Išminties perlai. Apie materialų gyvenimą

rabbit-1158594_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Materialus pasaulis – tai vieta, kur vieni aklieji tampa vedliais kitiems.

2. Kol žmonės savo veiklą grindžia melagingu pagrindu, tapatindami save su materialiu kūnu, visas taip vadinamas mokslo ir filosofijos progresas niekam neatneš naudos, nes jis paprasčiausiai  žmones nuveda nuo tikrojo kelio.

3. Giminaičiai, draugai ir gero linkintys turi su mumis tokius santykius tik todėl, kad mes esame šiame materialiame kūne. Iš tikro visos gyvos esybės yra neatsiejamos Aukščiausio Dievo Asmens dalelės, bet jos pernelyg paskendo rūpestyje dėl materialaus kūno.

4. Vaidarbhi – moteris, kuri praeitą gyvenimą gyveno vyro kūne, bet dėl didelio prisirišimo prie moterų šiame gyvenime  gavo moters kūną.

5. Tie, kurie suvokė Vedų išmintį, sako, kad visi mūsų džiaugsmai ir bėdos yra mūsų veiksmų, kurie buvo atlikti praeityje, rezultatas.

6. Kiekvienas šiame pasaulyje yra marionetė negailestingo likimo rankose. Niekas nežino kada ir kas įvyks.

7. Subtilaus kūno (protas, išmintis ir ego) veikla, dorybinga ar nuodėminga, sukuria sąlygas, kuriose gyvai esybei teks tenkintis arba kentėti kitame grubiame kūne. Tokiu būdu subtilus kūnas tęsia egzistavimą ir taip grubūs kūnai keičiasi viens paskui kitą.

8. Gauti išsivadavimą – reiškia numesti subtilaus kūno grandines.

Kęstutis Baltretis

Redagavo Lina Šimelionytė