Himalajų druska – gyvybės eliksyras

himalayansaltbathbenefits or

Himalajų druska (sanskritu Sainthava Lavana) – nerafinuota, neperdirbta, „žalia“ druska kasama rankomis iš druskos urvų, kurie  susiformavo prieš 250–500 milijonų metų tyvuliavusiame vandenyne.

Druskos arealas yra tarp Sindo (Indo) upės ir šiaurinių Himalajų kalnų dabartiniame Pakistane.

Himalajų druska naudojama kaip įprasta stalo druska. Geriausia ją berti ant jau paruošto maisto. Dėl ypatingo šios druskos skonio ir sveikatinimo ją naudoja geriausi Europos ir pasaulio restoranai bei sveiko maisto gamintojai.

Himalajų druskos tirpalas yra absoliučiai sterilus, jame negali gyventi nei grybeliai, nei bakterijos. Dėl to ši druska pranašesne už jūros druską, nes šiuolaikiniai vandenynai yra užteršti naftos produktais, dioksinu ir gyvsidabriu.

Sveikam žmogui reikalinga dienos druskos norma yra 6–8 g.

Sveikatinančios savybės

Ajurvedos šaltiniuose teigiama, kad naudojantis Himalajų druską žmogus užsitikrina ilgą ir sveiką gyvenimą.

  • Valyti organizmą galima geriant 1 proc. druskos tirpalą, maudantis 1 proc. druskos vonioje ar darant kojų detoksikuojančias 1 proc. druskos voneles. Galima derinti visas šias procedūras arba pasirinkti atlikti kurią nors vieną.
  • Į 200 ml stiklinę su švariu, šiltu vandeniu įberiame 2 g smulkios Himalajų druskos, ištirpiname ir išgeriame ją per 3 kartus ne mažiau kaip 15 min. iki valgymo.
  • Peršalimo ligos gydomos darant druskos tirpalo inhaliacijas. Šilti druskos kompresai dedami ant krūtinės, gerklės, sinusų, skaudamų sąnarių.
  • Karpoms, mašalų įkandimams gydyti naudojamas 8 proc. druskos tirpalas.

Himalajų druskos sūrymas

Įdėkite į uždaromą stiklinį indą keletą druskos kristalų. Įpilkite šaltinio arba išvalyto (filtruoto) vandens, kad indas būtų pilnas. Po 24 valandų pažiūrėkite ar kristalai ištirpo. Jei ištirpo, įdėkite dar kelis kristalus. Kai jie nebetirps, sūrymas bus paruoštas vartoti.

Kiekvieną rytą nevalgę ir negėrę įpilkite šaukštelį paruošto sūrymo į stiklinę švaraus vandens ir išgerkite.

Himalajų druska naudojama profilaktiškai nuo herpeso. Jeigu mikrožaizdeles  plausite su Himalajų druskos tirpalu, jos užgis per 2–3 dienas ir dings be pėdsakų.

Vabzdžių įkandimo vietas patepkite drėgnu druskos muilu.

Himalajų druskos vonia valo šlakus, regeneruoja, jaunina odą, teigiamai veikia sergant odos ligomis,  subalansuoja visas tris došas (doša – tai vyraujantis kūno konstitucijos tipas). Į vonią pilama apie 1 kg Himalajų druskos. Vonios trukmė 1530 min.  Nenaudokite jokių vonios priedų, muilų ar aliejų. Po vonios nesiprauskite ir nenusiskalaukite, tiesiog nusausinkite odą rankšluosčiu. Po procedūros bent 30 minučių pailsėkite.

Skirtingai nei įprasta vonia, vonia su Himalajų druskos kristalais nedžiovina odos. Druska nusėda viršutiniame odos sluoksnyje ir suriša vandenį. Tai sudaro natūralią apsauginę plėvelę ant odos ir neleidžia jai išdžiūti. Todėl druskos vonios tinka sausai odai.

30 minučių valomojoje Himalajų druskos vonioje prilygsta trijų dienų pasninkui.

Sudrėkintas Himalajų druskos gabaliukas – puiki priemonė nuo prakaitavimo. Jis naikina prakaito bakterijas ir neužkemša odos porų. Veiksmingas visą dieną, bekvapis, neerzina odos.

Himalajų druska natūraliai balina dantis, yra puiki priemonė parodontozės gydymui ar profilaktikai. Tam reikia kasryt po dantų valymo palaikyti burnoje keletą stambesnio malimo druskos granulių kelias minutes. Po to burną galima išsiskalauti.

Parengė Žilvinas Užkuraitis, svetainė: vlmedicina.lt

Paveikslėlis iš energymuse.com

Redagavo Lina Šimelionytė