Kai meilę užgraužia buitis (II dalis)

feet-932346_960_720

Tęsiame temą apie tai, kas negatyviai veikia šeimyninius santykius ir kaip tai pakeisti. Šiandien pakalbėkime apie labiausiai santykiuose paplitusius moterų pergyvenimus.

„Jis retai būna namuose“

Pirmasis klausimas, kurį reikia užduoti sau pačiai: „Kokias problemas šis dalykas kelia man, asmeniškai?“ Liūdna, nuobodu, vieniša, nėra su kuo pasikalbėti… O tada būtinai reikia išsiaiškinti dėl vienatvės jausmo, savarankiškai ar su psichologu. Pilnavertei, subrendusiai moteriai nebūna liūdna ir nuobodu pačiai su savimi. Prisiminkite, kuo tu užsiimdavote, kol neturėjote santykių, galbūt reikėtų atnaujinti kontaktus su draugėmis arba užsiimti mėgstama veikla.

Nepasitikite, pavydite, bijote? Vadinasi, problema slypi savivertėje. Tai gali būti prasidėję dar vaikystėje, jeigu tėvai buvo nesąžiningi santykiuose vienas su kitu ir jūs tapote to liudininke. Reikia paleisti tėvams skirtas nuoskaudas ir pretenzijas, leisti sau gyventi kitaip, pasitikint savo vyru, sąžiningai ir nuoširdžiai.

Jaučiatės nereikalinga, niekam nenaudinga, nereikšminga – ieškokite viso to šaknų vaikystėje, keiskite savo nuostatas, suprasdama, kad kitas žmogus negali padaryti jūsų reikalinga ir reikšminga, jeigu pati savęs tokia nelaikote.

O gal jūs tiesiog tylite ir laikote visą nepasitenkinimą savyje? Tada sukaupkite drąsą ir papasakokite, kad jums norėtųsi daugiau laiko praleisti kartu. Pagrįskite šitą norą. Jeigu vyras nesutinka, gerai pagalvokite, ar esate pasirengusi visam laikui atidėti į šalį savo interesus ir susitaikyti su šia situacija.

„Jis nedovanoja man dovanų“

Jeigu taip buvo iš pat pradžių, tai jūs tiesiog sutikote žaisti pagal jo taisykles. Galbūt jis nelaiko dovanų svarbiu ir vertingu dalyku. Tada galite tiesiai paklausti, ką jis apie tai galvoja ir pasidaryti išvadas.

Jeigu anksčiau dovanojo, o dabar nustojo – galbūt tai būdas jums pasakyti, kad kažkas jam nepatinka. Jei yra tokių įtarimų, problemą spręsti geriausia tiesioginiais klausimais.

Jei šis dalykas jus labai skaudina, vėlgi – ieškokite priežasčių praeityje, galbūt vaikystėje buvo momentų, kai labai laukėte ir tikėjotės dovanų, bet jų negavote. Ir ta vaikiška nuoskauda išplaukia į paviršių kiekvienu panašiu atveju ir tada jūs iš musės išpučiate dramblį.

„Jis manęs negirdi ir nesupranta“

Vyras – nėra idealus. Kaip ir jūs pati. Jis turi savų vidinių pergyvenimų, minčių, baimių. Dažnai vyrai sutrinka, pasimeta, susidūrę su moteriškomis emocijomis, jie ne visada gali „suvirškinti“ visą tą pergyvenimų spektrą, kuris kunkuliuoja moteryse. Vyrus nuo mažens moko žvelgti į įvykius racionaliai, be emocijų ir dėl to juos kaltinti yra visiškai beprasmiška ir kvaila. Jeigu jums norisi išlieti širdį, o vyras pasinėręs į savas mintis, nėra ko įsižeisti, prieikite prie jo ir paprašykite skirti jums dešimt minučių. Jeigu tai neveikia, prisiminkite artimiausias drauges, jos labai noriai pasikalbės su jumis apie jausmus. Svarbu saugoti šeimos emocinę erdvę ir vienas kitą nuo nereikalingų sukrėtimų.

„Nekalta jam skirta pastaba perauga į skandalą“

Skandalais žmonės dažnai bando apginti savo asmenines ribas bei asmeninę erdvę. Bendrame gyvenime labai lengva nusiristi iki sudėtingų žaidimų, kai jūs iš mielos ir malonios merginos pavirstate griežta kalėjimo prižiūrėtoja ar reiklia ir baisiai erzinančia mokytoja. Ir štai jūsų jau pilna visur, visur žarstote savo patarimus, stengiatės „iš visos širdies“ padaryti vyrą geresniu. Ir jeigu, iš pradžių, tai gali netgi patikti, tai vėliau, kai daug visko prisikaupia, pradeda erzinti ir siutinti. Žmogus yra laisvas būti tokiu, kokiu jis nori būti. Priimti jį tokį ar ne – mūsų pasirinkimas. O polinkis švaistytis pastabomis, slepia norą įsitvirtinti ir pasijausti aukščiau už kitą žmogų. Reikia suvokti, kad santykiai – tai ne varžybos „Paties protingiausio žmogaus“ prizui gauti, o savanoriška dviejų žmonių sąjunga. Šiuo atveju, galima susitarti su artimais žmonėmis, kad jie nurodytų, kada jūs nesąmoningai pradedate tokias atakas, o paskui ir pati išmoksite save kontroliuoti.

„Erzina jo įpročiai“

Kiti žmonės mus gali erzinti dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – tai „veidrodinis atspindys“: erzina tai, ką turime patys, tačiau kruopščiai tai slepiame. Pavyzdžiui, partneris daug planuoja, giriasi ir mažai daro realybėje. Įsižiūrėkite į save – galbūt turite panašių bruožų ir, iš tikrųjų, susierzinimą kelia jūsų pačios neveikimas. Tokiu atveju arba susitaikykite su tokiu savo pačios įpročiu: „Taip, aš tokia, aš susitaikau su tuo, kaip ir su analogišku vyro įpročiu“. Arba keiskite įprotį ir susierzinimas savimi praeis, vyrui atsiras dėkingumo jausmas, kad jis atspindėjo jūsų pačios dar neišspręstą trūkumą ir dabar jūs tapote tobulesnė.

Antra priežastis – „tai, kas uždrausta“. Jus erzina, kad jis leidžia sau tai, ką jūs pati sau draudžiate. Tarkime, jis išmėto savo daiktus, palieka neišplautą puodelį kriauklėje. O jus auklėjo labai griežtai, esate įpratusi viską daryti teisingai. Tokiu atveju verta susilpninti griežtas vidines taisykles, susijusias su buitimi ir leisti sau pačiai šiek tiek atsipalaiduoti, kaip daro jis. Nenustebkite, jei po kurio laiko jis prisiims sau tą atsakomybės už buitį dalį, kurią jūs anksčiau tempėte pati.

Seimairnamai.eu

Redagavo Lina Šimelionytė

Pasidalinkite su kitais!