Inkstų akmenligės atsikratęs Ričardas Jancevičius: „Tik besmegenis gali tikėti tuo, kas nepadeda“

ricardas-jancevicius1

Ričardas Jancevičius (38 m.), Hatha jogos mokytojas ir Tailando masažo meistras iš Tauragės dabar dieną pradeda praktikomis, Vedų šventraščių, budizmo, jogos žinių studijavimu. Tačiau prieš 5–6 metus Ričardo kasdienybė buvo didžiulis viršsvoris, o kartu su juo hipertenzija, inkstų akmenligė, visokio pobūdžio skausmai ir daug vaistų.

Per 15 metų vaistų kiekis išaugo, o sveikata prastėjo

Aš gyvenau kaip ir visi normalūs žmonės: iki 27 m. sportavau, buvau kovinės savigynos treneris, vėliau sukausi versle, klausiau radijo, žiūrėjau TV, per kurią transliuojama reklama ir informacija duodavo man atsakymus kaip ir kodėl reikia gyventi.  Alkoholio  niekada nevartojau, nes tai nebuvo suderinama su sportu. Tačiau kai užeidavo pragariški akmenligės keliami skausmai, aplinkinių patarimu kartas nuo karto gerdavau alų ir kartu leisdavausi „nošpą“. Dabar tai atrodo pigūs ir niekam nereikalingi patarimai.

125-kg-400x300Tuo metu svėriau 125 kg. Vaistus nuo hipertenzijos vartojau jau 15 m. Akmenligės skausmai, vaistai saujomis, problemos su sveikata vertė mane aktyviau ieškoti kaip iš viso to išsivaduoti. Esu dėkingas, kad dingo ilgai trukusi „šizofrenija“ ir supratau, kad 15 metų man išrašomų vaistų kiekis daugėja, aš juos sąžiningai geriu, o rezultatų nėra, sveikata tik prastėja. Tik besmegenis gali toliau pasitikėti tuo, kas nepadeda, o kenkia. .

Ilgas kelias ieškant būdų kaip atsikratyti ligų

Ieškojau kaip išsikapstyti iš pragaro skausmų. Pirmieji bandymai buvo atkurti bioritmą: laiku keltis ir gulti, laiku maitintis ir pan.

Kartą dalyvavau išgyvenimo kursuose, mus mokė išgyventi džiunglėse, miškuose. Ten aiškiai dėstė ką valgyti, kaip nusiskinti uogų, vaisių, valgomų lapų. Paklausiau, kada medžiosime. Atsakymas buvo, kad valgysime tai, ką lengvai duoda pati gamta, kad žmogus, neturintis ilčių, nagų ir gero matymo ir negali savo rankomis pats susimedžioti gyvūno. Visi informacijos šaltiniai, kuriuos tuo metu atradau, siūlė atsisakyti mėsos. Tada man atrodė, kad visos žmogaus problemos kyla dėl to, kad jis valgo mėsą. Atsisakiau jos.

Toliau ieškojau, koks maistas sukelia inkstų akmenligę, išbraukiau visus tuos produktus iš savo raciono kartu su visais rafinuotais maisto produktais, su E priedais. Išbandžiau viską, ką rasdavau įvairiuose informaciniuose šaltiniuose. Atradau jogą, Rytų filosofiją, Ajurvedą. Pagerėjo gyvenimo kokybė, sumažėjo skausmai, tačiau jie vis tiek nesiliovė. Iki galo nuo vaistų nepabėgau.

Žaliavalgystė padėjo atsikratyti ne tik ligų, bet ir blogų emocijų

rizardas-jancevicius-400x300Perskaitęs istorijas apie stebuklingus pasveikimus, pradėjau aktyviai studijuoti literatūrą apie mūsų kūne vykstančius biocheminius procesus ir kaip sąveikauja vieni dalykai su kitais. Gavau ypač keistus ir įdomius atsakymus, ištyrinėjau rusų daktaro Uglovo rašinius apie adekvačią mitybą, kurioje pabrėžiama, kad kiekvienas gyvis turi jam gamtos priskirtą mitybos rūšį. Biochemiko Frolovo ir kitų patarimai padėjo man susivokti ir viskas susidėliojo į savo vietas.

Visi žinom, jog stirna ėda žolę, vilkas mėsą, bet ką turi valgyti žmogus, kaip supratau, niekas nežino, nes visi bando pateisinti savo silpnybes pagamintam maistui. Jei mūsų genetika 99 proc. panaši  į beždžionių, tai ir mityba gali būti labai panaši.

Prieš tris metus atradau žaliavalgystę. Suvalgydavau 3 kartus mažiau maisto. Vaistų nuo hipertenzijos atsikračiau jau po mėnesio, po pusmečio dingo visos problemos ir dar visokie smulkūs negalavimas, po metų nebereikėjo ir akinių. Pradžioje buvo ilgas detoksikacijos periodas (14 mėn.): 24 dienas sirgdavau (negaluodavau), po to 35 savaites poilsis, gera savijauta. Vėliau vėl nuo pradžių… Svoris nukrito iki 72 kg. Po to pradėjo nežymiai augti ir šiuo metu sveriu 80 kg. Lygiai tiek pat kiek svėriau, kai buvau 18 metų. Taip, kaip ir gamtoje stirna ar jauna, ar sena, ji yra vienodo svorio…

Pradėjus sveikai gyventi, man dingo baimė ir nerimas, nepasitenkinimas esama padėtimi ir kitos keistos emocijos. Jogos pagalba atsirado visiška ramybė visose situacijose.

Sigita Kriaučiūnienė, svetainė: Sveikuoliai.lt

Redagavo Lina Šimelionytė