Imuniteto stiprinimas pagal E. Terekaitę. 2 dalis

Tęsinys. 2 dalis – IMUNITETO STIPRINIMAS 💛🌿

Primenu, kad pirmiausia turime orientuotis į prevenciją, o ne į baimę virusams. Prevencija reiškia, kad prisiimame atsakomybę į savo rankas. Tęsiu patarimus, kaip stiprinti savo imunitetą:

11. Ypatingai šildymo sezono metu namuose turi būti oro drėkintuvai. Be jų oro drėgmė būna maža: 20-30 %, kartais net mažiau, tai reiškia, kad oras sausas ir bakterijos plinta. Su oro drėkintuvais kambario drėgmė būna apie 40 ar virš 40%. Jei namuose neturite oro drėkintuvų, galima miegamuosiuose pastatyti bent eterinių aliejų garintuvą ir garinti arbatmedžio, levandos, citrinos, pipirmetės, eukalipto ir kitus eterinius aliejus, kurie naikina bakterijas ir stiprina imuninę sistemą. Tai puikiausia prevencijos priemonė!

12. Ajurvedoje yra sakoma, kad virusai lengviausiai patenka per nosies ir gerklės ertmę. Ir kai mūsų nosies ertmė yra sausa, virusai ne tik lengvai patenka, bet ir greitai dauginasi. Todėl nosies ertmę būtina kelis kartus per dieną tepti riebiais aliejais ar ląšinti kelis lašelius bazinio aliejaus, tinkamiausias – juodųjų sezamo sėklų (aš perku Vilniuje, „Spa Shanti“), arba galima tepti sidabro geliu. Jo galima įsigyti „Koraliniame klube“. Nosis turi būti būtinai sudrėkinta einant į viešas vietas.

13. Burną/ gerklę skalauti šiltu vandeniu su ištirpinta druska.

14. Labai svarbus gero imuniteto faktorius – idealus virškinimas. Ajurveda rekomenduoja išsivirti tokią arbatą, įsipilti ją į termosą ir gurkšnoti visą dieną: šviežias tarkuotas imbieras, po 1 a.š. kumino sėklų, pankolio sėklų ir maltos kalendros. Užvirti kaip arbatą ir gurkšnoti visą dieną.

15. Judėti, judėti, judėti.

16. Darytis savimasažą, masažuotis save ir artimuosius.

17. Įtrinti pėdas baziniu aliejumi (kokoso, sezamų, avokadų ar kt.), į jį įlašinus lašelį arbatmedžio et. aliejaus.

18. Gerti pakankamai šiltų skysčių. Ne kelis kartus per dieną, bet gurkšnoti nuolat visos dienos metu.

19. Kai maudotės duše, labai rekomenduojama dušą „užbaigti“ vėsiu vandeniu ar pabaigoje apsilieti vėsiu/šaltu vandeniu (ne lediniu).

20. Ir pasikartosiu: pati, pati, pati svarbiausia rekomendacija – nepanikuoti, mažiau žiūrėti žinių, televizijos ir perdėtos informacijos.

Su meile 💛

Eglė Terekaitė

 

Redagavo Milvydė Paškevičiūtė