Ilgai lauktas filmas apie jogą iš Indijos jau greit ekranuose

15

Kovo 10 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys jau legenda tapusi indo bhakti jogo istorija. Būdamas 70-ies, A. Č. Bhaktivedanta Svamis Prabhupada atplaukė į Niujorką, kur, visiškai nieko nepažinodamas ir su savimi turėdamas tik paties į anglų kalbą verstus šventraščius, 7-ajame dešimtmetyje sukėlė tikrą dvasinę revoliuciją. Jis perteikė tūkstančiams amerikiečių amžinąsias Vedų žinias. Tarp daugybės jo pasekėjų buvo ir garsusis bitlas Džordžas Harisonas.

1965-aisiais, kai viskas prasidėjo, Prabhupadai buvo 70 metų. Jis pirmą kartą išvyko iš gimtosios Indijos. Po alinančios kelionės krovininiu laivu jis pasiekė Ameriką, kur nepažinojo nieko. Jo bagažą sudarė tik iš sanskrito kalbos versti 5 000 metų senumo Vedų šventraščiai. Vis dėlto jo misija buvo sėkminga: giedodamas mantrą Harė Krišna, Harė Krišna, Krišna Krišna, Harė Harė / Harė Rama, Harė Rama, Rama Rama, Harė Harė jis patraukė praeivių dėmesį ir prikaustė juos savo išmintimi bei nuoširdžiu noru vakariečius ištraukti iš dvasinės tamsos.

Kadras iš filmo: A. Č. Bhaktivedanta Svamis su savo pasekėjais

Laimingo gyvenimo paslaptis

Pirmieji Bhaktivedanta Svamio Prabhupados klausytojai buvo grupelė hipių. Tačiau jau netrukus garbaus amžiaus indas skaitė paskaitas universitetuose, dalyvavo radijo ir televizijos laidose, o auditorija augo taip sparčiai, kad pasiekė milijonus žmonių ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Nors šiam dvasiniam lyderiui teko įveikti nemažai kliūčių, pasipriešinimo ir sunkumų, jis niekada neišsižadėjo savo misijos pasidalinti su vakariečiais Vedų išmintimi. Taip Vakarai sužinojo, kas yra Vedos, ajurveda ir tūkstančius metų skaičiuojantis dvasinis gyvenimo būdas – bhakti, atsidavimo Dievui, joga. Per labai trumpą laiką šis išminčius sugebėjo išmokyti daugybę žmonių, kaip gyventi, kad pajustum tikrąją laimę ir įprasmintum savo gyvenimą.

Šiandien, Bhaktivedanta Svamiui palikus šį pasaulį, jo misiją tęsia tūkstančiai mokinių, jo išverstas ir parašytas knygas skaito milijonai žmonių visoje planetoje. Daugybė žmonių paskui Svamį keliavo į Indiją, norėdami ne tik gyventi kitaip, bet ir dvasiškai tobulėti. Tarp jų buvo ir garsusis bitlas Džordžas Harisonas, kurio viena iš populiariausių dainų „My sweet Lord“ atspindi Svamio pradėtą judėjimą, jo esmę ir tai, kas patraukė tiek žmonių visame pasaulyje.

Kadras iš filmo: Džordžas Harisonas ir “Harė Krišna” judėjimo nariai

Šimtų milijonų žmonių lauktas filmas

Šiais laikais sunkiai suvokiamą ir visišku atsidavimu pavergiančią istoriją režisierius Johnas Griesseris pavertė jaudinančiu dokumentiniu filmu, kuriame: niekur nematyti vaizdai iš asmeninio archyvo, originalūs Prabhupados balso įrašai ir interviu su pirmaisiais Svamio pasekėjais. Juosta  „Harė Krišna! Mantra, judėjimas ir svamis, kuris viską pradėjo“ nukels kino mylėtojus į kultūrinio judėjimo, gimusio Niujorko Baueryje, hipių mekoje, ir Bitlų manijos Londone užkulisius. Autentiška medžiaga leis žiūrovui pajausti ne tik permainingą laikmetį, bet ir prisiliesti prie legenda tapusio dvasinio lyderio gyvenimo, kuris įrodė, kad nėra nieko neįmanoma, kai veda vidinis tikėjimas, o bagaže – tūkstančius metų išgyvenusios žinios, tinkančios ir galinčios padėti kiekvienam, gimusiam šiame pasaulyje.

Nuo poros hipių iki milijonų pasekėjų visame pasaulyje

Juostoje atskleidžiama, kaip Bhaktivedanta Svamis, neturėdamas nei pažįstamų, nei pinigų, sugebėjo pradėti Tarptautinės Krišnos sąmonės bendrijos judėjimą (angl. ISKCON – International Society for Krishna Consciousnes), kuris šiandien yra išaugęs į milijoninę pasaulinę bendruomenę, tūkstančius vienuolynų, vedinių mokyklų, šventyklų, institutų, restoranų ir net ekologinių ūkių. Išleista daugiau nei 500 milijonų vienetų šio dvasinio mokytojo knygų, raštų ir žurnalų, jie išversti į daugiau nei 80 kalbų ir pasiekiami visų žemynų gyventojams.

Kovo 10-ąją šis daug pasaulinių apdovanojimų sulaukęs dokumentinis filmas pradedamas rodyti ir Lietuvoje. „Harė Krišna! Mantra, judėjimas ir svamis, kuris viską pradėjo“ patiks visiems, kas nori sužinoti, koks yra kelias į laimę, meilę, laisvę ir vidinę pilnatvę. Juostoje tai atskleis pats Bhaktivedanta Svamis Prabhupada.

Dokumentinė juosta „Harė Krišna! Mantra, Judėjimas ir Svamis, kuris viską pradėjo“ – nuo kovo 10 dienos visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose.

Daugiau informacijos:

lietuvių kalba – filmo puslapis “Facebook.com”

anglų kalba – originalus filmo puslapis

Redagavo Lina Staponaitė