Išminties perlai. Apie gyvenimą neišmanyme

flora-3197381_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Mes esame priešiškame mums pasaulyje tik dėl vienos priežasties – mūsų sąmonė irgi nusistačiusi priešiškai. Mes norime, kad visas pasaulis mums paklustu. Bet tai ne mūsų pasaulis, dėl to jis atsisako mums paklusti. O mes bandome jėga priversti jį paklusti. Kai mes visa savo sąmone save supriešiname su gamtos dėsniais, sveikata pereina į ligas, laimė pereina į kančią, o ramybė – į dirglumą.

2. Išminčiai sako, kad pyktis yra beprotybės pradžia.

3. Būti bepročiu mūsų laikais tampa madinga, patogu ir malonu. Nėra atsakomybės, nėra ateities baimės, yra tik neribotas pasitenkinimas, kurio neapsunkina papildomos sąlygos.

4. Beprotybė – tai galvoti, kad materialiais būdais galime išspręsti materialias problemas.

5. Liga kūne, pasirinkus simptominį gydymą, tiesiog keičia formą, o mums atrodo, kad mes vieną ligą nugalėjome, o dabar gydome kitą. Ne, tai ta pati liga, tik tapusi dar sunkesne.

6. Gyvendamas neišmanyme, žmogus gimsta, kenčia ir miršta…

7. Žmogus gimė pasikeitimams – siela turi prabusti iš miego.

8. Kai tu gimei – verkei, o aplinkiniai buvo laimingi. Gyvenk taip, kad kai tu numirsi, pasaulis verktų, o tu būtum laimingas.

Kęstutis Baltretis

Redagavo Lina Šimelionytė