Išmintingo vyro pareigos (I dalis)

bouquet-3692518_960_720

Egidijus Gubinas – lektorius, Vedų astrologas ir chiromantas. Paskaitose Egidijus dalinasi savo išgyvenimais, šiuolaikinės psichologijos ir senovės raštų išmintimi. Jo skleidžiamos žinios ir entuziazmas įkvepia siekti pokyčių asmeniniame gyvenime. Šį kartą E. Gubinas pasakoja apie tai, kaip vyrui tapti išmintingu ir tinkamai vykdyti savo pareigas.

Kiekvienas iš mūsų turime atlikti tam tikras pareigas. Pradžioje vaiko, po to sūnaus ar dukros, vyro ar moters, tėvo arba mamos ir taip toliau. Savo gyvenime to neišvengsime. Tačiau labai svarbu tai daryti tinkamai, nes mūsų elgesys visada bus kažkam pavyzdys.

Vyro pareigos, tai visų pirma rūpestis silpnesniais ir moterimis. Kaip sako išminčiai, vyru negimstama, o tampama, todėl, norint tapti vyru, svarbu siekti išminties. Išmintis reiškia, jog aš noriu tobulėti ir nelaikau savęs tobulu. Kitu atveju, dažnai girdime sakant: „aš pats viską žinau…“. Turbūt teko girdėto posakį, kad į pilną stiklinę vandens neįpilsi, tai susiję ir su vyro tobulėjimu. Taigi viskas prasideda nuo žinojimo apie pareigas.

Viena iš išmintingo vyro pareigų yra gebėjimas nuraminti savo moterį. Tai gerai apibūdina vieno praeityje garsaus rusų dainininko žodžiai „Net jeigu tu ir tūkstantį kartų teisus, kokia iš to prasmė, jeigu tavo moteris verkia?“. Tai reiškia, jog mums vyrams dažnai pritrūksta jėgų, kad atlaikytume negatyvias moterų emocijas, o tai yra viena iš mūsų pareigų, nes moteris turi turėti į ką atsiremti.

Jeigu vadovaujamės tik jausmais, dažnai galime nežinoti, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, todėl mums būtina išmintis. Vyrai nori būti lyderiais, bet kartu dažnai supainioja lyderio vaidmenis. Pagrindinė priežastis, tai tiesiog nežinojimas arba nenorėjimas žinoti, kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Išminčiai aiškina, kad vyras gali elgtis, kaip liūtas už namų ribų, bet ne namuose. Tai reiškia, kad kiekvienas vyras turi poreikį būti lyderiu, gynėju, medžiotoju. Vyras nori būti kažkam reikalingas, jam svarbus pripažinimas, nes kitaip bus sudėtinga realizuotis kaip vyru. Tačiau labai svarbu žinoti vietą, laiką ir aplinkybes, kur tai daryti.

Išmintingas vyras auga ir stiprėja, kai įveikia kliūtis. Jeigu vyras nesiekia augti kaip asmenybė ir nesiekia išminties, tai jis nesivysto kaip asmenybė. Toks vyras po truputį degraduoja. Mūsų visuomenėje dažnai tenka matyti vyrų, kurie neturėdami tikslų arba darbo pradeda tiesiog girtuokliauti. Tai silpno charakterio požymis, bet turėdami išminties gyvenime galima viską pakeisti, tik labai svarbu turėti tokį norą.

Išminties siekiančiam vyrui svarbu mokytis tvirtumo. Tvirtumas reiškia – būti griežtu sau, bet atlaidžiu savo žmonai ar merginai. Stiprus ir išmintingas vyras visada sugebės pirmas atsiprašyti savo moters. Vyras turi turėti ne tik vyriškų savybių, bet taip pat ir moteriškų, tai rodo jo širdies minkštumą. Vyro pareigos būti Liūtu socialiniame gyvenime, o namuose būti ėriuku, bet ne atvirkščiai. Išmintingo vyro požymis – nekovoti su savo moterimi. Mes vyrai galime realizuotis tik kovodami su stipresniais už save, bet ne su silpnesniais.

Išmintingo vyro pareiga ir stiprybė yra tame, kad jis moka pagirti savo žmoną, nes žino, kad laiminga ta moteris, kuri turi savivertės jausmą. Tai nereiškia, kad ji turi vaikščioti iškėlusi galvą, tačiau moteriai svarbu jaustis mylimai ir vertinamai. Jei mes vyrai nesakysime moterims, kad jas mylime, tai joms reikės įrodymų. Įrodymų moteris gali reikalauti prašydama, kad vyras jai ką nors nupirktų. Moteriai gali tų daiktų ir nereikėti, bet reikia dėmesio, kaip patvirtinimo.

Laukite tęsinio…

Egidijus Gubinas, svetainė: Gubinas.lt

Šis straipsnis yra Egidijaus Gubino autorinė nuosavybė, norint jo dalį ar visą panaudoti ar publikuoti savo leidinyje (svetainėje) reikia gauti autoriaus sutikimą.