Ką daryti, kai vyras palieka žmoną, tačiau dar nenutraukia santuokos?

park-3089907_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt.

Sveiki, mielieji. Šiandien noriu pasidalinti laišku, kaip reikia išgyventi sunkiausius gyvenimo etapais ir sugebėti tuo metu dar ir pasikeisti.

Laiškas labai gražus savo nuoširdumu, įkvėpimu, atvirumu, viltimi.

Paskaitykime ir pasimokykime iš šios patirties.

„Mielas, Anantara Das, ilgai svarsčiau, rašyt ar ne, labai nelengva sudėlioti, sukonkretinti mintis, kurias noriu Jums išsakyti.

Prieš nepilnus metus vyras nusprendė nebegyventi kartu (santuoka truko 5 m. ). Paaiškino, kad nieko nebejaučia, nebemyli, nebetraukiu, erzinu, jaučia, kad esu labiau draugė, bet nebėra traukos, aistros.

Išėjo likus mėnesiui iki antrosios dukters gimimo. Šiuo metu gyvenam atskirai, jis su kita moterimi. Nors išeidamas sakė, kad nėra kitos, vėliau paaiškėjo, kad yra.

Žinoma, savęs ilgai klausinėjau, kodėl taip nutiko? Ką padariau ne taip? Iš esmės, radau daug atsakymų savy, vyras nevengė išgert, daugiau gyveno naktinį gyvenimą, nes darbas taip pat buvo naktinis.

O aš priešingai, – naktimis ilsėdavaus, nepiktnaudžiavau alkoholiu. Kildavo labai daug problemų dėl šios jo priklausomybės, jaučiu, kad tikrai dariau jam spaudimą, bet gyvenau kančioje ne tiek dėl savęs, kiek dėl mūsų augančios dukros.

Po Jo išėjimo viskas dėliojasi neblogai, metai buvo įvairiaspalviai, pradžia nelengva, daug ašarų, po gimdymo buvo sunku atsitiesti tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau laikas su vaikais, artimųjų palaikymas, atsidavimas motinystei kažkaip privertė nenuleisti rankų, stengtis.

Vyras matosi su dukrom, rūpinasi, finansiškai padeda, kiek išeina. Dėl to esu labai dėkinga ir laiminga. Jam išėjus, apsivertė mano pačios pasaulėžiūra, gyvenimo būdas.

Pati nusprendžiau (be jokio vidinio pasipriešinimo) anksti keltis, skirti laiko sau: knygoms, šventraščiams, domiuosi Vedų filosofija, su vyresne dukra (4 m.) klausom ir dainuojam mantras. Atsisakiau mėsos, televizijos, medituoju. Iš tiesų, šis įvykis atnešė labai daug teigiamų dalykų į mano gyvenimą, dėl to ir vyrui buvau padėkojus, palinkėjau jam ir jo naujai gyvenimo bendrakeleivei (kuri yra gerokai jaunesnė ir dirbo tam pačiam darbe) sėkmės. Stengiuosi kasdien rytinėje ir vakarinėje maldoje jiems „nusiųsti“ laimės, kad ši iliuzija juos iš kančios išvestų, kad parodytų tiesą. Kartu bandau ištirpdyt savy susikaupusią nuoskaudą, nes tikrai, labai labai skauda, tuo labiau, kad Jis mano vyras, ir Jį besąlygiškai myliu. Tačiau susiduriu su tam tikrais rūpesčiais, kurie neduoda ramybės.

Esam oficialiai vyras ir žmona (civilinėj ir bažnytinėj santuokoj). Klausiau vyro jau kelis kartus, ar galime pradėti oficialumus. Sako neskubėti, dabar nepalanki finansinė padėtis. Pati esu už santuokos išsaugojimą, manau, kad tai yra tik mūsų sąjungos šiame gyvenime išbandymas. Santykių po vyro išėjimo neturėjau su jokiu vyru. Tačiau vyras nedaugžodžiauja, sako jau vėlu kažką keisti, nebegrįš. Kaip elgtis toliau?

Iš esmės kasdien vis stipriau jaučiu Visatos palaikymą, palaimos būseną, bet kartu, kartkartėmis jaučiuos „įstrigus“, ir būtent dėl to, kad dar esu oficialioj ir bažnytinėj santuokoj su savo vyru. Atrodo, kad leidžiu ar kažkaip kitaip prisidedu prie jo nedoro elgesio, tarsi palaikau jo tokį statusą – nei susituokęs, nei išsiskyręs.

Ar pačiai pradėti skyrybų procesą (nors sau pažadėjau santuoką išsaugoti, bet nebežinau, atrodo viską padariau)?

Ačiū už Jūsų laiką, pagalbą mums visoms, ramybės ir tiesos beieškančioms sieloms. Su meile.“

Atsakymas

 1. „Mielas, Anantara Das, ilgai svarsčiau, rašyt ar ne, labai nelengva sudėlioti, sukonkretinti mintis, kurias noriu Jums išsakyti.

Miela laiško autore, gerai padarėte, kad parašėte, nes rašydama pati galėjote nueiti į savo širdį ir pasižiūrėti, kokie jausmai ten gyvena ir realiai apžvelgti visą dabartinį gyvenimą.

Kai kažką rašome, mums lengviau susikoncentruoti, nes šiaip paprastai galvoje sukasi tūkstančiai minčių, o laiškas padeda tas reikalingas mintis išdėlioti taip, jog galime pamatyti, kas su mumis vyksta dabartiniu metu.

 1. Prieš nepilnus metus vyras nusprendė nebegyventi kartu (santuoka truko 5 m. ). Paaiškino, kad nieko nebejaučia, nebemyli, nebetraukiu, erzinu, jaučia, kad esu labiau draugė, bet nebėra traukos, aistros.

Iš to, ką parašėte, galima spręsti, kad Jūsų vyras gyvena aistroje.

Aistra – tai pasitenkinimas. Mes tenkinamės per akis, ausis, liežuvį, nosį, lytėjimą ir mintimis.

Gyvenant aistroje gauni ir malonumus, ir kančias. Tik kančias mes užmirštame ir vėl norime malonumų.

Aistra – tai nuolatinis nerimas ir negalėjimas išbūti vienoje vietoje, nuolat norisi kažką daryti, nuveikti, kažką pasiekti.

Aistroje – niekada neįmanoma būti laimingam, nes visko bus negana.

Aistroje mes visada ieškome naujo laimės objekto.

Bet kokiu atveju, ateis laikas ir Jūsų vyrui arba jo draugei norėsis vėl kažko kitko.

 1. Išėjo likus mėnesiui iki antrosios dukters gimimo. Šiuo metu gyvenam atskirai, jis su kita moterimi. Nors išeidamas sakė, kad nėra kitos, vėliau paaiškėjo, kad yra.

Paliko Jus sunkiausiu laiku.

 1. Žinoma, savęs ilgai klausinėjau, kodėl taip nutiko? Ką padariau ne taip? Iš esmės, radau daug atsakymų savy, vyras nevengė išgert, daugiau gyveno naktinį gyvenimą, nes darbas taip pat buvo naktinis.

Svarbu, kad supratote, kodėl taip nutiko.

Naktinis gyvenimas – tai demoniškas gyvenimas.

Ką reiškia demoniškas gyvenimas?

Demoniškas gyvenimas – tai kai mes nejausdami degraduojame patys ir griauname kitų žmonių gyvenimus.

 1. O aš priešingai, – naktimis ilsėdavaus, nepiktnaudžiavau alkoholiu. Kildavo labai daug problemų dėl šios jo priklausomybės, jaučiu, kad tikrai dariau jam spaudimą, bet gyvenau kančioje ne tiek dėl savęs, kiek dėl mūsų augančios dukros.

Vyrai geria, kai žmonos neklauso jų patarimų, kai jos nenuolankios, kai jie neturi kam atverti savo širdies, kai nemoka atsipalaiduoti, kai nežino, kaip pasielgti vienu ar kitu gyvenimo atveju, kai nepasitiki savimi, kai gyvena tik materialų gyvenimą ir žinoma yra dar daugybė kitų priežasčių.

