Išminties perlai. Apie laimę ir kančią

snowfall-201496_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Gyvenime mes patenkame į apverktiną padėtį tik dėl asmeninių praeities veiksmų. Tik mes patys esame atsakingi už dabar ateinančią laimę ar kančią.

2. Niekas, išskyrus patį žmogų, nėra kaltas dėl jo kančios ar laimės, nes kiekvienas skina savo asmeninių veiksmų vaisius.

3. Pagal Vedas, visi mus supantys žmonės atspindi mūsų praeitį. Likimas viską sutvarko taip, kad mes gyventume ir bendrautume su tais žmonėmis, kurie gali mums grąžinti visą tą blogį ar gėrį, kurį kažkada mes darėme kitiems, taip pat ir praeituose įsikūnijimuose.

4. Mus kritikuojantys sunaikina mūsų nuodėmes.

5. Tik pernelyg išdidus žmogus gali įsižeisti dėl kritikos. Išmintingas žmogus įsiklauso į teisingą kritiką savo adresu ir randa motyvaciją savęs tobulinimui, o neteisingos kritikos jis nepriima.

6. Siekiant tobulėjimo reikia vystyti nesavanaudiškumą, kitaip atsiras tendencija žinojime ieškoti sau naudingų pusių, o tai atitinkamai iškreips tiesą.

7. Sielos ir kūno ryšys yra panašus į sapną, kuriame miegantis mato, kaip veikia jo kūnas.

8. Yra trys žmonių tipai. Vieni pažino Dievą ir tarnauja Jam – tai išmintingi ir laimingi žmonės. Kiti nerado ir neieško Jo – tie bepročiai ir nelaimingi. Treti nepažino, bet ieško Jo – šie žmonės išmintingi, bet dar nelaimingi.

Kęstutis Baltrėtis