Juodi ir balti gyvenimo periodai

city-731134_960_720

Šiame pasaulyje viskas cikliška. Diena-naktis, žiema-vasara, gimimas-mirtis. Ir taip toliau. Dėl to gyvenimą ir lyginame su zebru: kai juodos ir baltos juostos keičia viena kitą.

Dabar egzistuoja begalė mokymų, kuriuose pasakojama, kaip pašalinti visus juodus periodus ir palikti tiki baltus. Tik žmogus, po to kai užmokėjo nemenką pinigų sumą ir gavo „baltų periodų specialisto“ diplomą, vis tiek nusivilia, pamatęs, kad užklupo eilinė apatija ir gyvenime vėl prasidėjo dar vienas juodas periodas.

Mes patys savo jausmais ir mintimis pritraukiame įvykius į savo gyvenimą, tai tiesa. Dėl to galime save vadinti gyvenimo šeimininkais. Bet netgi pradėję gyventi sąmoningai ir ėmę vizualizuoti vien pozityvą, vis tiek negatyvas iš gyvenimo neišnyks, kad ir kaip besistengtume filtruoti. Kodėl? Todėl, kad mūsų nuotaika ir pasaulio suvokimas irgi turi savus ciklus. Mes priklausome nuo pačių įvairiausių faktorių, kad ir tų pačių Mėnulio ciklų, dėl to reakcija į vieną ir tą patį įvykį šiandien gali būti absoliučiai kitokia, nei buvo prieš mėnesį.

Pats įvykis nepasikeitė, o ir mes lyg ir tokie patys kaip anksčiau. Tiesiog pažvelgėme į tą įvykį iš kitos pusės, kitu aspektu. Prieš mėnesį įsmukome į depresiją, o šiandien toks pats įvykis kelia šypseną. Viskas atrodo ne taip jau ir tragiška. Vakar vyras perėjo koridoriumi purvinais batais ir jūs šito net nepastebėjote, o šiandien nutiko tas pats ir pasaulis sugriuvo. Vakar problemos atrodė smulkios ir nereikšmingos, o šiandien įgavo kosminį mastą.

Juodi ir balti periodai ne visada nulemti likimo. Viskas – jūsų galvose, jūsų pasaulio suvokime, pojūčiuose, nuotaikoje. Dėl to ir sakoma, kad dvasiškai išsivysčiusių žmonių gyvenime juodų periodų nebūna. Jie sugeba koncentruotis į gera, kontroliuoti savo mintis ir visada išsaugoti gerą ūpą. Mums tai kol kas neprieinama. Bet būtent šito reikia siekti.

Kai kartą apsilankiau jogos pagrindų seminare, lektorius mane labai nustebino. Galima netgi sakyti, kad apstulbino. Jis prisipažino, kad niekada ant nieko nepyksta. Kad jo paprasčiausiai neįmanoma įžeisti ir įskaudinti, kadangi jam labai svarbi vidinė harmonija. Tada aš tuo nepatikėjau, o dabar žinau, kad tai išties realu. Ir kai nebeliks baimių, nuoskaudų, pretenzijų aplinkiniams ir sau pačiam, kai širdyje liks vien tik meilė, priėmimas ir dėkingumas, tada iš gyvenimo pasitrauks juodi periodai. Pasiekę tokį išsivystymo lygį žmonės netgi į blogus ir liūdnus įvykius savo gyvenime reaguoja ramiai, priimdami, su dėkingumu už pateiktą pamoką ir galimybę įgyti naujos patirties. Su meile širdyje. Jie jau įsisavino laimingo gyvenimo meną.

O kol mes nuo tokių aukštumų esame pakankamai toli, svarbu pripažinti faktą, kad juodų periodų gyvenime tikrai pasitaikys. Svarbu išmokti sukoncentruoti dėmesį ne į negatyvą, o į pozityvius įvykius. Jeigu gyvenimo periodais ypač sunkus, reikia nuraminti save tuo, kad amžinai jis nesitęs, kad priešakyje neišvengiamai laukia šviesa ir gėris. Nepamirškite to, kai užplūs bloga nuotaika ir atrodys, kad nebėra išeities. Viskas paprasta – gyvenime viskas cikliška. Išeitis visada yra.

Su meile

Julija Kravčenko

Seimairnamai.eu