Kaip elgtis, jeigu žmona flirtuoja su kitais vyrais?

flirtuoja

„Sveiki, Egidijau, kodėl mane vis persekioja mintys, kad mano žmona man neištikima? Ji bendrauja gražiai su priešingos lyties atstovais ir sako, kad niekada neturi jokių minčių, bet, kai pasižiūriu į jos susirašinėjimus per Facebook su vyrais-draugais, kartais man atrodo, kad truputį flirtuoja, nekaltai, bet visgi flirtuoja. Nežinau, gal man kartais paranoja, bet kodėl mane persekioja tokios mintys… Esu jai ištikimas 100 procentų ir noriu to paties iš jos. Ir, regis, pasitikiu, stengiuosi, tik praeity ji buvo nukrypusi į šoną, gal dėl to mane dar kankina tos negeros mintys, kad vėl kas nors atsitiks… Ačiū, Lukas.“

Sveiki, dėkoju už klausimą. Tai gana aktuali problema šiame informacijos amžiuje, tad pabandysime išsiaiškinti priežastis. Senovės raštai moterį lygina su ugnimi, o vyrą su indu, kuriame yra sviestas. Kada indas su sviestu atsiduria per arti ugnies, tai sviestas pradeda lydytis. Tas lydymasis keičia abiejų sąmonę ir gali sukelti pavojų tikrosioms vertybėms, nors pačiam žmogui tai gali atrodyti tiesiog kaip žaidimas. Flirtas – tai ne žaidimas, o geismo išraiška. Pats geismas visada susilpnina intelektą. Intelektas atsako už mūsų pasirinkimus, už kuriuos mes prisiimame atsakomybę, o protas tiesiog už mūsų norus „patinka“, „nepatinka“. Kada intelektas tampa silpnas, žmogus greičiau pasiduoda įvairioms pagundoms. Silpnas intelektas – tai tarsi minkšta žemė, ant kurios kur kas lengviau palikti pėdsaką, nei ant akmens. Todėl išminčiai sutuoktiniams nerekomenduoja turėti pernelyg artimų santykių su priešingos lyties atstovais.

Otas von Bismarkas sakė, kad: „Draugystė tarp vyrų ir moterų baigiasi atėjus nakčiai“. Dar vienas garsus praėjusio šimtmečio filosofas Engelsas sakydavo, kad draugystė tarp vyro ir moters yra, bet po jos atsiranda vaikai. Taigi santykiai tarp vyro ir moters gana nestabilus reiškinys, nes ugnis gali per daug įkaitinti sviestą, tada šis gali išbėgti ir apdeginti viską, kas yra aplinkui. Todėl santykius tarp vyro ir moters gali stabilizuoti tik santuoka ir įsipareigojimai.

Vyras turi mokytis spręsti šeimynines problemas ir tam, kad tai galėtų daryti, jam reikia būti geros sveikatos ir turėti gerą pajamų šaltinį. Jeigu vyras neturės šių dviejų faktorių, tai jo žmona gali nuolat jausti nepasitenkinimą. Moteris nori skaniai pavalgyti, gražiai apsirengti ir turėti gerus, artimus santykius su savo vyru. Jeigu vyras negali patenkinti šių pagrindinių moters norų, tai jis būtinai susidurs su problemomis.

Žinoma, moteris turi kur kas daugiau norų, nei vyras turi jėgų juos visus išpildyti, nors santykių pradžioje moteris gali sakyti, kad jai nieko nereikia. Garsus išminčius Čainakja Panditas sakė, kad moterys turi aštuonis kartus daugiau norų nei vyrai. Galbūt ne visos, bet į tai vertėtų atkreipti dėmesį.

Flirto problema gali būti tame, kad žmogaus sąmonė slepia tikruosius motyvus, kurie gali keistis ne į gerąją pusę. Dažnai pats žmogus net negali pastebėti, kaip draugystės motyvas ima ir perauga į patį paprasčiausią geismą ir tada tiesiog gali nekreipti dėmesio į patarėjus iš šono, kurie sako, kad taip elgtis nedera. Tada žmogus mano, kad niekas jo nesupranta. Žmogus draugyste gali vadinti tiesiog norą gauti dėmesį iš priešingos lyties atstovų.

Bandymas draugauti su priešingos lyties atstovais dažniausiai yra saviapgaulė. Nevertėtų apie save manyti, kad aš esu ypatingas sviestas, kurio ugnis neveikia taip, kaip kitų.

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tie, kurie nesijaučia laimingi santuokoje, kuriems trūksta artimų santykių ir dėmesio, jie tai stengsis gauti iš kitų. Todėl santykiuose reikia stengtis, kad mūsų sutuoktiniui netrūktų dėmesio. Svarbu suprasti, kad artimi santykiai, tai ne tik intymūs santykiai. Santuokoje mes turime siekti tapti artimais draugais ir stengtis atsižvelgti į vienas kito norus bei nuomonę. Taip pat labai svarbu suprasti ir pasikalbėti, kodėl apskritai kyla noras bendrauti su priešingos lyties atstovais, tuomet bus aiškiau, kokių veiksmų imtis ir, galbūt, tai buvo ženklas, kad mes kažko nepadarėme, dėl ko tai įvyko.

Linkiu jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Klausimai-atsakymai Čikagos laikraščiui „Geras“

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt