Įsibėgėjus rudeniui grupė „Navadvipa“ savo nauju kūriniu „Radhe Radhe“ kviečia nusikelti į Tolimuosius Rytus.
- Grupė “Navadvipa”
- Grupė “Navadvipa”
- Radharanė – meilės deivė
„Daina, kurią išleidžiame – meilės daina meilės deivei Radharanei. Tai – tarsi kreipimasis į pačią meilę ir prašymas, kad ji pagaliau ateitų, kad ateitų į šią širdį – kaip į sodą, kurį reikia ir apravėti, ir palaistyti, bet vis tiek nekantriai lauki jos ateinant. O kas gi nelaukia meilės?“ – naujo kūrinio istorija dalinasi dainininkė Vytautė Pupšytė.
„Tą dieną, kai atėjo daina, Indijoje prasidėjo Kartikos mėnuo. Jis iš esmės ir yra skirtas Radhikai. Sėdėjau, skaičiau apie jį, jo reikšmę, tradicijas ir pajutau tokį įkvėpimą apie tai sudainuoti. Kažkur apie šią deivę buvau pasirašiusi tekstą. Taip daina atėjo man, vėliau ją aranžavome visi trys“, – prisimena Vytautė.
Anglų ir sanskrito kalba atliekamos dainos vaizdo klipas buvo nufilmuotas ankstų rytą Vilniaus loftų erdvėje „MyHero“: „Pagrindinė mintis buvo pagauti tą paryčių momentą, kai saulė pradeda kilti ir pasaulis pradeda busti. Kai atėjome ruoštis – dar buvo aklinai tamsu“, – pasakoja grupės nariai.
„Dabar tai atrodo gana simboliškai, bet mūsų tikslas buvo užčiuopti tą mistiškąjį paros laiką, kurio metu Indijoje jogai keliasi ir eina maudytis į šventas upes, daro įvairias praktikas, meldžiasi ar medituoja. Be Vilniaus aušros vaizdų, klipe galima pamatyti ir Varšanos miestą. Tai – Radharanės gimimo vieta Indijoje“, – aiškina atlikėjai.
Dainos „Radhe Radhe“ garsą ir vaizdą įamžino nedidelė komanda: „Filmavo ir montavo Vytautė Ribokaitė, kuriai noriu tarti milžinišką „ačiū“. Ir ne ką mažesnį – Martynui Gailiui, kuris įrašė ir suvedė garsą, bei Ignui Bakėjui, kuris mus įsileido į savo studiją ir entuziazmu bei veikla įkvėpė imti ir daryti“, – džiaugiasi grupės balsas Vytautė.
„Navadvipa“ – trijų profesionalių muzikantų kolektyvas, po šiuo pavadinimu kuriantis ir koncertuojantis jau keletą metų. Grupės nariai: Vytautė Pupšytė (balsas, harmonija, ukulelė), Paulius Adomėnas (balsas, bosinė gitara) ir Laimonas Jančas (balsas, gitara).
Šie atlikėjai (groję ir grojantys tokiuose kolektyvuose kaip „Sielos Ūsai“, „InSearch“, Sauliaus Prūsaičio grupė, „Saulės Kliošas“ ir kt.) dar 2008 metais susibūrė bendroms akustinės meditacinės muzikos paieškoms. Drauge jie atlieka rytietiškas mantras, badžanus ir stipriai Rytų filosofijos įkvėptą savo kūrybą.
Pasivadinę mažo mistiško Indijos miestelio Navadvipa vardu, atlikėjai prieš metus išleido albumą „Karalienės Kunti maldos“, o šiuo metu gyvena netolimais planais, kuriuose – mintys ir apie antrąjį albumą. „Tam reikia lėšų ir laiko. Viliamės, kad ir vieno, ir kito pagausės artimiausiu metu, ir galėsime pasidalinti gausesniais kūrybiniais vaisiais“, – pasakoja grupės nariai.
Susiję Straipsniai