Gyvenimą keičiantis iššūkis: vienu komplimentu daugiau

people-2567915_960_720

„Palaiminti tie, kurie išmoko žavėtis, bet ne pavydėti, sekti, bet ne mėgdžioti, pagirti, bet ne meilikauti, ir, galiausiai, vadovauti, bet ne manipuliuoti.“ (Williamas Arthuras Wardas)

Kelias pastarąsias savaites eksperimentuoju. Šis eksperimentas jau spėjo pakeisti mano gyvenimą. Todėl rekomenduoju jį jums. Eksperimento eiga paprasta. Kiekvieno pokalbio metu pasakykite po komplimentą. Labai paprasta. Tačiau drauge ir sudėtinga.

Šis iššūkis gimė visiškai netyčia, iš anksto jo neplanavau. Prieš kelias savaites leidau laiką su brangiu draugu, kuris įkvepia mane visose gyvenimo srityse. Pokalbiui trumpam nutrūkus, išsakiau jam tai, kuo jis mane žavi. Padariau tai net nesusimąstęs. Tiesą pasakius, turėjau tai padaryti labai seniai.

Jo atsakymas mane nustebino – jis buvo dar emocionalesnis negu mano komplimentai. Jis pakėlė galvą, pažvelgė man į akis ir tarė: „Ačiū, man labai reikėjo tai šiandien išgirsti.“

Šis įvykis priminė man, kiek daug žmonių kaunasi sunkiuose gyvenimo mūšiuose. Dažnai dėvime besišypsančias kaukes, tačiau giliai viduje kraujuojame. Kartais šiltas žodis tampa vieninteliu vilties spindulėliu tą dieną.

Tą akimirką apsisprendžiau, kad nuo šiol stengsiuosi sąmoningai sakyti komplimentus ir padrąsinančius žodžius. Tiesą pasakius, nusprendžiau į kiekvieną pokalbį įausti bent po vieną komplimentą.

Šis iššūkis tikrai reikalauja iš manęs nemažai jėgų, bet taip pat yra labai smagu. Nesu tobulas, kartais nepavyksta pasakyti komplimento.

Bet štai kokie rezultatai, kuriuos jau pastebėjau.

Tai padeda kitiems žmonėms – komplimentai juos įkvepia. Savo maloniais žodžiais mes primename žmonėms apie jų vertę ir talentus. Visi trokštame būti pastebėti. Komplimentai tarsi patvirtina, kad kažkas į mus atkreipė dėmesį. Jie suteikia pasitikėjimo, džiugesio ir vilties.

Tai padeda ir man. Dalindamiesi laime su kitais, patys jos gauname. Šiomis dienomis pastebiu daugiau šypsenų negu anksčiau. Šis eksperimentas taip pat moko mane mažiau galvoti apie save, o daugiau apie kitus. Iššūkis labai daug parodo man apie mane patį. Imu pastebėti, kiek mažai komplimentų iš tiesų pasakau per visą dieną. Taip pat ir vėl prisiminiau tai, kokie mano žodžiai gali būti galingi.

Tai naudinga ir mano aplinkai. Mus supantys žmonės sukuria aplinką, kurioje gyvename, dirbame, linksminamės. Puoselėdami „skatinimo kultūrą“ skleidžiame tarp aplinkinių žmonių džiaugsmą, be to, įkvepiame ir juos elgtis taip pat. Darbo aplinka visiškai pasikeičia, namai taip pat. Visas pasaulis aplink po truputį keičiasi.

Mūsų žodžiai labai svarbūs. Jie gali savyje talpinti gyvenimą. Sakyti širdimi išjaustus, nuoširdžius komplimentus – vienas iš gražiausių būdų, kaip šią gyvybinę jėgą sužadinti.