Norint, kad vyras negertų, žmona turi niekada nevartoti jokio alkoholio. Niekada.

 1. Po Jo išėjimo viskas dėliojasi neblogai, metai buvo įvairiaspalviai, pradžia nelengva, daug ašarų, po gimdymo buvo sunku atsitiesti tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau laikas su vaikais, artimųjų palaikymas, atsidavimas motinystei kažkaip privertė nenuleisti rankų, stengtis.

Šaunuolė, kad Jumyse atsirado jėgų visa tai ištverti. Kai mums sunku fiziškai, tada reikia atsiremti į dvasinę pusę.

 1. Vyras matosi su dukrom, rūpinasi, finansiškai padeda, kiek išeina. Dėl to esu labai dėkinga ir laiminga. Jam išėjus, apsivertė mano pačios pasaulėžiūra, gyvenimo būdas.

Gerai, kad leidžiate vyrui matyti dukras ir rūpintis palikta šeima. Šis momentas, kai žmona lieka viena su vaikais yra labai svarbus tuo atžvilgiu, kaip ji toliau žiūri į savo buvusį vyrą ir ką jaučia jo atžvilgiu.

Iš Jūsų laiško matau, kad Jūs jaučiate dėkingumą ir laimę ir tai labai geras ženklas.

 1. Pati nusprendžiau (be jokio vidinio pasipriešinimo) anksti keltis, skirti laiko sau: knygoms, šventraščiams, domiuosi Vedų filosofija, su vyresne dukra (4 m.) klausom ir dainuojam mantras. Atsisakiau mėsos, televizijos, medituoju.

Jūs padarėte didžiulį darbą savo vidiniam apsivalymui ir naujo gyvenimo pradėjimui.

Šaunuolė.

 1. Iš tiesų, šis įvykis atnešė labai daug teigiamų dalykų į mano gyvenimą, dėl to ir vyrui buvau padėkojus, palinkėjau jam ir jo naujai gyvenimo bendrakeleivei (kuri yra gerokai jaunesnė ir dirbo tam pačiam darbe) sėkmės. Stengiuosi kasdien rytinėje ir vakarinėje maldoje jiems „nusiųsti“ laimės, kad ši iliuzija juos iš kančios išvestų, kad parodytų tiesą.

Jūsų vyras ir ta draugė nebus laimingi, nes ji, tiesiogine žodžio prasme, pavogė Jūsų vyrą.

Bet kokiu atveju jie anksčiau ar vėliau vienas kitam nusibos ir Jūsų vyrui, ir jai reikės ieškoti sprendimų, kaip toliau gyventi, nes išlįs abiejų charakterio trūkumai. Kitaip net nebūna.

Pagal karmos dėsnį, Jūsų vyrą arba šiame, arba kitame gyvenime paliks žmona. Jis turės išgyventi tas kančias, kurias išgyvenote Jūs ir pralieti tiek ašarų, kiek Jūs praliejote.

 1. Kartu bandau ištirpdyt savy susikaupusią nuoskaudą, nes tikrai, labai labai skauda, tuo labiau, kad Jis mano vyras, ir Jį besąlygiškai myliu. Tačiau susiduriu su tam tikrais rūpesčiais, kurie neduoda ramybės.

Nuoskaudos – tai pyktis, nukreiptas į savo vidų. Tai pykčio į išorę brolis.

Ir tos nuoskaudos Jus naikins – dvasiškai, psichiškai ir fiziškai.

Jeigu neišmoksite atleisti, vėliau sirgsite.

Jūs dar nemokate besąlygiškai mylėti, nors Jums gali atrodyti, kad savo vyrą mylite besąlygiškai.

Besąlygiškai mylėti – tai neturėti jokių nuoskaudų ir nieko iš jo netrokšti.

Kol kas Jūs esate prie jo prisirišusi ir Jūsų širdyje yra didžiulė žaizda.

