“Joninės kiTaip” virsta “Goloka party Rasos”

Jau legenda tapęs blaivus Vedų kultūros festivalis Goloka party Joninės kiTaip šiais metais auga ir tampa “Goloka Party RASOS 2016”. Jonines 2016 sutikime KARTU!

Festivalis sutiks jus ne tik pakeitęs pavadinimą, bet ir su atnaujinta programa. Goloka party renginiai populiarina senovės Vedų kultūrą. Rasos (Joninės) yra tradicinė lietuviška šventė, tačiau jos šaknys siekia vedinius laikus. Todėl renginio metu ieškosime sąsajų tarp šių kultūrų bei mokysimės pritaikyti senovės išmintį savo gyvenime. Festivalyje drauge pateksime į Vedų, baltiškosios ir šių laikų racionaliosios kultūrų sintezę, aptiksime ir įsisavinsime joms bendras amžinąsias vertybes.

Šis festivalis – tai keturias dienas ir tris naktis vyksiantis užburiantis ritualas, kuris sujungs mūsų širdis ir išlaisvins sielas. Visi kartu keliausime į stebuklingą šalį, kurioje dar geriau pažinsime save, augsime ir patirsime pačias nuostabiausias šios vasaros akimirkas.

Pirmąjį vakarą visi drauge pasinersime į magiškuosius Rasų ritualus, bandysime atrasti jų prasmę anapus formos, apvalysime savo sielas keturių gamtos stichijų energijose, dalyvausime apeiginiame šokyje, dainuodami baltiškas ir vedines sutartines išlaisvinsime savo prigimtį, pajusime tarpusavo bendrystę ir vienybę su būtimi. Trumpiausią Rasų naktį nušvies laužas ir šimtai plukdomų ugnelių, kurios nuskaidrins mums kelią paparčio žiedo link.

Antrąjį vakarą įdomias ir naudingas paskaitas, dirbtuves ir varžybas vainikuos bendra visų šventės dalyvių meditacinė eisena. Užlipę ant aukšto kalno, beveik pasiekę debesis, stebėsime autentiškus, šimtmečius atidžiai saugotus vediškus aukuro uždegimo ir grūdų aukojimo ritualus. Tokie aukurai, kūrenami žynių, ruseno visame pasaulyje nuo neatmenamų laikų. Mes sužinosime tikrąją šios mistinės veiklos prasmę. Kviečiame visus su savimi į festivalį atsivežti nedidelį, į delną telpantį akmenuką – iš jų bendrai padarysime aukavietę. Po ritualo visi parsinešime po vieną akmenėlį, gera lemiantį ženklą, namo.

Viso renginio metu kiekvienas iš mūsų bus įsitraukęs į mistinio papračio žiedo paieškas. Trečios dienos vakarą visi drauge atrasime šią mitinę gėlę, kartu atskleisdami slaptingiausią būties paslaptį. Kas tai per žiedas? Kur jis? Visa tai sužinosite tik sudalyvavę visose trijose festivalio dienose. Pažadame, šis atradimas su jumis liks amžinai!

Na, o ištikimiausi Goloka Rasų šalies lankytojai ketvirtąją dieną užfiksuos visas patirtis grupinės refleksijos metu.

Taip pat jūsų laukia įvairios dirbtuvės, baltiškos, vedinės ir šiuolaikinės muzikos koncertai, joga, gongai, sportinės rungtys aktyviesiems, laikinos chna tatuiruotės, pažintys vienišiems, Vedų vienuoliai, džiapa meditacijos pamokėlės, vaikų šalis su batutų miestu, laužas, romantika, naktiniai meditacinės muzikos seansai, maudynės, koncertai, nauji draugai ir, žinoma, stebuklingasis paparčio žiedas.

Festivalio FB nuoroda čia

Festivalio puslapis: www.golokaparty.lt

Kur: romantiškas gamtos kampelis Kelmės rajone.

Kada: birželio 23–26 d.

Nakvynė: palapinėje.

Reikia atsivežti savo palapinę ir išeiginę šypseną. Dar akmenėlį. Taip pat rekomenduojame tinkamai nusiteikti. Pasiruoškite keturioms dienoms sustoti. Bus nuostabu, jeigu galėsite išjungti telefonus. Jeigu būsite čia ir dabar. Susitiksite su savimi, vieni su kitais ir su būtimi. Jūs paklausite savęs ir Dievo, ar tai ką darote gyvenime, ir yra tai, ko norite. Apmąstykite, ką norite savo gyvenime pagerinti.

Maitinimas: šiltas, nebrangus ir skanus vegetariškas maistas.

Festivalis labdaringas, todėl nėra registracijos ar bilietų.

Įėjimas už savanorišką auką.

Paskaitų ir atlikėjų programos pasirodys jau greitai.

Savo dalyvavimą jau patvirtino:

Muzikiniai-meditaciniai svečiai:

Ojasvi (Kroatija), Vaiyasaki (Jungtinė Karalystė), Edgaras Lubys, Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė

Lektoriai, treneriai:

Darius Ražauskas, Sankirtan das, Egidijus Gubinas, Vijolė Mieleškienė, Lila Pavani, Asta Keturkienė, Vytautas Keturka, Vaida Jančienė ir kt.

Ieškai nuotykių ir naujų draugų?

Tu gali tapti šio festivalio dalimi ir prisijungti prie linksmosios savanorių komandos! Savanorių registracija (nuoroda). Laukiam visų senų ir naujų draugų.

P. S.: Kaip atrodo festivalis, kokia aplinka ir nuotaika? Vaizdo įrašas iš praeitos šventės: