Išminties perlai. Apie dvasios pergales

lilies-of-the-valley-2143756_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Tvirtai tikėk, kad mes kenčiam iki tol, kol tampam nuolankiais, o kai tampam nuolankiais, ateina galas liūdesiui, nes dieviškoji Dvasia už nuolankumą sielai duoda žinią, kad ji išgelbėta.


Padėk Balarama.lt gyvuoti!

 www.balarama.lt/parama

————————————————————————————


2. Būnant materialiame pasaulyje gyva esybė neturi laikyti savo džiaugsmų ir bėdų priežastimi save patį ar kitus – savo draugus ar priešus. Manyti kitaip – reiškia būti giliame neišmanyme.

3. Kai žmogus netenka dvasinių žinių, jis tampa kvailas kaip avinas, todėl tesiekia materialaus išsilavinimo, kuris yra tolygus neišmanymui.

4. Pati didžiausia pergalė – tai pergalė prieš savo negatyvų mąstymą.

5. Kiekvienas turi suprasti, kad jis – amžina siela, turinti laikiną kūną.

6. Yra traktatai, kurie paaiškina dalį žinių. Bet „Bhagavad-gita“ unikali tuo, kad ji yra pilnavertis traktatas. Ji paliečia visas žmogaus gyvenimo puses, t. y. galima išnagrinėti vieną traktatą, bet suprasti viską. Supratus „Bhagavad-gitą“, galite atsakyti į bet kokį klausimą, nes suprasite principą. Viena knyga atsako į visus klausimus.

7. Išdidus žmogus, kritikuodamas ir žemindamas kitus, savo prote jaučiasi esąs geresnis. Tai nuopolio kelias.

Kęstutis Baltrėtis

Pasidalinkite su kitais!