 1. Esam oficialiai vyras ir žmona (civilinėj ir bažnytinėj santuokoj). Klausiau vyro jau kelis kartus, ar galime pradėti oficialumus. Sako neskubėti, dabar nepalanki finansinė padėtis. Pati esu už santuokos išsaugojimą, manau, kad tai yra tik mūsų sąjungos šiame gyvenime išbandymas. Santykių po vyro išėjimo neturėjau su jokiu vyru. Tačiau vyras nedaugžodžiauja, sako jau vėlu kažką keisti, nebegrįš. Kaip elgtis toliau?

Teisiškai Jūs vyras ir žmona, tačiau faktiškai jis turi kitą moterį.

Kai vyras gyvena jau su kita moterimi, tai fiziškai ir psichologiškai jis jau turi kitą šeimą, nors nei teisiškai, nei dvasiškai ji nėra įteisinta.

Tokia šeima vadinama – demoniška, nes ji atneša chaosą į visos visuomenės gyvenimą.

Labai gerai, kad neturėjote jokių santykių su jokiu vyru. Toks gyvenimo būdas padeda Jums būti skaisčiai ir gauti didžiulį kiekį energijos išgyvenimui ir savo sąmonės transformacijai.

 1. Iš esmės kasdien vis stipriau jaučiu Visatos palaikymą, palaimos būseną, bet kartu, kartkartėmis jaučiuos „įstrigus“, ir būtent dėl to, kad dar esu oficialioj ir bažnytinėj santuokoj su savo vyru. Atrodo, kad leidžiu ar kažkaip kitaip prisidedu prie jo nedoro elgesio, tarsi palaikau jo tokį statusą – nei susituokęs, nei išsiskyręs.

Jūs teisi, kai sakote, kad esate įstrigusi, nes Jūsų su vaikais situacija nėra apibrėžta.

Vyras išėjo ir jau gyvena su nauja moterimi, tačiau nei juridiškai, nei dvasiškai – neišsiskyrė.

Todėl Jus su vyru dar jungia daug ryšių: dvasiniai, psichologiniai, teisiniai.

Vyro fizinio kūno su Jumis nėra, tačiau ir dokumentuose ir Jūsų psichikoje – Jūs dar vyras ir žmona.

Šis faktorius Jūs ir kankina, ir energetiškai Jus alina.

 1. Ar pačiai pradėti skyrybų procesą (nors sau pažadėjau santuoką išsaugoti, bet nebežinau, atrodo viską padariau)?

Kadangi dar esate labai prisirišusi prie vyro, tai palikite vyrui skylutę sugrįžti namo.

Palaukite metus, skaičiuojant nuo tos dienos, kai jis išėjo iš namų ir jeigu negrįš iki to laiko, tai tada pradėkite skyrybų procesą.

Kam reikalingi tie laukimo metai?

Apmąstymui, nusiraminimui ir klaidų ištaisymui.

Jūs iš savo pusės jau praanalizavote, ką galbūt ne taip kūrėte savo santykiuose. Tikriausiai daug ką darytumėte kitaip.

Jūsų vyras kol kas tikriausiai yra laimingas su ta moterimi, tačiau, tai būna tik santykių pradžioje.

Santykių pradžios etapas yra įsimylėjimas arba pasitenkinimas.

Po to santykiuose ateina pripratimo etapas.

O trečia santykių stadija visada būna – trūkumų matymas.

Taigi per tuos metus Jūsų vyras turėtų ateiti iki trūkumų draugėje matymo stadijos. Ir tada jis pradės svarstyti, su kuo geriau jam buvo: su žmona ar su nauja drauge. Ir bet kokiu atveju, dar yra dvi dukrelės, kurios jį veikia.

Va tas mažas plyšelis Jūsų laukime dar gali suteikti jam galimybę sugrįžti.

Tačiau, jeigu jis negrįš po metų, tada reikia skirtis, nes ta neapibrėžtumo fazė Jus tik alins ir neleis kurti naujo gyvenimo.

 1. Ačiū už Jūsų laiką, pagalbą mums visoms, ramybės ir tiesos beieškančioms sieloms. Su meile.

Dar kartą noriu Jus įkvėpti eiti dvasiniu keliu, mokytis nuolankumo, paprastumo, gerumo, švelnumo ir išmokti būti laimingai dar šiame gyvenime.

Su meile!

Jūsų tarnas

Anantara das