Išminties perlai. Apie materialų pasitenkinimą

angel-1402794_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Visos ligos, kurių simptomus panaikino gydytojai, o pacientas nepakeitė savo charakterio savybių, pereina į subtilų planą – pacientas tampa labiau egoistiškas, jo intelektas tampa primityvus, o protas – nešvarus.

2. Kiek žmona yra paklusni vyrui, tiek vaikai bus paklusnūs tėvams.

3. Nors esame amžinos sielos, mes priversti gauti materialius kūnus dėl kvailo bandymo tenkintis materialiame pasaulyje.

4. Pažinus labiau išaukštintą dvasinį skonį, siela praranda interesą žemesniems, materialiems pasitenkinimams.

5. Tas, kuris turi tvirtą tikėjimą ir įsitikinimą, kad gyvenimas ir mirtis yra Visagalio rankose, kas tiki, kad tik Dievas ir ne kas kitas duoda gimimą ir mirtį, tas žmogus nugali mirties baimę. O kas nugalėjo mirties baimę, gali iškęsti bet kokias gyvenimo kančias.

6. Materialus gyvenimas prasideda tada, kai sąlygota siela, panašiai kaip beždžionė, nori tenkintis seksu ir kai ji įsitraukia į lytinius santykius, jos prisirišimas prie materialaus gyvenimo sustiprėja. Vėliau ji įsigeidžia įvairių materialių gėrybių: namo, pinigų, skanaus maisto ir pan. Kad visą tai turėtų, jai tenka apgaudinėti, o apgaulė sėja nesantaiką net tarp artimiausių žmonių.

7. Net jei žmogui pavyks išvengti kalėjimo dėl savo padarytų nuodėmių, anksčiau ar vėliau jį būtinai nubaus Dievas, kuris veikia per savo atstovą – materialią gamtą. Ši gamta nepermaldaujama, ji niekam neatleidžia. Tie, kurie ignoruoja jos dėsnius ir atlieka įvairias nuodėmes, vėliau sulaukia griežtos bausmės.

8. Šiuolaikiniai filosofai bando gauti žinojimą nesilenkdami Aukščiausiam Dievo Asmeniui ir todėl jų ieškojimų rezultatai yra juokingai menki.

Kęstutis Baltretis

Redagavo Lina Šimelionytė