Išminties perlai. Apie celibato naudą kuriant šeimą

couple-2319463_960_720

Išminties perlai – tai aštuonios trumpos frazės. Nors jos skamba paprastai, įsigilinus į kiekvieną iš jų tampa akivaizdu, kad keliuose žodžiuose glūdi gili išmintis.

1. Ateityje žmogus ragaus vaisius tų veiksmų, kuriuos jis atlieka dabartyje – tuo realybės aprašymas baigiasi.

2. Kiekvienos gyvos esybės pareiga – savo gyvenimu, turtais, išmintimi ir kalba veikti kitų labui.

3. Bedievių civilizacija, orientuota plėtoti vadinamąjį švietimą, yra daug pavojingesnė už civilizaciją, kurioje žmonės yra pasiekę mažesnės materialios pažangos.

4. Prašviesėjimas – tai apsivalymo pasekmė. O pagrindinė bet kokio apsivalymo sąlyga – tai lytinė švara.

5. Žmogaus gyvenime du klausimai nuolat reikalauja sprendimo: „Kaip gyventi?“ ir „Kam gyventi?“. Kol žmogus neatsakys į antrą klausimą, jis nesuras teisingo atsakymo į pirmąjį.

6. Jeigu žmogus iki vedybų tvirtai laikėsi celibato, jam nebus sunku valdyti savo jutimus po vedybų. Tai laimingo šeimyninio gyvenimo sąlyga.

7. Nuo 16 iki 20 metų amžiaus vystosi išmintis ir, jei šiuo periodu laikomasi pilno celibato, tai žmogus gali išgyventi iki šimto metų. Priešingu atveju, mažėja išmintis ir trumpėja gyvenimo amžius.

8. Likimas arba karma – tai subtili, sudėtinga paskatinimų ir bausmių sistema, skirta tam, kad palaipsniui ragintų sąlygotą sielą pakilti į tobulos, tyros sąmonės lygmenį, kuris atitinka jos natūralių, pirminį būvį.

Kęstutis Baltretis

Redagavo Lina Šimelionytė