Kaip pastatyti draugę į vietą? Arba: aš savo gyvenimo šeimininkas!

kaip padeti drauge i vieta 06-13

Dėmesio! Šis straipsnis griežtai skirtas tik vyrams! Moterims parašiau kitą. Prieš septynerius metus pradėjau vesti seminarus ir konsultacijas santykių tema. Per tiek laiko prisikaupė įdomios patirties ir įžvalgų. Mūsų vyrai dažniausiai savo santykiuose yra nepatenkinti dėl to, kad partnerė jų negerbia, neįvertina, nepalaiko, ji nuolat viskuo nepatenkinta, jai neįmanoma įtikti, jos elgesys nesuprantamas, emocijos šokinėja, o pati nežino, ko nori. Ir panašiai.

Vyrai šis straipsnis jums! Atskleisiu visas paslaptis, kaip pastatyti draugę į vietą! Pagaliau turėsite žinių, kaip tapti savo gyvenimo šeimininkais, todėl jokia boba nebeknis jums proto! Perspėju: patarimai veikia praktikoje ir yra išbandyti daugelio porų – taip pat ir mano šeimoje. Ar jūs pasiruošę? Prisisegam saugos diržus ir pirmyn!

Jeigu norite būti laimingas ir pastatyti draugę į vietą, jums reikės dviejų dalykų: a) tapti vyru, b) padaryti ją laimingą. Taip, taip, jūs išgirdote teisingai! Moters vieta – tai būti laimingai. Na, bet apie tai vėliau. Pirmiausia pakalbėkime, kaip mums tapti vyrais.

– Nori pasakyti, kad aš nevyriškas?

– O, ne, ką jūs! Tik šis vyriškumas taip ir likęs berniuko lygyje.

– Kaip suprasti?

– Na… Pasvarstykite. Kol draugė ar žmona elgiasi gražiai ar yra geros nuotaikos, jums taip pat viskas atrodo nuostabu, taip? Tačiau vos tik antrosios pusės nuotaika sugenda ir jūs iškart pradedate kentėti? Be to, esate tikras vyras, todėl iškart pareikalaujate, kad juos nuotaika pasitaisytų, kad ji baigtų gruzinti jus – tokį gerą vyrą… Sakot, neįvertina, žioplė, koks jūs puikus ir kiek daug dirbate dėl jos…

Su panašiu mąstymu susiduriu gana dažnai. Mielas kolega, jei ir jūs galvojate panašiai, nieko tokio – tai pagydoma! Tai visada išgydo skyrybos arba išprotėjusi mylimoji. Bet kaip tai gydoma iš tiesų – šis neužaugusio berniuko sindromas arba noras būti laimingu mamos sąskaita?

Nieko sudėtingo, viskas paprasta. Pagydyti priklausomybę turintį ligonį galima tada, kai jis pripažįsta, kad serga. Mes, šiuolaikiniai vyrai, nebesuvokiame, kad vyru ne gimstama, o tampama. Mums sunku suprasti, kad naminį įsižeidusį egoistą ir džentelmeną skiria netrumpas kelias. Deja, šį kelią teks nueiti, jei norite būti laimingas su moterim ilgiau, negu trunka pirminis įsimylėjimas ir susižavėjimas (mokslininkai teigia, kad vidurkis – du metai; informacija iš: Davido G. Myerso „Psichologijos“).

Tai ką darysime? Tapsime vyrais? Na, jei perskaitėte straipsnį iki šios vietos, panašu, kad noro ir smalsumo pabandyti turite. Pradėkime.

Ko reikia norint tapti vyru?

1) Priimti atsakomybę. Taip, jūs kaltas! Moterys yra jautresnės, emocionalesnės, joms reikia daugiau bendravimo, šilumos. Ką tai reiškia? Aš savo partnerės stengiuosi nekaltinti kiekviena pasitaikiusia proga – kaip tik atsakomybę dėl nepavykusių dalykų pasiimu sau. Taip ji gali pasijusti iš tikro globojama ir saugoma (emociškai).

2) Žaibolaidžio principas. Kilus emocijų uraganui, išlikite ramus. Būti ta uola, šalia kurios moteris gali nurimti ir pasijusti saugi. Jei moteris ar mergina žino, kad bet kada gali išlieti savo emocijas, nerimą ar kitą susikaupusi krūvį ant vyro, jei ji tikra, kad jis nepuls jai atgal pilti savo negatyvo, ji jaučiasi emociškai saugi. Tada moteris nebebijo suklysti, nes šalia tas, kuris supras, kuris ją, ne tokią stabilią, žymiai silpnesnę, palaikys.

