite ir įsivaizduokite, kad visa tai jau išsipildė. Pajauskite, kurie tikslai ir svajonės tikrai jus įkvepia: apie juos pagalvojus iškart kyla noras kažką daryti. Puiku: griebkite juos! Pradėkite būtent nuo šių dviejų ar trijų tikslų.

Kiekvienai savo svajonei ar tikslui sudarykite planą. Kokius mažus žingsnelius galite daryti kasdien, kad artėtumėte prie savo tikslų? Galbūt: nusipirkti knygą, studijuoti sėkmingų žmonių gyvenimus, rašyti savianalizės dienoraštį, pradėti savo komercinę veiklą ir t. t. Plane turi būti numatyti tarpiniai tikslai su konkrečiomis datomis, kada padarysite vieną ar kitą žingsnį. Protas mėgsta aiškumą.

Na ką, o dabar lengvoji dalis – reikės kantriai kasdien daryti mažus žingsnelius. Ir klysti, „susimauti“! Ir vėl klysti! Ir… atleisti sau už tai. Priimti savo tokį, koks esate. Suvokti save kaip mokinį. Taip, pasirodo, kad tam, jog pasiektume savo svajones, reikia tapti mokiniu. Bet neverta išsigąsti – tai labai smagus procesas.

– Tikrai? Nuolat klysti ir klysti man neatrodo taip jau smagu…

Todėl mums ir reikia išmokti į savo gyvenimo kelią žvelgti kaip į žaidimą. Mus domina ne tik rezultatas, bet ir pats žaidimas, taigi nesureikšminkime nesėkmių ir klaidų. Mokykimės iš jų ir žaiskime toliau. Pirmą kartą į rankas paėmus kamuolį ar raketę žaidimo laimėti nepavyks. Reikia klysti ir su šypsena mokytis žaisti toliau. Kiekviena klaida priartina prie tikslo – pergalės.

Ar jūs pasiruošę žaisti? Ką žaisti? Ogi savo gyvenimus. Ir tapti sėkmingais. Bet daryti tai lėtai – palengva, tačiau užtikrintai. Linkiu lėtos sėkmės, bet greito starto – pradėkite jau dabar. Tiesiog paimkite popieriaus lapą, rašiklį. Ir atsipalaiduokite – tai žaidimas! Įtampos nereikia.

Iki greito, žaidėjau. Tavo žaidimų partneris,

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė