Kaip reikėtų gyventi, kad jaustumeisi laimingas?

laimingas

Egidijus Gubinas – lektorius, Vedų astrologas ir chiromantas. Egidijus taip pat turi bakalauro laipsnį ir mokytojo kvalifikaciją. Paskaitose dalinasi savo išgyvenimais, šiuolaikinės psichologijos ir senovės raštų išmintimi. Jo skleidžiamos žinios ir entuziazmas įkvepia siekti pokyčių asmeniniame gyvenime. Šį kartą su E. Gubinu kalbėjomės apie prasmingą bei laimingą gyvenimą.

Labai dažnai žmonės kaip gyvenimo tikslą išsikelia norą būti laimingu. Kaip reikėtų gyventi, kad jaustumeisi laimingas?

Laimę žmogus dažniausiai mano pajusiantis, kai jo visi norai išsipildys. Kai norai pildosi, žmogus būna laimingas, kai ne – pyksta, pavydi, jaučia stresą, yra nelaimingas. Laimė priklauso nuo to, kaip žmogus gyveno praeituose gyvenimuose ir kokia yra jo sąmonė dabar. Verta suprasti ir sužinoti visų pirma, kas aš esu, koks aukščiausias mano gyvenimo tikslas, kaip gyventi teisingai, kas yra tikroji laimė, kas yra Kūrėjas? Žinojimas ir išmintis suteikia laimę, žinoma, ir daugelis kitų dalykų, bet pradžioje reikėtų išsiaiškinti bent tai. Taip pat laimės suteikia tikslo turėjimas ir ėjimas jo link.

Ar tiesa, kad būti laimingais kartais negalime dėl savo praeitų gyvenimų padarinių? Kas yra karma ir kaip būtų galima ją pakeisti?

Taip, be jokios abejonės. Nuo to ir priklauso kokioje šeimoje gimstame, koks mūsų kūnas, namai, sveikata ir finansai. Karma – tai tiesiog priežasties pasekmės dėsnis. Jeigu sakai žmonėms gražius žodžius – sulauki šypsenos, sakai nemalonius žodžius – sulauki tokių pat. Pavyzdžiui, jeigu vyras savo žmonai sako „atrodai gražiai“, tai tikrai sulauks iš jos šypsenos, o jeigu nieko nesako arba sako „ko susiraukusi?“, tai sulauks iš jos atitinkamos reakcijos. Tiesiog reikia keisti savo pasaulėžiūrą, žodžius ir veiksmus, na ir, žinoma, užsiimti dvasine praktika.

Dažnai žmonės dėl savo nesėkmių kaltina ir likimą, sakydami, jog jo negalima pakeisti. Tai tiesa?

Priklauso nuo to, ką žmogus nori pakeisti. Horoskopas ir delnai parodo žmogaus likimą ir galimybes. Nesėkmėmis žmogus dažnai vadina neišsipildžiusius norus. Jeigu jam nelemta sėdėti karaliaus soste ar vairuoti „Rolls-Royce“, tai nelemta. Jo šiame gyvenime laukia kitos užduotys. Didžiausiai sėkmė yra pažinti ir priimti save ir savo prigimtį. Nesėkmės duodamos tik tam, kad žmogus atsigręžtų į savo vidų ir pradėtų ieškoti gyvenimo prasmės. Per nesėkmes žmogus įgauna patirties, sustiprėja ir tampa išmintingesnis, jeigu tai priima kaip pamokas. Jei žmogus tai suvokia, tuomet po nesėkmės ateina sėkmė.

Ar tiesa, kad net vardas lemia mūsų likimą?

Jeigu atsigręšime į senovę, svarbu pasakyti: visi vardai turėjo savo reikšmę ir įprasmino žmogaus savybes. Šiandien irgi žmogus gauna vardą pagal savo likimą. Jeigu jis gimė išmintingų žmonių šeimoje, tai ir vardą jam parinks atitinkamai, jeigu ne, tai kas papuolė. Vardas – tai garsų sąskambis, kuris spinduliuoja atitinkamą vibraciją, dėl to anksčiau žmonės atsakingai jį rinkdavo pasitardami su išminčiais, o ne tuo, kas patinka.

