6 veiksmingi būdai kaip įveikti nerimą

Nerimas ir įtampa

Jeigu jums iš tikrųjų atsibodo nuolatinė įtampa ir nerimas, jei jaučiate jį kone visu kūnu, imkitės veiksmų. Papasakosime apie labai paprastus, tačiau gana sunkiai išugdomus įpročius. Vis dėlto sužinoję kaip įveikti nerimą ir pritaikę šiuos įgūdžius savo gyvenime galėsite gyventi ramiau.

Pasiūlymų nedaug – tik trys dalykai, kuriuos būtina daryti, ir trys, kurių reikia atsisakyti.

Pradėję domėtis, kaip apsiginti nuo nerimo, tikrai rasite daug informacijos. Vis dėlto mūsų protai labai kritiški, todėl čia nurodysime tik kelis labai įtikinamus faktus. Tai ne „stebuklinga piliulė“, o veiksmai, kuriuos atlikti kartais bus lengva, o kartais – labai sunku. Tačiau vardan ramybės veikti būtina. Visai nesvarbu, ar suklupsite ir paleisite, užmiršite šią informaciją, tai normalu; tiesiog dar kartą nusiteikite ir tęskite. Sėkmės!

Taigi, trys dalykai, kuriuos būtina daryti:

1. Reguliuoti miego režimą. Vedose nurodomas labai griežtas kėlimosi ir ėjimo miegoti režimas. Žmonės, siekiantys vidinės harmonijos ir ramybės, tiesiog turi grįžti prie gamtos, t.y. saulės režimo. Visatoje yra kariška drausmė – kai kyla saulė, bunda ir visa gamta. Juk nematėte nė vieno paukščio ar žvėries, kuris saulei kylant nuspaustų žadintuvą ir apsiverstų ant kito šono dar penkioms minutėms. Keltis reikėtų vėliausiai šeštą valandą. Tuo metu saulė pradeda intensyviai veikti žmogų ir jo virškinimo sistemą – visai nesvarbu, ar jau prašvitę, ar ne. Jei žmogus tuo metu nesikelia iš lovos, jo organizme prasideda nepalankūs pokyčiai – sutrinka virškinimo sistema, prasideda svorio kaita, pablogėja nuotaika, žmogus tampa įžeidus.

Lygiai taip pat ir saulei leidžiantis reikia eiti miegoti. Naktį, kai miegame, mūsų organai taip pat ilsisi savo nustatytu laiku. Kodėl? Tiesiog jeigu jie visi iš karto sumąstytų pailsėti, tai ryto nebesulauktumėte. Centrinė nervų sistema ilsisi nuo 22 iki 24 valandos. Eidami miegoti po 22 valandos, mes nesuteikiame jai, pagrindinei įtampos kūrėjai, galimybės atsistatyti po dienos darbų. Nustatyta (ir galime patys tuo įsitikinti), kad miegant iki 24 valandos kiekvieną valandą organizmas priima kaip dviejų valandų poilsį, t. y. jei miegosite dvi valandas iki 24 valandos, organizmas pailsės lygiai taip pat, kaip miegant keturias valandas po 24 valandos. Beje, einant miegoti po dešimtos valandos vakare, didėja polinkis rūkymui.

2. Medituoti arba melstis. Tik atsikėlę ryte po dušo mažiausiai pusę valandos skirkite meditacijai arba maldai. Jūsų pasirinkimas, ar tai bus krikščioniškos maldos, ar mantros, ar tiesiog nuoširdus kartojimas „Aš visiems linkiu laimės“. Pradėkite nuo 10 minučių, darykite tai iš širdies, taip nuraminsite protą ir paruošite jį dienai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kasdienė 27 minučių meditacija per aštuonias savaites atstato smegenų pilkąją masę srityse, atsakingose už nerimo ir depresijos mažinimą. Be to, meditacija gerina savimonę, atmintį, emocijų valdymą.

