Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.
1. Sunku įsivaizduoti sveiką žmogų su neramiu protu.
2. Laimės pajutimas – tai vidinis būvis, jis praktiškai nepriklauso nuo išorinių aplinkybių. Ar gali būti žmogus laimingas, kai dėl menkiausių priežasčių papuola į depresiją?
3. Tam, kad pasiektume ramybę ir taptume nuovokūs, būtina vidujai nusilenkti Aukščiausiojo valiai. Tai yra įgauti tikrą nuolankumą, kuris ateina kartu su suvokimu: kas bevyktų, viskas tik į gerą; kas materialu – laikina; niekas nevyksta atsitiktinai; net žolytė be Dievo valios nesujuda; tikroji laimė – viduje.
4. Dievą širdyje gali pažinti tik tas, kurį Jis Pats pasirinko.
5. Tas, kuris suvokė savo dvasinę prigimtį, visada pasitenkinęs, nes iš tiesų yra savo pradinėje dvasinėje padėtyje. Štai tikras tikslas, kurio turi siekti visos gyvos esybės. Materialiame pasaulyje negalime būti pilnai pasitenkinę, tai yra nieko nenorėti ir dėl nieko neliūdėti.
6. Kad santykiuose išsaugotume meilę, reikalingos tokios savybės kaip: sugebėjimas atleisti, mokėjimas klausytis, kantrybė, dėkingumas ir nuolankumas. Kad savyje išugdytume nuolankumą, pirmiausia reikia išmokti priimti kitus tokius, kokie jie yra, nekreipiant dėmesio į skirtumus.
7. Jeigu žmogus nesirūpina savo kūnu, bet yra visada pasitenkinęs, reiškia, jis yra arba beprotis, arba išvaduota siela (šventasis).
8. Tas, kurio materialaus pasaulio dvejybė (tokia, kaip laimė ir kančia) neišveda iš pusiausvyros, vertas amžino gyvenimo.
Kęstutis Baltretis
Susiję Straipsniai