3) Režimas. Šiuolaikiniai vyrai gyvena nuolatinio streso būsenoje. Didėjantis gyvenimo, verslo ir santykių tempas reikalauja tinkamo pasiruošimo. Reikia tinkamos dienos režimo sistemos. Vyras turi aiškiai žinoti, kada keliasi, mankštinasi, skaito, valgo, dirba, sportuoja ir t. t. Disciplina padeda jam pasiekti didesnius rezultatus. Svarbu! Jei laikysitės savo disciplinos, nereikalaukite to paties iš partnerės. Moterys yra intuityvesnės ir emocionalesnės, jos savo dienotvarkėje turi turėti laisvę rinktis. Dažnai vos pradėję tobulėti vyrai reikalauja, kad ir visa šeima keistųsi drauge su jais. Tai klaida. Jei pokyčiai tikri, juos laikui bėgant perims ir kiti.

4) Saviugda. Vyrai gyvena idėjomis, tikslais ir planais. Norėdami išlaikyti vidinį augimą stabilų, kasdien skaitykite knygas, kurios jus įkvėps veikti, augti, keistis ir siekti. Kiekvienam tai bus skirtingos knygos. Galiu parekomenduoti populiariąją psichologo Olego Gadeckio knygą (lietuvių kalba )„Likimo dėsniai“ – tai puikus vadovėlis vyrui. Vis dėlto vien skaitymo neužteks: tikslai ir idėjos turi būti ne svajonės, o raštu popieriaus lape užrašyti planai, į kuriuos kasdien užmetame akį. Kurkite trumpalaikius (šiems metams) ir ilgalaikius (5-10 metų) planus. Raštu! Tada protas tai priims rimčiau, atsiras stipresnis noras veikti.

5) Kantrybė. Tikras vyras išmoksta iškęsti savo moters audras, palaukti, kol šėlstanti jūra nurims, o po to – ramiai viską aptarti be kaltinimų jai. Tam reikia kantrybės. Tačiau ji neatsiras savaime, kantrybę reikia ugdyti kasdieniais pratimais: jogos, sporto, meditacijos, koncentracijos ir panašiomis praktikomis. Tinka viskas, kas padeda jums tapti kantresniam, labiau susikaupusiam. Man padėjo tai, kad atsisakiau televizoriaus ir sutaupytą laiką skyriau saviugdai, sportui, skaitymui ir meditacijai. Rezultatai nustebino jau po pirmo pusmečio.

6) Dėmesys. Tai – svarbiausia vyro sudėtinė dalis. Mylimai moteriai reikia rodyti dėmesį kasdien! Taip taip! Jai kasdien reikia išgirsti (mokslininkai teigia, kad mažiausiai du kartus per dieną), kad ją mylite. Jai kasdien reikia apkabinimo, palaikymo žodžių ir komplimentų. Palaikykite ją akimis – taip pat kasdien. O jei jums atrodo, kad tai jums viso to reikia iš moters… Vadinasi, vis dar vadovaujatės berniuko sąmone. Bet nieko tokio, laikui bėgant tai pasikeis, jei dirbsite su savimi. Mažytė pastaba. Kol dirbsite su savimi, norėdamas tapti vyru, nekaltinkite partnerės, kad ji nelaiminga, nusiminusi, nepatenkinta, irzli, užknisa ir t. t. Kai tik pats tapsite vyru, per kelias dienas neatpažįstamai pasikeis ir jūsų draugė. Patikėkite manim, jūs to nusipelnėte! Tapti vyru – tai pats sunkiausias uždavinys kiekvienam vyrui!

Kai tik pats pradėjau taikyti šiuos patarimus savo šeimoje, siekdamas tapti vyru, santykiai pradėjo keistis iš esmės. Jūs taip pat nusipelnėt laimingos moters šalia! Pastangų, žinoma, reikės, bet jos atperka visą darbą.

– Dariau! Aš esu tavo apibūdinto vyro priešingybė. Ieškau kaltės draugėje, teisinu save, nesu emociškai stabilus. Būti tokiu vyru, apie kokį tu papasakojai, man tiesiog neįmanoma!

– Patikėkite, įmanoma. Mačiau tai savo akimis. Dabar pat paimkite baltą popieriaus lapą. Užrašykite: „Kaip aš tapau vyru.“ Ir pažymėkite patį pirmąjį žingsnį, kurį žengsite dar šiandien, kad pradėtumėte eiti šiuo keliu. Galbūt nusipirksite knygą ar užsirašysite į sporto klubą, galbūt susėsi su partnere ir pirmą kartą susirašysite, kas jai nepatinka jumyse. O gal pirmąkart šiais metais be priežasties parnešite jai gėlių. Nesvarbu, nuo ko pradėsite, svarbiausia – pradėkite dar šiandien! Jūs tikrai galite!

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė