170 metų amžiaus Hanuman Das Baba: gyvas Vrindavano šventasis

baba-02

Čia esančios nuotraukos yra Hanuman Das Baba iš Vrindavano, kuris gali būti vienu seniausių vis dar gyvų šventųjų žemėje. Kartą aš paklausiau šio Baba, koks jo amžius. Jis atsakė, kad negali prisiminti savo amžiaus, tačiau prasitarė, kad jam buvo 12 metų, kai Jhansi Rani kovojo su britais. Galime daugmaž numanyti jo amžių pagal ši orientyrą. Jhnasi Rani kovojo su britais 1857, taigi, jam turėtų būti apie 170 metų.

baba-03Jis man paminėjo, kad pas jį auga antra eilė dantų, po to, kai visi prieš tai buvę iškrito. Tai kažkas tokio, kas vyksta žmonėmis perkopusiems 100 metų amžių. Aš pažįstu dar ne vieną tokį Baba, kuriam auga antra eilė dantų perkopus 100 metų amžiaus ribą.

Būdamas jaunas, Hanuman Das Baba paliko savo namus ir atvyko į Viešpaties Krišnos gimtinę tapti jo atsidavusiu. Ten jis įkūrė taip vadinamą Gošalą (karvių prieglaudą), kurioje buvo ir iki šiol yra išlaikoma apie 1000 karvių. Kai jis buvo vaikas, jo motina dirbo karalienės Jhnasi tarnaite, kuri paliko šį pasaulį 1858 metais.

Šis Baba gyvena šalia Vrindavano aplinkkelio, netoli žymiosios Vaišnavų šventyklos Krišna Balarama Manir. Jis gyvena mažyčiame, kelių pėdų pločio kambarėlyje. Jeigu kada lankysitės Vrindavane, pasinaudokite unikalia galimybe aplankyti šį šventąjį ir gauti jo palaiminimus. Jūs liksite sužavėti jo paprastumu bei nuolankumu.

baba-04 baba-01

Iš anglų kalbos vertė ir pagal Sanskritimagazine.com parengė Eldaras Gramyko

Redagavo Lina Šimelionytė