Grupė „Inkilai“ pristato naują dainą: kviečia įsiklausyti į save ir permąstyti vertybes

inkilai_5

„Gal jau sustok. Kiek nuo savęs gali tu bėgti?“ – stabtelėti ir permąstyti vertybes savo naujausiu kūriniu „Sustok“ kviečia grupės „Inkilai“ nariai Laimonas Jančas ir Paulius Adomėnas.

Intensyviai koncertuojantys ir šeimas turintys muzikantai tikina, kad jie patys stengiasi neprapulti lėkime ir kasdien sau primena, kas tikra, o kas tik primesta aplinkos.

„Daugelio mūsų gyvenimo tempas dabar toks intensyvus, kad net neturime kada tiesiog sustoti ir pamąstyti, kokia mūsų būties prasmė ir kas mes patys esame joje.

Nepažįstame savęs, nežinome tikrųjų savo troškimų, kurie dažnai būna nutolę nuo to, ką veikiame kasdienybėje. Tada viską pamažu užvaldo nepasitenkinimas ir dingsta gyvenimo džiaugsmas“, – mintis, kurios sugulė į naujausią „Inkilų“ dainą, dėsto Laimonas Jančas.

Žinomas muzikantas siūlo nebijoti vienatvės, buvimo tik su savimi. Nors tai ir stumia žmogų iš komforto zonos, verčia susipažinti su tuo, kas galbūt nepažįstama ir baugina, kūrėjas siūlo nugalėti šią baimę, įsiklausyti į save ir išgirsti. Anot Laimono, buvimas vienatvėje yra ne bausmė, o dovana.

Sąmoningai stabtelėjęs ir susipažinęs su savimi, žmogus kitaip ima vertinti ir aplinką. „Šiuo kūriniu kviečiame atsigręžti ne tik į save, bet ir į mus supantį pasaulį. Ar tikrai mums tiek visko reikia? Juk mažesni mūsų troškimai, sumažintas vartojimas leistų atsikvėpti ne tik patiems, bet ir gamtai, kuri yra mūsų įkvėpimas ir atgaiva“, – pasakoja Paulius Adomėnas.

Vaizdo klipe duetas „Inkilai“ paliečia ir turbūt trapiausią šių dienų aspektą – santykius. Užsisukę darbuose, pervargę ir nepatenkinti žmonės sunkiai geba išsaugoti darnų ryšį su artimaisiais.

Pasak kūrėjų, kartais pakanka tiesiog stabtelėti, pailsėti, atsitraukti, pabūti su savimi ir sugrįžti į santykius su noru kurti ir puoselėti. Šią mintį vaizdo klipe perteikė profesionalūs aktoriai ir grupės „Inkilai“ kūrėjų bičiuliai Agnė Monge Sanchez ir Egidijus Bakas, filmavo jau ne pirmą vaizdo klipą su šia grupe kuriantis Mantrimas Šeškus.

Paulius Adomėnas