3. Turėti kokybišką laisvalaikį. Visiems būtinas kokybiškas laisvalaikis, leidžiantis atsipalaiduoti po intensyvių dienos darbų. Vis dėlto moteriai laisvas laikas yra kritinis, būtinas vidinės ramybės elementas. Dirbant vadovaujamą arba tokį darbą, kuriame reikia nuolat konkuruoti ir siekti užsibrėžtų tikslų, daugėja vyriškos energijos, todėl atsiranda nerimas ir įtampa (ypač moterims). Laisvalaikiu pasilepinant masažais, šokiais, bendravimu su draugais, maisto gaminimu, menine saviraiška ar kita mėgstama veikla subalansuojama energija (moterims atkuriama moteriškoji energija) ir atsipalaiduojama. Tokie užsiėmimai itin svarbūs moterims, kurios dėl savo gyvenimo būdo ir įsitikinimų paprastai stengiasi viską kontroliuoti, valdyti ir dėl to kankinasi.

Viktorijos Raudės nuotrauka

Viktorijos Raudės nuotrauka

3 dalykai, kurių būtina atsisakyti:

1. Kava. Dažnas įsivaizduoja, kad kava – tai stebuklinga piliulė, suteikianti energijos, kurią mes išvaistome dėl netinkamo gyvenimo būdo. Deja, ši stebuklinga piliulė yra nuodas. Manau, esate girdėję, kad su saiku geriama kava sveikatai nekenkia. Vis dėlto nuodas ir mažomis dozėmis lieka nuodas. Žinoma, mūsų organizmas yra labai stiprus, todėl kurį laiką mažą nuodų kiekį neutralizuoja. Kai organizmas sutelkia visus išteklius nuodams šalinti, žmogus kurį laiką jaučia apgaulingą energijos antplūdį. Taigi šis gėrimas sekina žmogaus energiją, psichiką, o moterys tam yra ypač jautrios. Kavą galima pakeisti jos pakaitalais – gilių, cikorijos kava ar prieskonių arbatomis. Jos taip pat tonizuoja, bet nenuodija organizmo.

2. Rūkymas, alkoholis. Kaip ir kavą, cigaretes ir alkoholį mes viltingai vartojame kaip stebuklingą tabletę, kuri gali padėti greitai atsikratyti įtampos, nerimo ir padaryti, bent tuo metu, mus laimingus. Deja, realybė yra kitokia – ir po cigaretės, ir po išgertuvių visas negatyvių jausmų bagažas grįžta, dažniausiai pasipildęs. Šie dalykai ypač kenkia moteriai ir jos moteriškumui. Rūkančios moterys vyriškėja, dažnai yra įsitempusios ir nervingos. Jų kalba ir elgesys tampa grubūs. Moterys, kurios jaučia, kad jų vyrai turi problemų su alkoholiu, pirmiausia pačios turi visiškai atsisakyti taurelės ir pasirūpinti, kad namie nebūtų alkoholio.

3. Televizija. Tai dar vienas stiprus nerimo šaltinis. Jeigu televizijos visiškai atsisakyti negalite, bent jau nedarykite dviejų dalykų. 1) Nežiūrėkite jo bent porą valandų prieš miegą. Kriminalai, žinios ir agresiją bei baimę kelianti publicistika tikrai neleis ramiai užmigti, o ir užmigus poilsis bus nekokybiškas. 2) Nepalikite televizoriaus veikti fone. Kai sąmoningai ir atidžiai žiūrite televizorių atsisėdę, turite galimybę suvokti ir šiek tiek filtruoti gaunamą informaciją. Kai paliekate televizorių veikti fone, visa iš jo sklindanti informacija eina tiesiogiai į pasąmonę, taip kurdama naujas baimes ir nerimą.

 

Pagal Olego G. Torsunovo, Ruslano Naruševičiaus, Aleksandro Chakimovo paskaitas paruošė Viktorija Raudė