Išminties perlai. Apie vidinę ir išorinę sveikatą

pexels-photo-1592926

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Žmogui, kuris avi tinkamus batus, negresia jokie pavojai net vaikštant per akmenis ir spyglius. Jis nepatiria jokių nepatogumų. Panašiai, tas, kuris nuolat junta vidinį pasitenkinimą, pamiršta, kas yra kančia; iš tiesų, jis visada ir visur laimingas.

2. Jei moteris išsaugo savo nekaltybę ir švarą, reiškia, kad jai gyvenime viskas klostysis lengviau. Jeigu ji tai praranda, reiškia jai bus sunkiau gyventi. Todėl tėvai privalo saugoti savo vaikus, savo dukras, kad niekas nesuterštų jų švaros, kad niekas neįpirštų blogų charakterio savybių.

3. Joga neša viltį nusivylusiems, džiaugsmą nuliūdusiems, jėgą nusilpusiems ir žinojimą nesuvokiantiems.

4. Tik sveika mityba, pratimai ir tyras oras negali jums užtikrinti geros sveikatos ir laimingo gyvenimo ilgam laikui. Tik dvasinis gyvenimas gali suteikti jums tikrą sveikatą ir laimę.

5. Patarimą gali duoti tik tas, kuris gali prisiimti atsakomybę.

6. Knyga tau bus naudinga tik tiek, kiek esi didesnis neišmanėlis, nei rašytojas.

7. Kai žmogus pradeda dirbti su savo charakteriu, tai palaipsniui įgyja tokią stiprią išmintį, kad gali sau gyvenime išsikelti pakankamai rimtus tikslus.

8. Psichinė sveikata yra svarbiau nei fizinė. Ligos užgimsta sąmonėje ir tik po to išryškėja fiziniame kūne.

Kęstutis Baltrėtis