Gydantys kvapai

pexels-photo-1484490

Tik gyvi augaliniai kvapai gali abu dalykus: džiuginti nosį ir gydyti. Kvapai, kurie ne sukurti, o paimti tiesiai iš gamtos, niekada nebus įsprausti į vieną parduotuvės lentyną. Jie padės, kai skauda, kai ima nerimas, sunku susikaupti, bendrauti ar net pamilti. Jie puikiai tiks ir tiems, kas nori sau kvepėti.

Augalų eterinių aliejų ir kitų kvapiųjų substancijų mišiniai – tai būdas sujungti vertingiausius augalus į vieną kvapnią ir veiksmingą visumą. Jų darniu poveikiu ypač kliovėsi Rytų medicina, negalavimų priežastis siejusi su žmogaus siela.

Penkių elementų teorija pagal kinų mediciną

Paprasti jų receptai nurodo, kiek ir kokio eterinio aliejaus lašelių reikia įlašinti į 20 ml (1 valgomasis šaukštas) bazinio aliejaus (abrikosų kauliukų, sezamų, migdolų ar kt.). Gautuoju mišiniu galima kvėpintis, paskirstyti ant drėgno kūno, taip pat naudoti masažams, garinti ar tiesiog uostyti.

Nervinė įtampa ir jautrumas

Remiantis Rytų medicina, nervinė įtampa ir perdėtas jautrumas siejami su širdies ir kepenų organų veiklos sutrikimais. Jie liudija, kad Ugnies (širdis) ar Medžio (kepenys) elementuose buvo pažeista pusiausvyra. Ją gali padėti atstatyti sutrikimų priežastį šalinantys eterinių aliejų mišiniai.

Susierzinimas

2 ramunėlės
2 bergamotės
2 apelsino

Jaudinimasis

3 levandos
2 nerolio
1 bergamotės

Staigi psichologinė trauma

3 levandos
2 frankincenso
1 nardų

Išsekimas

3 kvapiųjų šalavijų
2 kipariso
1 levandos

Prasta atmintis ir koncentracija

Žmogaus proto skaidrumas ir minčių skvarbumas priklauso nuo širdies, kraujo ir jo cirkuliacijos būklės, todėl tam labai svarbi gera blužnies, kasos ir inkstų veikla. Atsiradusius vidinės harmonijos sutikimus, taigi ir atminties bei koncentracijos stoką gali atkurti tam tikri eteriniai aliejai.

Pagalba mokantis

4 rozmarino
1 lauro
1 pipirmėtės

Užmaršumas

3 pušies
1 citrinos
1 rozmarino

Išsiblaškymas

3 frankincenso
2 pelargonijos

Vangumas

3 kvapiojo šalavijo
2 rozmarino

Pasitikėjimo ir savigarbos stoka

Žmogaus savasties centras yra Ugnies elementui priklausanti širdis. Ji reguliuoja saviraišką, proto būseną ir palaiko visapusę emocinę harmoniją. Širdį bei jos funkcijas papildo Vandens elementas – inkstai, kurie veikia protą ir teikia ryžto bei pasitikėjimo savo jėgomis. Metalo elementui priklausantys plaučiai užtikrina žmogaus psichologinį stabilumą – jie produkuoja gyvastį ir optimizmą, o tai yra savigarbos šaltinis.

Intelektualinis nuvertinimas

3 rozmarino
2 lauro

Žema savivertė

2 rožės
2 jazmino

Žema moralė

2 čiobrelio
2 pušies
2 kedro

Drovumas

2 kadagio
2 čiobrelio

Pyktis ir nusivylimas

Dauguma eterinių aliejų, mažinančių nusivylimo jausmą, irzlumą ir pasipiktinimą, energetiškai veikia kepenis (Medžio elementas). Pagal Rytų mediciną pagrindinė Medžio elemento emocija yra pyktis. Pyktis gali būti ir naudinga kuriančioji energija, tačiau kai jos per daug (ar per mažai) prarandamas balansas. Norinti nuraminti pyktį, reikia atkurti kepenų produkuojamą energiją  – žmogui įgimtas tolerancijos ir gerumo jėgas.

Dirglumas

2 apelsino
2 bergamotės
2 ramunėlės

Nepakantumas ir netolerancija

3 bergamotės
2 levandos
1 pipirmėtės

Jautrumas ir savigyna

4 kraujažolės
1 ramunėlės

Skausmas ir kartėlis

2 rožės
2 levandos
1 šlamučio

Santykių problemos

Visi penki elementai yra svarbūs žmonių santykiuose – kuris vyrauja, priklauso nuo individualaus atvejo. Tačiau žmogaus emocinį pagrindą konstruoja bei visus jo santykius valdo Ugnies elementas. Jis yra proto ir širdies namai, kuriuose gimsta subtilus meilės ir džiaugsmo pajutimas.

Seksualinis šaltumas

3 jazmino
1 kvapiosios kanangos
1 santalo

Nesaugumas ir nenuolaidumas

2 pelargonijos
2 pačiulio
2 bergamotės

Pažeidžiamumas ir nepasitikėjimas

2 rožės
2 imbierinės citrinžolės
1 citrinos

Įsipareigojimo baimė

2 kmyno
2 kardamono
1 rožės

Pagal Gabriel Mojay „Aromatherapy For Healing The Spirit“, svetainė: Patisau.lt