Išmintingo vyro pareigos (II dalis)

bouquet-3692516_960_720

Egidijus Gubinas – lektorius, Vedų astrologas ir chiromantas. Paskaitose Egidijus dalinasi savo išgyvenimais, šiuolaikinės psichologijos ir senovės raštų išmintimi. Jo skleidžiamos žinios ir entuziazmas įkvepia siekti pokyčių asmeniniame gyvenime. Šį kartą E. Gubinas pasakoja apie tai, kaip vyrui tapti išmintingu ir tinkamai vykdyti savo pareigas.

Tęsiame temą.

Viena iš išmintingo vyro pareigų nekritikuoti savo moters ir tuo labiau nedaryti to prie kitų. Išmintingas vyras visada bus savo žmonos pusėje, net jeigu ji ir padarė klaidų. Visus nesutarimus visada geriau aiškintis tarpusavyje ir jeigu norime duoti kažkokius pamokymus, vertėtų tai daryti jau nurimus emocijoms. Kritikuojama moteris gali susirgti depresija ir ilgam užsidaryti savyje, o tai didelė grėsmė harmoningiems santykiams.

Dar viena svarbi išmintingo vyro pareiga – stengtis atsiminti, o dar geriau užsirašyti, visas smulkmenas, kurios svarbios žmonai. Mes vyrai dažnai prisimename įvairių mūšių datas, bet pamirštame mūsų santuokos datą, todėl svarbias datas verta pasižymėti. Tai atrodo smulkmena, bet moterims tai svarbu, o mūsų vyrų laimė priklauso nuo to, ar moteris laiminga.

Išmintingo vyro pareiga – stengtis viską padaryti taip, kad moteris jaustųsi saugiai. Vienas iš saugumo poreikių moteriai yra jos išklausymas. Taip mes galime ugdytis savo kantrybę ir supratingumą ir kartu suteikti moteriai psichologinę apsaugą. Labai svarbu atminti, kad išklausyti moterį vertėtų be patarinėjimų, tiesiog įdėmiai jos klausyti. Kaip teigia daugelis psichologų, tam dažnai gali užtekti tik dvidešimt minučių.

Norint geriau atlikti savo kaip išmintingo vyro pareigas vertėtų mokytis suprasti moters psichologiją. Moterys dažniau nori daryti įvairius pokyčius, nes jas labiau valdo emocijos. Vertėtų joms neprieštarauti ir stengtis išpildyti jų norus. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, po kurio laiko moteris norės namie perstumdyti baldus, galbūt perdažyti sienas ar atnaujinti kai kurias namų interjero detales. Žinoma, viskas turėtų būti pagal galimybes, bet derėtų suprasti, kad moterims tai svarbu. Dažniausiai vyrams to tikrai nereikia, bet tai – mūsų pareiga, kad moteris jaustųsi gerai, todėl stenkitės su ja nesiginčyti ir jai to neprikaišioti. Jeigu moteris negalės jausti namuose karaliene, ji niekada nesijaus laiminga.

Vyrui labiau būdinga klajoklio prigimtis, todėl juokais yra sakoma, kad jis vieną savaitę gali vaikščioti su vienomis kelnėmis, o kitą savaitę jas išsiversti į kitą pusę ir vaikščioti toliau. Žinoma nebūtina taip elgtis, bet vyrui tai būdinga.

Išmintingo vyro pareiga – žinoti asmeninius moters poreikius ir stengtis juos patenkinti. Žinoma, jeigu moteris bus neišmintinga ji nuolat reikalaus iš vyro ne pagal jo galimybes ir galiausiai gali likti prie suskilusios geldos, todėl moteriai irgi vertėtų siekti išminties.

Tam, kad atliktume visas šias išmintingo vyro pareigas, reikia turėti pakankamai energijos. Jėga ateina atliekant askezes, todėl vyrui svarbu jų laikytis. Vyro askezės tai – dienos režimas, mankšta, dvasinė praktika ir įvairūs iššūkiai. Vyrais ne gimstame, bet tampame ir daug kas priklauso nuo mūsų pačių pastangų.

Tam, kad taptum išmintingu vyru, svarbu tame matyti prasmę. Vyrui nebus motyvo kažko siekti, jeigu viskas bus už jį  padaroma. Taip pat jeigu jis bus nuolatos kritikuojamas. Tokiais atvejais jis gali prarasti iniciatyvą daryti pokyčius savo gyvenime. Norint tapti išmintingu vyru, labai  svarbu bendrauti su jau save realizavusiais vyrais, todėl viena iš vyro gyvenimo užduočių – ieškoti tokios asmenybės ir tokio mokytojo.

Būkite laimingi!

Egidijus Gubinas, svetainė: Gubinas.lt

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą.