Jogos dienos: meditacija, ajurveda, žaliavalgystė ir Rytų praktikos

joga

Grįžus į miestus poatostoginiam šurmuliui, judėjimui, skubai, ramybės ir poilsio norisi dar labiau. Kasdien bėgame, rūpinamės savimi, artimaisiais, darbai veja darbus, o kur dar „laiko rijikės“ transporto spūstys! Jogos praktikos – tai kelias, kuris ir šiuolaikiniame pasaulyje padeda išlaikyti kūno, proto ir sielos harmoniją.

Šių metų spalio 23–25 dienomis Vilniaus LITEXPO rūmuose renkasi tie, kurie jau užsiima įvairiomis praktikomis, ir tie, kurie dar tik ieško savo kelių ir būdų, tie, kurie jau yra kelyje, tačiau trokšta naujų žinių, susitikimų, gilaus ir nušviečiančio bendravimo. Jogos dienos – renginys kiekvienam. Juk visi mes norime būti sveiki ir laimingi. Meditacijos, ajurvedos paslaptys, žaliavalgystė, medicinos ir Rytų praktikų derinimas, masažo technikos, šokis, kalanetika, Acro Yoga, garso ir kitos įvairios terapijos ir, žinoma, galimybė daug ką išbandyti patiems. Juk tik prisilietus iš arčiau galima atrasti tai, kas artima ir tinkama atskiram žmogui.

Drauge su žinomais ir mūsų šalyje pamėgtais lektoriais bus galimybė sutikti jogą iš Indijos, buvusį ambasadorių Lietuvai Chandra Mohan Bhandari. Jis yra keleto knygų autorius, joga susidomėjęs dar mokykloje. Seniau daugiau dėmesio skirdavęs asanoms, dabar vis daugiau laiko jis leidžia medituodamas. Jo paties žodžiais tariant, „joga – fizinio kūno, minčių ir kvėpavimo harmonizavimas”. Skirdamas laiko rytinei praktikai, dvasinio ir fizinio kūno priežiūrai, Chandra Mohan Bhandari išlieka energingas, produktyvus, nežiūrint į jo perkrautą dienotvarkę, susitikimus, dažnas keliones. Jogos dienų lankytojams susitikimas su šiuo žmogumi gali tapti paskata kažką keisti savo gyvenime. Juk žavi ir įkvepia tie, kurie savo gyvenimu realizuoja skleidžiamas žinias!

Pirmą kartą „Jogos dienų“ lankytojai galės susipažinti bei patys išbandyti dar visai naują sporto šaką Lietuvoje – AcroYogą (akrobatinę jogą). Tai jogos pratimų, akrobatikos ir masažo junginys, leidžiantis praktikuojančiam įgauti pasitikėjimą savimi, savo kūnu bei kitais, nes pratimai daromi keliese. Vienas čia neegzistuoja. Užsiėmimus lankantis žmogus nuo pirmų praktikos valandų pradeda daryti pratimus, kurie atrodė neįmanomai sudėtingi! Beje, šią sporto šaką yra išbandęs ir Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas.

Bilietais bus prekiaujama renginio metu. Festivalyje ,,Jogos dienos“ vyks ir nemokamų užsiėmimų, bus galimybė įsigyti įvairių sveikatos prekių, ekologiškų produktų. Pilną renginio programą galima rasti puslapyje www.jogosdienos.lt