Kaip padėti vyrą į vietą? (Tikros moters gidas į laisvę)

kaip padeti vyra i vieta

– Atsibodo, nuolat nusišneka… Namuose visą laiką leidžia prie ekrano… Girdžiu tik pasiteisinimus, kodėl jis pavargęs… Tvarkausi viena. Jaučiuosi nereikalinga. Jis nesilaiko savo pažadų, mano poreikių taip pat nesupranta… Aš jam neįdomi, kol nenori valgyti, mylėtis ar pasiguosti… Jis neturi jokių tikslų. Viską turiu daryti pati.

Girdėti žodžiai? O gal jums pačiai tokia situacija labai pažįstama? Kartais jaučiatės būtent taip? Jei į visus klausimus atsakėte teigiamai… skaitykite toliau – šis straipsnis skirtas būtent jums!

Konsultuodamas ar vesdamas paskaitas dažnai išgirstu panašius pasakojimus. Moterys klausia: „Kaip priversti vyrą imtis atsakomybės? Kaip jį atgaivinti? Kaip man su juo elgtis, kad taptų tikru vyru? Kaip jam paaiškinti jo pareigas?

Dėmesio! Šis straipsnis skirtas tik moterims! Vyrams skirtas straipsnis: „Kaip padėti draugę į vietą?“ (Balarama.lt puslapyje pasirodys netrukus, – red. past.)

Jei vis dar skaitote šį straipsnį, panašu, kad jums tikrai norisi pakeisti savo gyvenimą. Prieš ką nors patardamas turiu įspėti: viskas jūsų rankose. Jūs tikrai galite pakeisti savo gyvenimą! Gerai pagalvokite, ar tikrai norite prarasti galimybę kaltinti kitus dėl savo nesėkmių. Vis tiek norite pabandyti? Esate pasiryžusi kovoti už savo laimę? Gerai, tada pradėkime.

Jei šalia jūsų yra vyras (gyvenantis drauge), su kuriuo nesijaučiate laiminga, didelė tikimybė, kad jis tinkamai neatlieka savo pareigų. Pirmiausia, jis nepadeda jūsų į jums priklausančią vietą. Kiekvienos moters vieta – laimė! Kaip ten padėti moterį, jau esu rašęs anksčiau. Vis dėlto ne visi (tiksliau – labai retas kuris) vyrai pripažįsta, kad tai yra jų pareiga, ir jos laikosi. Todėl jei jūsų namuose yra toks „standartinis modelis“, t. y. jei vyras ne itin nori padaryti jus laimingą, jei jis daugiau galvoja apie savo gerovę, šis straipsnis skirtas kaip tik jums.

Sistema veikia paprastai. Jei vyras apsnūdęs, tinginys, nesirūpina jumis ir nevykdo savo pareigų, tai sėdėti ir laukti, kol jis pasikeis, yra, žinoma, pats logiškiausias sprendimas! Jau bandėte? Na ir kaip? Niekas nepasikeitė per keturis metus?! Gal dar palaukti ir susipras? Nesutinkate. Sakot, kad nebeturite daugiau kantrybės. Norėtumėt, kad būtų kitaip? Taip, sutinku, kad reikia kažką daryti. Ar bandėte reikalauti iš jo, kad pasikeistų ir imtų vykdyti savo pareigas? Daug kartų?! Koks rezultatas? Sakot, jokio?! Gal dar kartą pabandykite? Manot, nėra prasmės?! Sutinku. Turiu jums pasiūlymą – pabandom kitaip.

Jei santykiai klostysis taip ir toliau, kaip dabar, rezultatas bus vienintelis – skyrybos. Ar jis jus tenkina? Sakot, kad ne. Na, tuomet neturite ką prarasti. Pasiūlysiu kelis paprastus žingsnelius, pabandykite jų laikytis. Jei nepatiks, galėsite grįžti prie plano „skyrybos“.

Šiam „vyro padėjimo į vietą“ receptui reikės:

Kantrybės (bent porai mėnesių), kad užtektų jėgų pabandyti, nes greičiau efektas paprastai nepasijunta.

Palaikymo komandos (draugės, sėkmingai padėjusios į vietą vyrą, kuri morališkai palaikytų eigoje).

Šypsenos (juk tai – tik žaidimas).

O dabar rimtai. Daugelio vyrų ego yra toks didelis, kad jie niekada nepripažįsta savo klaidų pirmi ir nenori keistis. Pats kaip vyras turiu patvirtinti: tai rimtas mūsų defektas. Jei jūsų vyras turi šį defektą, sudedamąsias recepto dalis galima apeiti. Kaip tai padaryti? Pasidalinsiu su jumis trimis paprastais žingsneliais. Tiesa, juos žengti gali būti pats sunkiausias dalykas gyvenime. Netikit? Pažiūrim!

Trys žingsniai, kaip padėti vyrą į vietą

1) Gerbti jį. Juokingiausia tai, kad dabar vyras tos pagarbos nėra nusipelnęs arba ir visai ją praradęs. Čia ir visas pirmojo punkto absurdiškumas. Reikės kantrybės (nemažai), kad išmoktumėt jį priimti tokį, koks yra, ir pradėtumėt gerbti.

2) Tikėti jo tikslais ir ateitimi. Jis turi žinoti, kad jūs tikite jo planais ir galimybėmis. Jūs tikit, kad jam pavyks. Nors šiuo metu tuo galbūt netiki niekas.

3) Palaikyti. Jis turi žinoti ir jausti, kad jūs esate jo fanė numeris vienas.

Pora mėnesių gyvenant su tokiu požiūriu į savo vyrą… ir jūs jo neatpažinsite! Bet kodėl turėčiau tai daryti? Aš ir taip jau su juo prisikankinau. Lai jis pradeda pirmas vykdyti savo pareigas ir rūpintis manim. Sutinku, negaliu ginčytis, kad tobulame pasaulyje viskas būtent taip ir turėtų būti. Bet jei šiuo metu vyras miega, o jūsų tai netenkina, vadinasi, gal verta pabandyti? Ar bus verta bandyti, priklausys nuo to, ar tikrai ketinate bandyti nuoširdžiai. Jei taip, tada tai gali būti jūsų bilietas į naują gyvenimą. Sėkmė jau laukia jūsų. Ar sulauks? Tikiu, kad taip.

Turiu atsiprašyti už mus, vyrus. Tikiu, kad jums pavyks – jis pradės keistis. O jūs sulauksite laimingos valandos, kai jis pats atsiprašys.

Žinot, o jūs – tikra šaunuolė! Perskaitėte visą mano ilgą kalbą. Aš jums dėkingas, net jei nieko nebandysite pakeisti. Neturiu žodžių, kaip užbaigti savo straipsnį tinkamai… Jaučiu viduje gėdą. Esu vyras ir rašau, kaip moteris turėtų padaryti vyrą laimingą. Tikiu, kad ateis laikas, kai tokie straipsniai nebus reikalingi, nes vyrai bus vyrai. Ką dar galiu parekomenduoti, kol toks laikas neišaušo? Perskaitykite psichologo Olego Gadeckio knygą (lietuvių kalba) „Likimo dėsniai“. Tikiu, kad ji jums duos stiprybės ir žinių.

Na kaip, ar bandysite? Sutinku, tikrai nebus lengva. Ar turite ką prarasti? Nelabai. Na, tuomet jūs jau reikiamame kelyje. Ir aš žinau, kad jūs galite!

Geros kelionės!

Darius Ražauskas

Dariaus Ražausko asmeninis puslapis Esujums

Redagavo Lina Staponaitė