Išminties perlai. Link dieviškos meilės…

love-2668454_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Jeigu tu nori būti laimingas, padaryk kitą laimingu. Jeigu tu nori meilės savo gyvenime, tai nesavanaudiškai padovanok kažkam meilę.

2. Jei pamatysi žudiką arba paleistuvę, arba girtuoklį, gulintį ant žemės, neteisk nei vieno. Dievas atleido jų vadžias, o tavo dar laiko rankose. Jei tavo irgi atleis, tu atsidursi, galbūt, gerokai blogesnėje padėtyje.

3. Kai jūs išmoksite matyti dievišką valią viskame, supratimas „nelaimė“ ištirps savaime. Viskas, kas su jumis vyksta, taps laime. Juk kiekviena situacija yra Dievo numatyta, o tai reiškia, kad veda prie meilės. Reikia tik to nepamiršti.

4. Yra tik trys žmonių kategorijos. Vieni surado Dievą ir Jam tarnauja – tai išmintingi ir laimingi žmonės. Kiti nerado ir neieško Jo – šie bepročiai ir nelaimingi. Treti nerado, bet Jo ieško – šie žmonės išmintingi, bet dar nelaimingi.

5. Nesėkmė – tai tiesiog galimybė pradėti iš naujo, bet jau išmintingiau.

6. Jei problemą galima išspręsti, tai neverta dėl jos jaudintis. Jei problema neišsprendžiama – jaudintis dėl jos beprasmiška.

7. Net jei jūs labai talentingas ir dedate dideles pastangas, kai kuriems rezultatams tiesiog reikia laiko: jus nesusilauksite vaiko per mėnesį, net jei pastotų devynios moterys.

8. Pradžioje tu tyli, nes sugalvojai priežastį įsižeisti. Vėliau tau bus nepatogu nutraukti užsitęsusį tylėjimą. O dar vėliau, kai viskas jau užsimirš, mes tiesiog pamiršime kalbą, kuria suprasdavome vienas kitą.

Kęstutis Baltretis

Redagavo Lina Šimelionytė