Kaip nuraminti savo BAIMES?

Ar žinote, kad bijote ne jūs, ne jūsų siela, o jūsų nesąmoningas protas? Protas ryja informaciją be sustojimo, jo neįmanoma užčiaupti, jis akimirksniu reaguoja į pavojų ir verčia žmogų elgtis neapgalvotai (kvailai, daryti nesąmones).

O protingai mąstantis sveikas protas (blaivus, sąmoningas) visada atranda laiko gaunamos informacijos apmąstymui. Tai leidžia žmogui būti sąmoningu ir pasižiūrėti į situaciją blaiviai, iš šalies, nusiraminti, viską įvertinti, imtis būtinų priemonių ir veiksmų.
Protas – tai didžiausia tvora. Jo paskirtis – mus saugoti. Tačiau nesąmoningas, paviršutiniškas protas, tik surenkantis informaciją, greitai užuodžia pavojų ir staigiai panikuoja. Jam trūksta sugebėjimo analizuoti ir daryti išvadas. Protas tik lygina, jis nemąsto. Mąstyti galima tik ramybės būsenoje, o baimė – labai galinga emocija. Ji to neleidžia.

Kaip nusiraminti?

Moterims – papasakoti apie visus savo nerimus vyrui. Vyrams – nuraminti savo moteris, kad padarysite viską, kad šeima būtų saugi.
Neturite šalia tikro vyro? Išrašykite arba nupieškite baimes ir atlikite jų paleidimo ritualą – iškilmingai sudeginkite savo kūrinius.
Labai veiksminga praktika – „Dekarto kvadratas“:
Pagalvokite, kas baisiausio gali nutikti ir išsamiai atsakykite sau į klausimus:
– Kas bus, jeigu tai nutiks?
– Kas bus, jeigu tai nenutiks?
– Ko nebus, jeigu tai nutiks?
– Ko nebus, jeigu tai nenutiks?
Neskubėkite, uždavinėkite sau tuos klausimus, kol nesuvoksite, ką jums dabar veikti, kokį pasirinkimą daryti, ką sužinoti. Nes išminčiai sako – „Melstis reikia taip, lyg viskas priklausytų nuo Dievo, tačiau veikti taip, lyg viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.“
Emocijas gimdo protas, jos turi laisvai tekėti jūsų kūnu, nes nuslopintos, neišreikštos jos blokuoja energijos tėkmę, neleidžia pasireikšti kitoms emocijoms, kūną sukausto ir susargdina.
Atnaujinti jų tėkmę padeda atsipalaidavimas ir judėjimas: meditacijos, nidra joga ir įvairios mankštos, įvairi fizinė veikla.
Dar pridėkite sveiko humoro dozę – tai geriausias žmogui suteiktas vaistas.
Protas jus saugo nuo to, ko pats nežino, ko dar nebuvote patyrę, išbandę. Baimė kyla dėl to, kad nežinote, kas jūsų laukia. O antri kartai jau ne tokie baisūs. Jie tikrai bus, gal kiek kitokie, bet jau nebus taip baisu.
Kas mūsų nesunaikina, tik užgrūdina ir nuramina kvailą protą.
Išnaudokite šį laikotarpį prasmingai.
Gera proga sustabdyti protą lygiai taip pat, kaip sustabdėte savo kūną ir visas veiklas.
Gera proga peržiūrėti gyvenimą – kas jame vertinga, kodėl tai svarbu, ko geriau atsisakyti, ko verta siekti.
Gera proga patikrinti santykius, geriau pažinti savo artimą. Ir save.
Gera proga ne tapti valdomais baimių, o suvokti jas savyje ir panaudoti tą energiją apsivalymui ir atsinaujinimui.
Ar pastebėjote, kad viskas gyvenime praeina? Šis laikotarpis irgi nebus amžinas. Gyvenkite čia ir dabar. Saugokite save ir kitus.
Su meile, Natalja Balinskaja
(iliustracija – Anna Silivonchik)
Redagavo Milvydė Paškevičiūtė