Išminties perlai. Apie sielos kelionę

photo-1522319328956-599a57e4e026

Išminties perlai – tai šešios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Materialus pasaulis – tai kančių buveinė, kurių priežastis yra jų gyventojų nuodėmės. Sąlygotų sielų kančios kyla ne dėl kažkokios išorinės jėgos, jos pačios savo veiksmais kuria savo ateities bėdas.

2. Mirtis ne pabaiga sielai, nes ji yra amžina. Mirtis tėra trumpa pauzė. Kelionė, kuri baigiasi mirtimi, liečia tik kūną. Sielos kelionė amžina. Kūnas pasilieka, o siela pereina į naują kūną. Tai kaip keičiame senus rūbus į naujus. Kam liūdėti, jei siela yra nenužudoma, kam liūdėti dėl kūno mirties. Kūnas nėra amžinas, jį vis vien teks palikti, o siela amžina. Šios žinios labai paprastos, bet be dvasinio mokymo ar asmeninės patirties nesuvokiamos.

3. Kali (vaidų ir nesantaikos) amžiuje daugeliui nerūpi Tiesa. Jiems patrauklesnis raminantis melas, nei  nemaloni tiesa.

4. Išmintingas žmogus yra tas, kuris niekada nepamiršta, kad bet kurią akimirką gali numirti.

5. Jeigu žmogus pradeda laikytis keturių reguliuojančių principų, jis pradeda matyti visą melą šiame pasaulyje, jis iš karto pamatys, kad tai melagingi dalykai. Ir jei jūs vienas šalyje laikotės šių principų ir tarnaujate Dievui, jei sekate brahmanų kultūra, jūsų neapgaus visuomenė, jokie lyderiai. Štai kodėl Krišnos sąmonė kai kam atrodo pavojingas judėjimas. Jeigu jūs krišnaitas – tai jau rimta.

6. Visą savo šeimyninį gyvenimą reikia stengtis pašvęsti Dievui – štai kas tvirtai veda prie šeimyninių santykių tobulėjimo.

Kęstutis Baltrėtis