Kaip įveikti baimes ir pradėti gyventi geriau?

baimes-3

„Sveiki, esu gana kompleksuotas žmogus ir dažnai savimi nepasitikiu. Tai gadina mano gyvenimo kokybę ir norėčiau, kad tai nebesitęstų. Kaip įveikti baimes ir pradėti gyventi geriau, kokybiškiau, drąsiau, prasmingiau? Dėkoju. A. A.“

Visos mūsų baimės ir vidinės problemos yra susijusios su meilės trūkumu. Kai mums trūksta meilės, tada mes norime kažką įrodinėti kitiems, ir tai dažnai yra  žemos savivertės priežastis. Jeigu mes užaugome aplinkoje, kurioje gavome pakankamai meilės, mes nesistengsime nieko įrodinėti kitiems, kovoti ir konkuruoti, kad užsitarnautume kitų dėmesį. Tiesiog sugebėsime būti savimi ir to nebijosime. Baimės jausmas ir kompleksai yra trūkumas, kuris pasireiškia, todėl, kad nėra ryšio su meilės šaltiniu.

Kompleksai ir baimės taip pat atsiranda iš praeityje patirtų išgyvenimų. Dažniausiai juos patiriame mokykloje, nes ten buvo klijuojamos įvairios etiketės „geras mokinys/blogas mokinys“, „graži/negraži“, „liekna/stora“ ir panašiai. Dėl to mūsų sąmonėje pasiliko įspaudai ir mes nuolat save lyginame su kitais. Dažnai pergyvename, ar esame kaip visi, ar neatsiliekame nuo mados tendencijų, ką kiti pagalvos ir t. t. Užaugome vis laukdami kokio nors įvertinimo, kuris dažniausiai yra ne pagal mūsų individualią prigimtį.

Jeigu mes savimi nepasitikėsime, nuolatos abejosime ir visą laiką orientuosimės tik į kitų nuomonę, bus labai sudėtinga atrasti save ir savo pašaukimą. Jeigu norime įveikti baimes ir žengti pirmą žingsnį savęs pažinimo link, tai reikia nebijoti keisti pasaulėžiūrą, kurią mums suformavo dažniausiai neharmoningomis vertybėmis paremta aplinka. Pradėti gyventi geriau ir kokybiškiau, reiškia, suvokti, kad mes esame Dievo dalelės ir Jis nori, kad mes leistumės į savęs atradimo kelionę ir realizuotume save. Kūrėjas kiekvienam iš mūsų davė kažkokius talentus ir savybes, kurias mums tiesiog reikia atskleisti, dėl to jausimės laimingi.

Tam, kad įveiktume baimes ir gyventume prasmingiau, labai svarbu turėti švarią sąmonę. Jeigu mus valdys savanaudiškumas ir asmeniniai norai, tai atsikratyti baimių ir atrasti save bus nepaprastai sunku. Pradėti gyventi geriau ir kokybiškiau, reiškia, į savo gyvenimą įsileisti daugiau dorybės energijos. Tai reiškia, kad reikės stengtis gyventi nesavanaudiškai, ieškoti bendravimo su nesavanaudiškais žmonėmis, nuolatos sau kelti klausimus apie gyvenimo prasmę ir ieškoti, kas į juos atsakytų.

Jeigu norite pradėti gyventi reikšmingą gyvenimą, nebijokite maldoje kreiptis į Kūrėją, kad Jis parodytų patį tiesiausią kelią ir atsiųstų žmones, kurie jums padėtų. Taip pat pati dėkite pastangas ir išbandykite save įvairiose srityse, eikite ten, kur žmonės ieško savęs, mokykitės priimti save ir nesistenkite visiems įtikti. Atminkite, kad gyventi vien tik tam, kad kažką gautumėte iš kitų, yra baimės pozicija, o kai pradedame gyventi tam, kad dalintumės su kitais, atsiranda pilnatvės jausmas. Jūs irgi kažką galite duoti kitiems ir taip pajusti gyvenimo pilnatvę, tik kol kas dar apie tai pati nežinote. Tiesiog pradėkite ieškoti žmonių, kurie gyvena prasmingai, mokykitės klausyti savo vidaus ir jūs būtinai rasite  kelią į laimę, tapsite drąsesnė ir įprasminsite savo gyvenimą.

Būkite laimingi!

Egidijus Gubinas

Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt