Jei mes duodame, mes gauname

pexels-photo-288583

„Dėmesingo klausymosi menas – vienas iš geriausių būdų parodyti pagarbą ir užmegzti artimą ryšį su žmogumi.“ Robin Sharma

Šiuolaikiniai psichologai ištyrė, kiek žmonės naudoja savo sugebėjimą klausytis. Pasirodo, kad jie panaudoja tik 25 % šio gebėjimo. Remiantis statistika, 70 % savo laiko (neskaičiuojant miego) mes bendraujame verbaliai. 40 % laiko klausomės, 35 % laiko kalbame, 16 % skaitome, 9 % laiko rašome. Aišku, visa tai tik apytiksliai skaičiai. Jei viskas taip stipriai priklauso nuo mūsų sugebėjimo klausytis, o mes naudojame tik 25 % potencialo, kokia yra tikimybė, kad mes pasieksime sėkmę?

Gebėjimas klausytis reiškia kur kas daugiau nei tiesiog žiūrėjimas pravira burna į kalbantį žmogų. Gebėjimas klausytis – tai sugebėjimas girdėti, trupučio savo energijos atidavimas kitam. Klausytis reiškia duoti. Paskiriant savo laiką ir dėmesį žmogui, tokiu būdu išreiškiant pagarbą. Kas daugiau kalba – altruistas ar savanaudis žmogus? Savanaudis. Apie ką jis kalba? Temos gali būti pačios įvairiausios: politika (žlugdanti jo gyvenimą), pinigai (kuriuos jis turi arba ne), dvasiniai klausimai, bet kad ir kokią temą paliestų – jis visada yra dėmesio centre. Savanaudis žmogus net klausosi su išankstiniu nusistatymu. Jeigu kažkas labai susikoncentravęs į save, jis arba kalbės kiek įmanoma daugiau, vis nutraukdamas kalbantį žmogų, arba nedėmesingai klausysis (jei iš viso klausysis), ypač jeigu tai jo asmeniškai neliečia.

Klausymasis yra procesas, kurio metu mes dalinamės dalele savo sielos (pozityvia prasme). Mūsų pagrindinis tikslas turėtų būti visada išlikti nesavanaudiškai dosniu. Mes visada turėtume dalintis meile. Tai vienintelis būdas įsinešti daug besąlyginės meilės į savo gyvenimą. Ir klausymasis yra vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti, nes vienintelis dalykas, kurį turime padaryti, tai tiesiog sėdėti ir klausytis žmogaus, stengiantis išgirsti jo sakomus žodžius.

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Rami Bleckt knygą „Santykių alchemija“ straipsnį parengė Evaldas Butkus