Kokie vardai yra sėkmingi?

Pagal Vedų astrologiją, vardas yra renkamas atsižvelgus į tai, kokiame žvaigždyne (Nakšatroje) buvo Mėnulis gimimo metu, todėl išvardyti, kurie sėkmingi, kurie – ne, būtų sudėtinga. Tačiau kuo vardas labiau susijęs su šventomis asmenybėmis, tuo jis sėkmingesnis, nes tos asmenybės tokį žmogų globoja ir saugo.

Savo paskaitose kalbate ir apie porų suderinamumą. Lietuvoje skyrybų vis daugėja. Kodėl taip yra?

Visų pirma, dabar toks amžius, kai vertybės nustumiamos į antrą ar paskutinę vietą, o norai – į pirmą. Kada norai labiau vertinami už dorybę, tai skyrybų neįmanoma išvengti. Ištikimybė, moralė, pasiaukojimas, kantrybė dabar praranda vertę, o tvirta santuoka neįmanoma, jei žmogus visada žiūrės kaip jam geriau ir patogiau. Taip pat visuomenėje daug blogų pavyzdžių pateikia tie, kurie užima svarbias pareigas. Viename svarbiausių Vedų traktatų Bhagavad-gitoje rašoma: „Kaip pasielgia didis žmogus, taip elgiasi ir paprasti žmonės. Kokį pavyzdį jis parodo, tokiu ir seka visas pasaulis“. Labai svarbu prieš santuoką pasiruošti, aptarti tam tikrus klausimus, lankyti kursus, klausytis paskaitų, mokytis pažinti vyro ir moters psichologiją, pasigilinti į suderinamumą. Jeigu poros stengsis atlikti šiuos veiksmus iki santuokos, tai tikėtina, kad ir santuokoje sunkesnius periodus išgyvens lengviau. Tada jiems bus svarbu ne tik norai, bet ir vertybės.

Jei trumpai kalbėtume apie 2017 metus, kokie jie bus?

Tai labai individualu. Jei kalbėtume bendrai, turiu pasakyti: sunkiau bus tiems žmonėms, kurie nenori daryti pokyčių savo gyvenime, gyvena praeitimi, neturi tikslo. Šie žmonės gali jausti sunkumų tiek emociniame, tiek fiziniame lygmenyje. Tiems, kurių blogi santykiai su tėvu, šiais metai gali pablogėti santykiai su vadovais, jiems bus sunku sulaukti sėkmės, trūks energijos. Todėl jei turite nuoskaudų tėvui, vertėtų susitaikyti, atsiprašyti, linkėti jam laimės. Pozityvu tai, kad nemažai žmonių pradės domėtis sveiku gyvenimo būdu, bus punktualesni ir stengsis laikytis tvarkos. Sausio 26 d. Saturno planeta pereis iš Skorpiono į Šaulį, o ši astrologiškai palankesnė padėtis žada daugiau pozityvo. Tačiau birželio 21 d. vėl grįš į Skorpioną ir ten pasiliks iki spalio 26 d. Dėl to šiuo laikotarpiu gali nutikti nemalonių įvykių.

Kokia bus palankiausia 2017 m. diena?

Pagal Vedų astrologiją, Akšajatritja bus palankiausia diena, t. y. balandžio 28 d. Akšajatritja išvertus reiškia „nenugalimas, nesunaikinamas“. Tritja – trečia Mėnulio diena (tuo metu Saulė bus Avino, o Mėnulis – Jaučio žvaigždyne). Jie abu užims stiprias pozicijas, todėl veiks labai teigiamai, teiks stiprią pozityvią energiją, visi tą dieną pradėti darbai gali būti itin rezultatyvūs.


