Išminties perlai. Apie žmogiškąją gyvybės formą

chestnut-1698692_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Kaip sprendimo priėmimas suteikia jėgų, taip ir sprendimo nebuvimas paralyžiuoja.

2. Niekas neprivalo atsižvelgti  į mus taip, kaip mes atsižvelgiame į juos. Reikia nustoti nusivilti žmonėmis, laukiant iš jų pernelyg daug.

3. Dvasinis progresas be proto kontrolės – tai tik iliuzija.

4. Pagal visuotinai pripažįstamą etiketą, su vyresniaisiais nevalia susikirsti net žodžiais. O jeigu jie kartais ir šiurkščiai pasielgia, mums nederėtų atsakyti tuo pačiu.

5. Nesuvaldžius juslių, neįmanoma pasiekti žinojimo lygmens, o be žinių ir pasiaukojimo neįmanoma išsivaduoti.

6. Kiekvienas turi suprasti, kad jis – amžina siela, ir jis turi laikiną kūną.

7. Žmogiškoji gyvybės forma yra pilnas gyvos esybės sąmonės pasireiškimas. Jis pasiekiamas dėl vystymosi per 8 400 000 gyvybės rūšių gimimo ir mirties cikle.

8. Žmogiškoji gyvybės forma mums duodama ne tam, kad sunkiai dirbtume kaip asilai, bet tam, kad pasiektume aukščiausią gyvenimo tobulumą. Jeigu mes nepasirūpinsime savirealizacija, gamtos dėsniai, net mums nenorint, privers sunkiai dirbti. Jeigu žmogus nevykdo žmogiškojo gyvenimo pareigų, jis bus priverstas gimti degradavusiose gyvybės formose, kad tamsoje ir neišmanyme sunkiai dirbtų.

Kęstutis Baltretis