Gongai: erdvę ir laiką pranokstanti mistika

Vidinės praktikos, giluminiai pojūčiai – tai itin sunkiai apčiuopiami ir apibūdinami, bet visus įvardijimus, laiką ir erdvę pranokstantys reiškiniai. Gili meditacija, susikaupimas į tikrąją “Aš” esmę pakylėja žmogų virš erdvės, kurioje jis yra, ribų, atsieja jį nuo praeities, ateities ir tiesiog palieka “čia ir dabar”.

Gongai, meditacija jų skleidžiamų garsų apsuptyje, yra viena iš tokių praktikų. Nuo seno garsas, subtilios vibracijos buvo išgaunami (įvairiais instrumentais: dubenėliais, gongais, būgnais, fleita, cimbolais ir pan.) ir pasitelkiami meditacijai, nes ši medija, sakoma, skrodžia kiaurai netgi patį eterį. Tinkamai įvestas į gongų meditaciją žmogus gali pajusti, kaip jų garsas tarsi skleidžiasi kiekvienoje jo kūno ir sielos ląstelėje. Žinoma, siela ląstelių neturi – ji amžina, nedaloma, neišskaidoma ir nesunaikinama. Bet gongų vibracijos atgaivina, akivaizdžiai parodo, išpuoselėja ir tarsi prieš mūsų akis atveria visą jos grožį.

Šiandien Balarama.lt draugams norime pristatyti vaizdo įrašą, kuris taip pat skrodžia laiko ribas. Pasikalbėkime apie gongus. Reportažas, nufilmuotas žiemą, stebuklinguoju advento metu, bet subalansuotas bet kuriai metų dienai. Netgi keliamųjų! :)

P. S.: Goloka Party Rasos festivalyje taip pat bus gongai.