O kuriomis dienomis vertėtų pasisaugoti?

Nepalankiausios dienos – tai Saulės ir Mėnulio užtemimai. Saulės užtemimas 2017 m. buvo vasario 26 ir bus rugpjūčio 21 d. Mėnulio užtemimas: vasario 11, rugpjūčio 7 d. Jie bus matomi gyvenantiems Europoje ir būtent jiems tai darys didesnę neigiamą įtaką.

Ką patartumėte tiems žmonėms, kurie nuolat perka loterijos bilietų, tikėdamiesi laimėti?

Jeigu jums lemta finansinė sėkmė, tai ji aplankys net ir neperkant bilietų. Išminčiai sako, kad pinigai – tai sėkmės deivė, Rytuose vadinama Lakšmi. Ji visada gyvena tuose namuose, kuriuose nėra barnių, pykčių, pagiežos ir neapykantos. Kadangi sėkmės deivė Lakšmi yra moteriškos prigimties, tai ji gali lankytis tik ten, kur moterys gerbiamos ir mylimos. Užuot pirkę bilietus, geriau pagalvokite: kokia veikla gyvenime užsiimtumėte, jeigu jums būtų užtikrinta 100 proc. sėkmė? Kokį darbą dirbtumėte, jeigu nereikėtų galvoti apie pinigus? Jeigu galvosite apie tai ir veiksite šia kryptimi, tai patys tapsite laimingi, kitus padarysite laimingus ir tai bus didžiausias jūsų laimėjimas.

Kaip reikėtų gyventi pirmaisiais metų mėnesiais, kad gyvenimas pasikeistų į gerą?

Kaip reikėtų gyventi pirmaisiais metų mėnesiais, kad gyvenimas pasikeistų į gera? Pradėkite klausytis paskaitų arba skaityti knygas apie laimingo gyvenimo dėsnius, laimingus santykius, gyvenimo prasmę ir aukščiausią gyvenimo tikslą. Ieškokite bendraminčių, mokykitės gyventi ne tik dėl savęs, pradėkite daryti gerus darbus ir tada gyvenimas pasikeis į gerą.

Kuo Vedų astrologija skiriasi nuo vakarietiškos?

Yra nemažai skirtumų. Išvardysiu keletą jų. Vedų astrologija vadinasi – Džiotiš,  o tai reiškia „šviesa“. Astrologas vadinamas Džiotiša – „tas, kuris neša šviesą“, todėl jis turi išmanyti Vedas. Džiotiš visos planetos yra įvardijamos kaip asmenybės, kurios turi savo prigimtį, temperamentą, charakterį, manieras ir t. t. Studijuojant Džiotiš reikia skaityti Vedų traktatus apie planetas. Juose planetos aprašomos kaip asmenybės: ką jos mėgsta, ko nemėgsta, kur jos jaučiasi gerai, kur blogai. Tada geriau galima suprasti, kodėl vienos planetos sutaria arba nesutaria su kitomis. Vakarų astrologijoje planetos suprantamos tiesiog kaip negyvi dangaus kūnai.

Vedų astrologijos pagrindą sudaro traktatai, kuriems daugiau nei  5000 metų. Džiotiš turi nemažai rekomendacijų, kaip sumažinti negatyvią karmą. Reikia atsiprašyti už savo negatyvius veiksmus, padarytus praeituose gyvenimuose. Šios rekomendacijos vadinasi – upajos. Upajos – tai mantros, ugnies ritualai, ajurveda, joga ir daugelis kitų metodų.

Kokiais klausimais klientai kreipiasi dažniausiai?

Tai klasikiniai klausimai apie savo pašaukimą, tinkamą profesiją, poros suderinamumą, santykius, silpnąsias ir stipriąsias puses, palankias ir nepalankias datas, periodus.

Kalbino Aušra Matulaitytė žurnalas „Tau apie Tave“

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt