Išminties perlai. Apie žmogaus išmintį :-)

photo-1489705041379-c15ad673c56c

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Kai sutari pats su savimi, tai gali sutarti ir su kitais.

2. Galime priimti neteisybę savo atžvilgiu tada, kai už visko matome Dievo valią.

3. Žmogaus išmintis gali būti aiški ir toliaregiška tik tada, kai protas ir širdis yra švarūs.

4. Žmogus neturėtų norėti daugiau pinigų, nei būtina kūno išlaikymui, kitaip susirgs baisia liga – gobšumu, kuris sugriaus jo likimą.

5. Žmogaus grožis – meilės energija, kuri atsispindi veide. Jokios plastinės operacijos tam nepadės. Senatvė sunaikins tik tų moterų grožį, kurios nemokėjo mylėti ir naudojosi savo išoriniu grožiu – jos taps senos ir piktos. O tų, kurios mylėjo visą gyvenimą – grožis lieka akyse, veide ir net subtiliai auga – tai yra tikras grožis, be apgaulės.

6. Žmogus be dvasinio išsilavinimo yra kvailys. O mokytas kvailys yra dvigubas kvailys.

7. Jeigu mūsų protas nėra ramybėje ir palaimoje, tai padarytos išvados ir priimti sprendimai nebus tinkami. Jeigu mes priimame teisingas išvadas ir sprendimus, tai mūsų protas bus ramybėje ir palaimoje.

8. Viešpats visada gina. Jis gina atsidavusių įžadus, troškimus ir širdį. Mes turime nuolat ieškoti tokios Viešpaties apsaugos. Tas, kuris yra tokioje apsaugoje, mato Jo dalyvavimą savo gyvenime, mato Jo gerumą ir malonę įvairiuose pasireiškimuose.

Kęstutis Baltretis

Pasidalinkite su kitais!