Grupė „Inkilai“ kviečia išgirsti ir pamatyti karantino metu užgimusį kūrinį

Inkilai 1

Kūrėjas negali nekurti. Šį posakį išjautė ir išgyveno grupės „Inkilai“ nariai Laimonas Jančas ir Paulius Adomėnas. Kūryba tapo jų pabėgimu nuo slegiančios ir nežinia alsuojančios kasdienybės karantino metu. Žinomi muzikantai kviečia muzikos mylėtojus susipažinti su naujausia jų daina „Ieškosiu“ ir vaizdo klipu, kurį filmavo dar miegančiame Vilniuje.

„Karantinas priverstinai mus sustabdė ir paskatino susimastyti ne tik apie buitį ar sustojusius darbus, bet ir apie esminius, net egzistencinius, šio gyvenimo klausimus. Tai visiems tik į naudą. Tikime, kad niekas be priežasties pasaulyje ar gyvenime nevyksta ir kiekvienam žmogui šis karantinas turėjo atnešti savas pamokas, kurias vertėtų priimti. Net jei jos šiandien atrodo skausmingos. Praėjus kuriam laikui jos gali virsti dovana“, – pojūčiais nežinios kupinu laikotarpiu dalijasi Paulius Adomėnas, kviesdamas nepasiduoti slogioms nuotaikoms ir ieškoti įkvėpimo kasdien.

Visi esame ieškotojai

Tiek Paulius, tiek Laimonas įsitikinę, kad šis gyvenimas ne tik apdovanoja įvairiomis patirtimis, bet ir leidžia žmogui rinktis – būti stebėtoju ar kūrėju. Jiedu renkasi antrąjį kelią. Nors jis ne visada lengvas, bet tikrai leidžiantis atsitraukti nuo įsukančios kasdienybės ir kviečiantis nuolat ieškoti. Kaip ir jų sukurta daina „Ieškosiu“.

„Ši daina – apie pasimetusį žmogų, kuris gyvenime ieško prasmės ir labai dažnai bando užpildyti vidinę tuštumą nereikalingais dalykais, palikdamas nuošalyje tikrąjį tikslą ar prasmę“, pasakoja grupės „Inkilai“ narys ir dainos bendraautorius Laimonas Jančas. „Visų pirma, tai skirta mums patiems. Bet tuo pačiu ir visiems žmonėms, kuriems rūpi rasti atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus. Kartais tų atsakymų paieškos gali užtrukti ir visą gyvenimą. Ir netgi pajutus, kad radai prasmę ar tikslą, nereikėtų nustoti ieškoti. Net ir sapnuose.“ 

Dainos gimimas prieš užmiegant

Naujausio muzikantų kūrinio „Ieškosiu“ užuomazgos taip pat susijusios su panirimu į sapnus.

„Daina gimė besupant vaiką miegui. Mintyse pradėjo skambėti melodija ir kelios eilutės teksto. Tačiau jau vėliau, prisėdus prie kompiuterio, sugalvojus akordus ir dainos formą, užgimė kiti žodžiai ir kita melodija. Bet šio kūrinio pradžių pradžia, pati užuomazga atsirado būtent supant vaiką“, – pasakoja Paulius, kuris, kaip ir drauge kuriantis Laimonas, daug laiko praleidžia su savo sūnumis. Anot grupės „Inkilai“ kūrėjų, vaikai kartais atveria kitą pasaulio vaizdą ir parodo mūsų, suaugusiųjų, visai kitokį tų pačių dalykų matymą ir vertinimą. Tai puiki proga atsitraukti, pamąstyti ir ieškoti.

Vaizdo klipe – bundanti diena

„Inkilai“ savo naujausio kūrinio virsmą vaizdu patikėjo jaunam kūrėjui Mantrimui Šeškui. Jo pasiūlymas filmuoti ankstyvą rytą neturint jokio plano, patiko Pauliui ir Laimonui, kurie dažnai keliasi tada, kai visi dar miega. Bundančios dienos tyla ir ramybė leidžia skleistis mintims ir jausmams, o aplinka kviečia ieškoti ir atrasti.

Dainos „Ieškosiu“ vaizdo klipo filmavimas truko du ankstyvus rytus. Dainos kūrėjai ir režisierius kėlėsi dar prieš patekant saulei ir rado užburiančią gamtą pačiame Vilniuje, visai nedaug nutolus nuo sostinės centro.

„Filmavome dvejose gražiose Vilniaus vietose: Antakalnyje ir Pučkoriuose. Klipo režisierius Mantrimas pasiūlė nufilmuoti vaizdo klipą daug negalvojant, spontaniškai. Jokio išankstinio pasiruošimo ar idėjos, tik keli apgalvoti dalykai: vieta ir laikas. Visa kita susidėliojo savaime būnant tose vietose. Esame labai dėkingi likimui, kad mus suvedė su Mantrimu, kuris puikiai išmano savo darbą ir pajaučia, kokiu vaizdu turėtų užgimti mūsų kūryba“, – pasakoja grupės „Inkilai“ kūrėjai Laimonas Jančas ir Paulius Adomėnas.

Naujausią grupės „Inkilai“ kūrinį „Ieškosiu“ ir vaizdo klipą rasite čia.

Daugiau:

Inkilų puslapis Facebook.com

Inkilų kanalas Youtube.com