Kaip nustoti lyginti save su kitais

girls-602168_640

 

 

Lengva pastebėti, kad vos tik imame lyginti save su kitais, išsyk jaučiamės it išsunkti, nesaugūs ir nelaimingi. Maža to, neretai imame kurti detalias istorijas apie tai, kad esame nieko verti. Tokie negatyvūs jausmai kelia stresą mūsų fiziniam kūnui, todėl dingsta įkvėpimas, jėgos ir nebegalime veikti laisvai bei kūrybingai. Lygindami save su kitais atitraukiame dėmesį nuo vidinių turtų, kuriuos turime kiekvienas, taigi nebegalime jų pasiūlyti pasauliui pačiu unikaliausiu būdu – taip, kaip tai padaryti tegalime mes.

Dabar yra pats tinkamiausias laikas pagaliau priimti sunkų, bet būtiną įsipareigojimą – nustoti lyginti save su kitais. Pasauliui reikalingos dovanos, kurias turite tik jūs! Siūlome penkis patarimus pačiai pradžiai:

 

  1. Pastebėkite, kada imate lyginti save su kitais

Norėdami atsikratyti įpročio lyginti save su kitais, pirmiausia turite pastebėti, kad tai darote. Žinoma, iš pradžių atrodys nenatūralu susitelkti tik į save, nes dauguma esame linkę nuolat patys lyginti save su kitais ir priimti kitų žmonių nuomonę, kai jie lygina mus su kitais. Tačiau nuolat dėmesingai stebėdami, ką veikiame ir kaip mąstome, galime greitai išsklaidyti bet kokias kylančias neigiamas mintis ar emocijas. Užuot vertinę save ir kitus, verčiau išmokite pozityviai priimti viską, ką galite pasiūlyti jus supančiam pasauliui.

 

  1. Susitelkite į tai, kas esate ir ką turite, o ne į tai, ko jums trūksta

Nukreipkite savo dėmesį į tai, kaip pasitarnauti sau, kitiems, Dievui ir pasauliui. Šlovinkite kitus, užuot jiems pavydėję ar juos kritikavę. Kritikuodami ir kitokiais subtiliais būdais kenkdami kitiems žmonėms, iš tiesų labiausiai kenkiame patys sau. Kiekvienas esame ypatingas, unikalus ir išskirtinis – juk esame individualios sielos. Puoselėkite tai, ką įspūdingo turi kiti ir jūs patys.

Jei pastebite, kad imate lyginti save su kitais, galite prisiminti štai ką: „Lyginimas – tai džiaugsmo vagis!“ Tai padės iškart nukreipti savo mintis ir pakeisti elgesį – juk niekas nenori gyventi be džiaugsmo…

  1. Stebėkite viską tarsi atsitraukę

Galime pavydėti kitiems, pavyzdžiui, to, kad jie gyvena Niujorke ir dirba prestižinį darbą. Bet tikriausiai niekada nepavydėsime jiems streso, kurį sukelia toks darbas ir triukšmingos bei pavojingos didmiesčio gatvės. Galime pavydėti draugams ir giminaičiams, kad jie turi nuostabius sutuoktinius ir žavius vaikučius. Bet nepavydime jiems miego trūkumo ar įspūdingų pastangų, įdedamų tam, kad vaikai augtų laimingi ir sveiki. Galų gale, galime netgi pavydėti kitiems dvasinio progreso, tačiau veikiausiai patys nenorėsime patirti visų sunkių jiems siunčiamų išbandymų ir pamokų. Paradoksalu tai, kad intensyviai lygindami save su kitais žmonėmis ir jiems pavydėdami dažniausiai nepastebime mums siunčiamų likimo palaiminimų.

  1. Ribokite laiką, kurį praleidžiate socialiniuose tinkluose (internete)

Ar kada nors nutiko taip, kad nuostabią dieną įsijungėte socialinius tinklus, paskaitinėjote šį bei tą ir jūsų nuotaika staiga dingo, nes pasijutote esą siaubingi, nepilnaverčiai? Nesigraužkite, taip nutinka daugeliui iš mūsų.

Internetas, ypač socialiniai tinklai, gali atrodyti nekaltutis – juk mes paprasčiausiai naršome nuotraukas, skaitome kitų asmeninio gyvenimo įspūdžius ir panašiai. Jaučiamės atsipalaidavę, ramūs, gerai nusiteikę. Tačiau tereikia vos kelių sekundžių, kad gera nuotaika išgaruotų tarsi nebuvusi – staiga suvokiame, kad lyginame su kitomis moterimis ar vyrais, kuriems, rodos, nieko netrūksta (įspūdinga karjera, akademiniai pasiekimai, geras stiliaus pojūtis, atostogos egzotiškuose kraštuose ar… – įrašykite patys).

Tokios mintys kuria negatyvius ir mūsų energiją išsiurbiančius jausmus! Pradedame galvoti niekuomet netapsiantys įkvepiančiomis asmenybėmis, nuostabiais tėvais ar mamomis, sūnumis ar dukromis, draugais ir t. t. Žinutė, kurią tuo metu siunčiate patys sau, yra tokia: „Aš esu nepakankamas. Privalau turėti daugiau ir pats tapti didesnis, svarbesnis, geresnis, kad nugalėčiau visus tuos, ką stebiu socialinių tinklų sraute.“

Tačiau žinote ką? Tai visiški niekai. Kas nors visoje visatoje visuomet bus už jus fiziškai patrauklesnis, sumanesnis, turtingesnis ar juokingesnis. Tai visai nesvarbu. Galų gale, juk Dievas visuomet bus pats patraukliausias, galingiausias, išmintingiausias, turtingiausias ir t. t. Svarbu tai, kuo Jis apdovanojo būtent jus – ką unikalaus turite tik jūs ir kaip jūs tai panaudojate kurdami ryšius su kitais žmonėmis ir visu pasauliu. Netgi tie žmonės, kuriems labiausiai ko nors pavydite, kurių karjeros, drabužinės, piniginės ir kosmetinės pačios įspūdingiausios, patiria „juodas dienas“, traumas ir liūdesį.

  1. Atleiskite sau

Lyginti save su kitais – labai žmogiška. Atleiskite sau už šį pasibjaurėtiną įprotį, kuriam pasiduodame visi, tačiau išlikite ryžtingi ir laikykitės pažado daugiau to nebedaryti.

 

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Mindbodygreen.com straipsnį parengė Lina Staponaitė