Jei nuspręsite išbandyti šį iššūkį, štai keli dalykai, kurių išmokau:

Ieškokite to, kas primintų jums apie iššūkį. Pastebėjau, kad iššūkio laikytis labai padeda, kai jį susieju su kokiu nors netoliese esančiu fiziniu objektu – kuo nors, ką su savimi turėsiu didžiąją dienos dalį. Visai nebūtina pirkti jokių naujų daiktų. Tiesiog priskirkite šią ypatingą reikšmę kokiam nors jau turimam drabužiui ar papuošalui – jis primins jums apie eksperimentą. Juk pamiršti tikrai lengva.

Lai sveikas protas bus jūsų vadovas. Ne visuose pokalbiuose komplimentai yra reikalingi. Kai kurie pasikalbėjimai labai trumpi, kai kurie atsitiktiniai – dienos bėgyje kalbamės su tikrai daug žmonių. Pasitelkite intelektą. Jei bendraujate su viršininku, bendradarbiu ar antrąja puse 10-15 kartų kiekvieną dieną, atrodys gana keista, jei kiekvieno pokalbio metu pasakysite jiems po komplimentą. Veikiau išsakykite jiems gerai apgalvotus malonius žodžius tam tikrai tinkamu metu. Kartoju: pasitelkite sveiką protą.

Tegul tai bus tikra. Iššūkio nauda žymiai sumažėja, jei kam nors pasakome: „Ai, šiandien visiems sakau komplimentus – tai mano eksperimentas.“ Sveikas protas turėtų padėti išvengti tokių situacijų.

Stenkitės kalbėti tiksliai. Tai, žinoma, ne visada įmanoma, bet išskirtiniai, kruopščiai apgalvoti komplimentai apie kokį nors žmogų ir tai, ką jame vertinate, yra patys geriausi.

Visada galite komplimentu užbaigti pokalbį. Daugybę kartų pokalbių pabaigoje ištardavau tokius malonius žodžius: „Buvo smagu su tavimi šiandien pasikalbėti“ arba „Džiaugiuosi, kad užsukai“. Jie suveikdavo, jei paties pokalbio metu komplimento ištarti natūraliai nepavykdavo.

Labai naudinga pasitelkti komplimentus per pokalbių pauzes – jie skamba tikrai natūraliai ir suteikia pokalbiui „tėkmės“ efektą. „Tau gerai sekasi matematika. Turiu tau klausimą“ arba „Pastebėjau, kad turi talentą vadovauti žmonėms – gal galiu tau užduoti kelis klausimus?“, arba „Tau pavyksta lengvai išspręsti problemas. Gal gali man ką nors patarti?“ Tokius komplimentus kartais reikia iš anksto apgalvoti, bet jie tikrai paveikūs.

Kuo geriau pažįstate žmogų, tuo paprasčiau sugalvoti, ką malonaus ir, svarbiausia, skirto būtent jam, pasakyti. Komplimentus sakyti artimiems žmonėms paprasčiau – nepamirškite to, nes gali tekti gerai pasukti galvą prieš pagiriant nepažįstamą žmogų.

Mokykitės iš savo klaidų. Bus daugybė atvejų kiekvieną dieną, kai tiesiog pamiršite pasakyti komplimentą. Bet nepasiduokite. Stenkitės iš to mokytis. Po pokalbio, kurio metu nepagyrėte kito žmogaus, pasistenkite suprasti, kodėl pamiršote tai padaryti. Tikriausiai bus daug priežasčių, bet pats pastebėjau, kad dažniausiai pamirštu pagirti pašnekovą dėl to, kad pokalbio metu esu susitelkęs į save, o ne į jį.

Paskirkite iššūkiui bent keletą dienų. Rekomenduoju tęsti šį eksperimentą bent tris dienas. Stebėkite, kaip į jį reaguosite. Kaip jaučiatės sakydami komplimentus? Labiau pasitikintys savimi? Džiugesni? Kokių pamokų išmokote? Ar šis iššūkis padarys įtaką tam, kokius žodžius rinksitės ateityje?

Pabandykite. Tiesiog įterpkite po komplimentą į kiekvieną pokalbį kasdien. Esu tikras, kad jums tai puikiai seksis.

Joshua Becker, Becomingminimalist.com

Vertė Lina Staponaitė