Išbandymai santykiuose, ar įmanoma be jų?

isbandymai-santykiuose-5

„Sveiki, gerb. Egidijau, noriu paklausti, ar gali būti mano vyras apsėstas? Kaip koks kipšas būtų į jį įlindęs – visas piktas, suirzęs, pykstamės ištisai, nesuprantu, kas darosi… O gal meilužę turi? Ką man daryti, kad grįžtų mano normalusis vyras? Ar tikrai turi būti išbandymai mūsų santykiuose? Ačiū. Eugenija,“

Kartą vienas išminčius kreipėsi į žmones tokiais žodžiais:

– Gerieji žmonės, ar jūs norėtumėte gauti išmintį be patirties, surasti tiesą be paklydimų, pasiekti tikslą be pastangų?

Tada visi sušuko:

– Norim, norim! Žinoma, kad norim!

– Nuostabu, – atsakė išminčius. – Aš irgi noriu ir jeigu kada nors sužinosiu, kaip tai gauti, tai su malonumu tuo pasidalinsiu su jumis.

Lygiai taip pat ir mūsų gyvenime gyventi be išbandymų santykiuose nepavyks. Kokia šeima bebūtų, kaip stipriai vienas kitą bemylėtų, vis tiek sunkumų nepavyks išvengti nei vienam. Išbandymai – tai gyvenimo požymis.

Kartą vienam išminčiui uždavė tokį klausimą:

– Kokiais atvejais būna idealūs santykiai tarp vyro ir žmonos?

– Jeigu vyras nebylys, o žmona akla, jie gali labai gerai sutarti kartu, – atsakė jis.

Tai mus moko, kad jeigu norime santykių, turime mokytis teisingai reaguoti į išbandymus. Jeigu sugebėsime pereiti išbandymus, tai ir santykiai suteiks mums daugiau džiaugsmo. Išbandymai – tai mūsų augimo etapas. Jeigu eiti sunku, tai mes kylame į viršų, o jeigu lengva, tai gali reikšti, kad riedame žemyn. Na, ir dar labai svarbu esamų problemų nepadvigubinti.

Jeigu mes matome, kad santykiuose situacija tampa nevaldoma, turime iš visų jėgų stengtis ją ramiai suvaldyti. Išbandymai santykiuose panašūs į situaciją, kai matome gaisrą. Gaisrą reikia gesinti negalvojant. Lygiai taip pat ir šeimoje, reikia nuraminti partnerį, kol neįvyko neapgalvotų poelgių. Tačiau jei jau situacija tampa nebevaldoma, tai verčiau kuriam laikui atsitraukti. Tam, kad nuramintum moterį, jai reikia nuolat dovanoti gėles.

Vyrams derėtų suprasti, kad žmonos nuotaika gali keistis gana dažnai. Jeigu vyras išves moterį iš kantrybės, tai ji gali patekti į deivės Durgos įtaką, kuri vaizduojama sėdinti ant tigro, turinti šešiolika rankų ir kiekvienoje iš jų laikanti po baisų ginklą. Iš taikios ir ramios moters ji gali tapti negailestingu kariu.

Šeimyninis gyvenimas tai ne tik mokymasis, kaip kontroliuoti savo jausmus, bet ir supratimas, kaip sukurti tokią atmosferą, kurioje būtų lengviau kartu išgyventi išbandymus santykiuose. Jeigu mes negalėsime padėti savo šeimos nariams surasti ramybę ir pilnatvę, tai ir mums patiems bus sudėtinga nuraminti savo protą. Todėl jeigu nesimokysime nuraminti aplinkinių, tai ir patys negalėsime rasti nusiraminimo. Kultūringoje aplinkoje priimta, jog jeigu matome konfliktą, tai vertėtų stengtis nuraminti besiginčijančius, tokiu būdu mes patys galime gauti jėgos nusiraminimui.

Vienas iš būdų nuraminti savo artimuosius, tai supratingai žvelgti į tas situacijas, kai jiems kažkas nepavyksta. Supratingumas, tai suvokimas, kad mūsų mylimam žmogui gyvenime ne viskas pavyks sėkmingai, bet mes nenustosime jo mylėti dėl jo nesėkmių. Tai yra supratingumas.

Kartą vieno išminčiaus paklausė:

– Ar tu gali išmokyti visada pasiekti sėkmę?

– Aš galiu jus daug ko išmokyti, – atsakė jis, – bet pradžioje būtina išmokti išreikšti dosnumą tiems, kurie nesugebėjo pasiekti sėkmės. Dosnumas jums patiems padės pasiekti sėkmę ir dar daugiau. Taip pat vertėtų išmokti būti dosniems tiems, kurie jau pasiekė sėkmę. Nereikia jų kritikuoti, žeminti ar pavydėti dėl pasiekimų. Taip elgdamiesi niekada negalėsite pasiekti tikrosios sėkmės.

Šeimyniniuose santykiuose verta suvokti, kad išbandymų nepavysk išvengti ir kad viskam reikia laiko. Šeima yra kuriama visam gyvenimui, o ne kelioms dienoms. Jeigu kažkas klostosi nepalankiai, reikia duoti laiko, kad situacija pasitaisytų. Kartais gali tekti laukti dešimt metų, o gal ir dar daugiau, kad įvyktų pokyčiai. Tai yra tikras šeimyninis mąstymas, kuris reiškia meilę, jeigu mes esame pasiruošę tiek laukti.

Daugumai šeimyninių problemų reikia laiko. Kiek laiko reikia laukti, kol užaugs vaikas? Kiek laiko reikia laukti, kol jis pabaigs mokslus? Kiek laiko reikia laukti, kol jis taps subrendęs? Kiek laiko reikia, kad sulauktume anūkų? Todėl sukūrus šeimą verta mokytis mąstyti dešimtmečiais. Kai atsiranda problema palaukime dešimt metų ir per šį laiką pabandykime kažką pakeisti, o jeigu nieko nepavyks, tai būkime nusiteikę, kad, galbūt, reikės skirti dar kažkiek laiko.

Kartą vienam šeimos psichologui uždavė klausimą:

– Mums atrodo, kad Jūs elgiatės nesąžiningai? Kai pas jus patarimo ateina nepasiturintis žmogus, jį paleidžiate po kelių minučių, o su turtingu žmogumi kalbatės ilgai.

– Skirtumas tas, kad nepasiturintysis turi tik vieną problemą – iš kur gauti pinigų, o turtingasis turi daug problemų. Kuo daugiau pinigų, tuo daugiau problemų… – atsakė šis.

Tad, kai užklumpa išbandymai santykiuose, nepasiduokite negatyvioms emocijoms ir nesitikėkite, kad problemos turi išsispręsti greitai, tiesiog mokykitės mąstyti šeimyniškai – dešimtmečiais.

Linkiu Jums kuo geriausios kloties!

Egidijus Gubinas

Redagavo Lina Šimelionytė

Paveikslėliai iš puslapio Gubinas.lt