Įpročiai, kurie pasmerkia skurdui

Įpročiai-kurie-pasmerkia-skurdui

Varguoliai visada ieško kaltų

Skurdžius neprisiima atsakomybės. Jis dėl savo nesėkmių veikiau apkaltins kolegas, viršininką ar sistemą, nei pripažins savo pralaimėjimą. Varguolis mąsto taip: „jeigu ne JIE, aš seniai būčiau pasiekęs sėkmę“; „man VISI trukdo ir aš negaliu nieko padaryti“.

Delsimas

Nuo pat vaikystės mums įperšama sena liaudies „išmintis“: „Septynis kartus atmatuok, aštuntą kirpk“. Laikas bėga, o jūs vis galvojate, „matuojate“ ir galiausiai atsiranda mitresnių, kurie atsikerpa jūsų gabalą ir nusineša. Laimi tas, kuris nebijo žengti pirmo žingsnio ir surizikuoti. Tas, kuris naudojasi savo idėjomis, o ne palaidoja jas savo proto užkaboriuose.

Žmogus, mąstantis kaip vargeta, visada tempia laiką, o dėl savo neveiklumo kaltina kitus.

Rizika

Skurdžiai nerizikuoja. Jiems priimtinesnės stabilios, tegu ir nedidelės pajamos. Taip ir gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo, guosdamiesi iliuziniu stabilumu.

Nemokami mokslai

Tipiškas vargeta užsirašo į begalę nemokamų mokymų ir seminarų, kurių daugumos jis taip ir nebaigs klausyti. Rezultatas – žmogus gyvena su iliuzija, kad mokosi, o realiai absoliučiai netobulėja. Nemokamas sūris, žinia, kur būna… Kad taptum sėkmingu, reikalingas gyvas bendravimas su savo mokytoju, reikalingas aiškus kursas link išsikelto tikslo. Mokymų kaina – tai ne tik būsimos sėkmės rodiklis, bet ir jūsų motyvacijos kaina.

Savigaila

Dažnai žmonės mato savo problemų priežastį juos supančioje situacijoje – ar tai būtų nepalanki geografinė padėtis, figūros trūkumai, ar žmogus gimė vargingoje šeimoje, negavo pakankamo išsilavinimo ir t. t. Vargetos arsenale yra dešimtys pretekstų savęs pagailėti, o pinigų iš savigailos neužsidirbsi.

Skundai ir niurzgėjimas

Ne paslaptis, kad pinigų trūkumas – negatyvių emocijų priežastis. Skirtingai nei vargeta, žmogus, mąstantis kaip turtuolis, priima nesėkmę kaip laiptelį link numatyto tikslo, jis nepratęs dejuoti ir skųstis likimu. Kartais norisi išsikalbėti, kad tavęs pagailėtų, tačiau lengviau nuo to nepasidaro, o ir pinigų piniginėje nepadaugėja, jų kaip nebuvo, taip nėra.

Galvoti, ką pasakys kiti

Sėkmingas žmogus brangina savo individualumą ir nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Vargeta – priešingai – didžią dalį savo jėgų ir laiko eikvoja savo įvaizdžio kitų žmonių akyse palaikymui. Tai darydamas, jis orientuojasi į sėkmingesnius ir stipresnius žmones. Palyginimas visada būna ne jo naudai, tai suteikia jam dar vieną progą pasiskųsti ir savęs pagailėti.

Tuščias pinigų švaistymas

Varguolis neturi finansinės strategijos. Jo tikslas – užsidirbti ir išleisti. Turtingas gi užsidirbtus pinigus investuoja į kapitalo kūrimą. Paplitusi mąstymo klaida tokiose situacijose: „Ką aš investuosiu, jeigu nėra pinigų?“ Pinigų nėra, dėl to žmogus nebegalvoja apie ateitį. Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoko sumaniai valdyti savo pajamas.

Greitos naudos vaikymasis

Vargetos nesiekia mokytis kažko naujo, nedirba perspektyvai, o nori užsidirbti tiesiog dabar. Tai ryškus vartotojiško elgesio pavyzdys. Žmogus nori visko ir iš karto, investuojant minimalias pastangas. Jis panašus į ūkininką, kuris žiemą suvalgo sėklines bulves, nesusimąstydamas, ką reikės sodinti pavasarį.

Užsiimti tuo, kas patinka

Varguolis visada suras 10 kaltų, 100 pasiteisinimų ir 1000 priežasčių, kodėl jis privalo eiti į darbą, kurio negali pakęsti. Jis gyvena mintimis apie penktadienį, paskutiniais žodžiais keikia viršininkus, bet vis tiek kiekvieną pirmadienį paklusniai kulniuoja į darbo įstaigą. Užsiėmimui savais reikalais jam paprastai nebelieka laiko. Šitaip, nieko nekeisdamas, jis nugyvena visą gyvenimą.

Tuščias laiko švaistymas

Mąstantis vargingai žmogus nuolat sprendžia problemą kaip jam „užmušti“ laiką. Šita itin negatyvi nuostata turėtų transformuotis į klausimą: kaip man panaudoti laiką maksimaliai naudingai? Galų gale kiekvienas gauna tai, ko siekė – vargeta „užmuša“ laiką ir savo gyvenimą, turtingas naudingai leidžia savo laiką ir turtėja.

Seimairnamai.lt

Pagrindinis paveikslėlis iš puslapio Seimairnamai.lt

Redagavo Lina Šimelionytė