Anantara Das. Dienoraštis. Apie gyvenimo pokyčius (II dalis)

woman-1148923_960_720

Anantara das – visoje Lietuvoje gerai žinomas Vedų filosofijos mokytojas, ajurvedos gydytojas, psichologas ir teisininkas. Jis konsultuoja daugybę žmonių dvasinės praktikos, šeimos, psichologiniais, sveikatos ir kitais klausimais. Dauguma jų pripažįsta, kad tai – asmenybė, keičianti kitų gyvenimus. Savo išmintimi Anantara dalijasi ir puslapyje Anantara.lt

Anksčiau rašėme…

Sveiki, mielieji, šiandien pratęsiame Anantaros das atsakymą į merginos laišką apie gyvenimo pokyčius.

Ji mano, kad yra tik „gyvulys“ ir yra nieko verta.

Kuo manome – tuo ir esame. Tai, ką ji mano, yra šimtu procentu tiesa. Kodėl?

Todėl, kad, jeigu žmogus turi tikro žmogaus sąmonę, tokios problemos neiškyla.

Tokios problemos būdingos tik gyvuliškos sąmonės žmonėms.

Nesutiksite ir sakysite, kad dabar visi taip gyvena arba visiems iškyla tokios pat problemos. Sutiksiu, nes didžioji žmonijos dalis gyvena kaip gyvuliai.

Ko gyvulys siekia gyvenime?

Keturių dalykų:

 1. Pavalgyti.
 2. Pamiegoti.
 3. Pasidauginti.
 4. Apsisaugoti.

Ko siekia šiuolaikinis žmogus?

 1. Pavalgyti. Valgo namuose, restoranuose, gatvėse. Valgo dar daugiau „šlamšto“ negu gyvūnas. Skirtumas gal tik tas, kad valgo nesveikesnį maistą ir dar kaupia atsargas.
 2. Pamiegoti. Gyvūnai irgi miega: urvuose, lizduose, tai yra savo namuose. Mes statome tokius namus, dėl kurių įsigijimo reikia atiduoti puse savo gyvenimo. Tai reiškia, tuo metu visiškai beprasmiškai pragyvename, o paskui praktiškai tie namai nebeteikia džiaugsmo. Mes net nežinome, skirtingai nuo gyvūnų, kada keltis ryte ir eiti miegoti vakare.
 3. Pasidauginti. Gyvūnai yra netgi ištikimesni savo partneriams negu šiuolaikinis žmogus. Ir šiuolaikiniai žmonės degradavo labiau negu gyvūnai, nes nežino, kada lytiškai santykiauti ir kaip, ir dėl ko.
 4. Apsisaugoti. Gyvūnai, kad apsisaugotų nuo kitų gyvūnų keičia kūno spalvą, greitai bėga, moka skraidyti. Taigi kiekvienas slepiasi nuo didesnio ir galingesnio gyvūno. Ir labiausiai visus gąsdina didžiausias gyvūnas – žmogus.

Žmogus saugosi, iš esmės, ne nuo gyvūnų, bet nuo savo rūšies individų – HOMO SAPIENS – ŽMONIŲ. Mes bijome tos pačios rūšies gyvūnų – savo brolių ir seserų. Mes, vieni kitų atžvilgiu, tokie priešiški ir grobuoniški, kad mums reikia šautuvų, signalizacijų namuose, apsaugos liemenių, dujinių balionėlių.

Tai – ne žmogaus apibūdinimas.

Žmogus tampa žmogumi, kai susimąsto, kokia yra gyvenimo prasmė?

Seniausiuose šventraščiuose – Vedose teigiama, kad žmogumi galima vadinti tik tą, kuris:

1)  nevalgo mėsos, žuvies, kiaušinių;

2)  nevartoja alkoholio;

3)  nežaidžia azartinių žaidimų;

4)  neturi neleistinų lytinių santykių.

Ir svarbiausias momentas – kasdien palaiko santykius su Dievu.

Todėl mes galime sakyti, kad tai, ką aš rašau, yra nesąmonė, tačiau, kad tai sąmonė rodo pas žmones iškylančios tokio pobūdžio, kaip šiuo atveju, problemos.

Kol netapsime žmonėmis, iš esmės negalėsime išspręsti jokios problemos.

Kai ji gimė, ją gaivino.

Tai reiškia, kad ši mergina jau „žinojo“ apie tai, kad jos laukia sunkus, pilnas išbandymų gyvenimas. Jai buvo taip sunku čia ateiti, ji taip bijojo šio gyvenimo, kad norėjo mirti („pabėgti“ iš gyvenimo) dar negimusi. Tačiau, kaip matome, niekas jai neleido pasitraukti, privertė čia gimti ir gyventi.

Ji nelaiminga.

Suprantama, kad tai nenatūrali žmogaus būsena. Taip joks žmogus negali būti laimingas. Šiuo atveju, ji nieko nemyli ir jos niekas nemyli. Pagrindinė priežastis, kodėl mes nelaimingi, tai, kad mes jaučiame, jog mūsų niekas nemyli. Arba, jeigu kažkas ir sako, kad mus myli, tai mums tos meilės neužtenka.

Štai ir apžvelgėme pagrindines šios merginos problemas ir tų problemų priežastis.

Mes kiekvienas turime suvokti, kad už savo gyvenimą esame atsakingi tik mes patys. Dabartinis mūsų gyvenimas – tai praėjusių gyvenimų pasekmė. Jeigu praeituose gyvenimuose mes buvome sąžiningi, geri, nuoširdūs, paslaugūs, visus mylėjome, buvome dosnūs, tai šiame gyvenime mes turėsime tokią aplinką, kuri mumis pati pasirūpins.

Ir atvirkščiai, jeigu buvome pavydūs, skriaudėme gyvūnus, žmones, išsiskyrėme, pykomės, tai mes analogiškai gausime tokią pat aplinką, kokią buvome sukūrę praeityje.

Ir tai vadinama karma. Karma yra priežasties–pasekmės dėsnis. Ką pasėjau – tą ir pjausiu.

Kaip šiai merginai pradėti keisti savo gyvenimą? Kaip jai tapti laiminga?

Norint tapti absoliučiai laimingai, reikia keisti absoliučiai viską. Kiek ji pasikeis viduje, tiek pasikeis ir jos aplinka išorėje.

Nuo ko reikėtų pradėti keistis?

 1. Atsisakyti mėsos, žuvies, kiaušinių. Reikia suvokti, kad, kai  valgome kitų gyvūnų kūnus,  smurtas ir baimė automatiškai užpildo mūsų sąmonę po kiekvieno valgymo. Tai tas pats, kaip narkomanas suvartoja eilinę narkotikų dozę. Narkomanas negali išsigydyti nuo priklausomybės, kol jis neatsisakys narkotikų. Taip ir žmogus negalės įveikti jokios baimės ir nerimo, kol neatsisakys valgyti to, kas sukelia tokias reakcijas. Žmogus negali tapti tyru, nuoširdžiu, geru, sveiku, kol valgo mėsą, žuvį ir kiaušinius.
 2. Negerti alkoholio. Jokio. Net truputis alkoholio naikina žmogiškumą. Žmogus vartojantis alkoholį niekada nebus laimingas.
 3. Nežaisti azartinių žaidimų. Žaidimas – tai noras apgauti kitus, tai noras pasinaudoti „skyle į kaimyno daržą“, tai – gudrumo ir suktumo savybės, tai nerimas, kad mus irgi apgaus. Niekada nežaiskite jokių azartinių žaidimų, nes tai veda į nepasitikėjimą savimi. Dėl azartinių žaidimų ateina nerimas.
 4. Neturėti neleistinų lytinių santykių. Bet kokie neleistini lytiniai santykiai veda prie depresijos.

Kas yra neleistini lytiniai santykiai?

Tai lytiniai santykiai nesusituokus. Tuo metu nei vyro, nei moters negina jokie moraliniai, psichologiniai, energetiniai, dvasiniai dėsniai. Po tokių lytinių santykių kaupiasi tik negatyvi energiją, kuri galiausiai sužlugdo visą tokios asmenybės gyvenimą. Aukščiausi žmogiški lytiniai santykiai – tai lytiniai santykiai skirti pradėti naują gyvybę.

 1. Tam, kad pakeistume savo vidų, reikia labai keisti savo išorę. Tai ypatingai svarbu moterims. Todėl, pirmiausiai, būkite labai švari. Kasdien, ryte ir vakare maudykitės po dušu.
 2. Kasdien pasikeiskite savo apatinius rūbus.
 3. Nevalgykite vakarykščio maisto.
 4. Visą maistą gaminkite pati. Valgykite tik savo pagamintą maistą, prieš tai jį paaukojusi Dievui.
 5. Išmeskite visas kelnes ir renkitės suknelėmis ir sijonais.
 6. Atsiauginkite plaukus, juos kasdien plaukite ir šukuokite.
 7. Nevaikščiokite palaidais plaukais. Juos susipinkite arba susiriškite į kuodą. Taip saugosite savo energiją.
 8. Nešiokite tik natūralius: medvilninius, lininius, šilkinius, vilnonius rūbus.
 9. Kasdien išsiplaukite visus indus, nusivalykite stalą, išsišluokite grindis, išsineškite šiukšles.
 10. Kasdien kelkitės 5.30  ir eikite miegoti iki 22.00 valandos.
 11. Išmeskite televizorių.
 12. . Kasdien pažiūrėkite vieną mano arba kito „vedinio“ lektoriaus paskaitą.
 13. Kasdien garsiai pasimelskite ryte ir vakare, bent pusvalandį.
 14. Kasdien stenkitės padaryti bet kokiam žmogui bent vieną gerą darbą.
 15. Tegul kasdien namuose dieną ir naktį skamba dvasinga muzika.
 16. Bent kartą metuose nuvažiuokite į dvasingą stovyklą.
 17. Eikite į šventyklą ar bažnyčią bent kartą į savaitę.
 18. Kasdien pasakykite kažkam, kad jį mylite (brolis, mama, tėvas, sesuo, draugė, bendradarbė, Dievas).
 19. Galiausiai, jeigu norite tikrai pasikeisti ir būti laiminga, paaukokite vienus savo nelaimingus gyvenimo metus ir atvažiuokite pas mane. Pagyvenkite pas mane metus laiko ir jūs pamatysite, koks gražus pasaulis ir kokie geri žmonės aplinkui. Mano namuose gyvena tikrai laimingi žmonės. Aplinka – tai pagrindas, kuris labiausiai formuoja mūsų vidų, mūsų charakterį.
 20. Susiraskite dvasinį mokytoją, kuris jus vestų per visą gyvenimą kaip aklą žmogų ir jūsų kančios tikrai pasibaigs.
 21. Tai, ką surašiau, yra kaip instrukcija norint pakeisti savo gyvenimą. Ši instrukcija tinka kiekvienam žmogui.

Aš linkiu jums gyventi tik laimingai.

Aš jus myliu.

Anantara Das. Svetainė: Anantara.lt

Redagavo Lina Šimelionytė